856 روستاي استان يزد داراي ارتباط مخابراتي است 1385/08/01
مديرعامل شركت مخابرات استان يزد در مراسم تقدير و تشكر از تعدادي از بازنشستگان اين شركت ضمن اعلام اين خبر افزود: اگر امروز مخابرات استان به پيشرفتهائي رسيده است قطعاً نتيجه زحمات سي ساله عزيزان بازنشسته است .
مهندس مقوم ضمن اشاره به تلاش بي وقفه بازنشسته ها جهت ارتباط دهي روستاهاي استان افزود: از سال 70 تا كنون ارتباط تلفن روستاهاي استان رشد 200 درصدي داشته كه اين بيانگر اهميت شركت مخابرات استان به روستائيان است.
مقوم ضمن تاكيد بر پايداري و تداوم در ارائه خدمت رساني به روستائيان افزود: در حال حاضر تعداد 49 هزار و 789 تلفن ثابت با ضريب نفوذ 2/25 درصد در استان مشغول به كار مي باشد و در روستاهائي كه امكان ارتباط دهي وجود ندارد با راه اندازي تلفن GSM يا سيار روستائي اين مشكل نيز حل خواهد شد.
وي گفت : همچنين جهت رفاه حال روستائيان با ايجاد 50 دفتر ICT روستايي در سراسر استان امكاناتي از قبيل پرداخت قبوض برق ، آب، تلفن و اخذ بليط قطار را براي روستائيان فراهم مي كند .
شايان ذكر اينكه طي مراسمي با حضور مدير عامل و جمعي از مسئولان شركت مخابرات استان يزد در محل سالن كنفرانس ساختمان مركز اداري شركت مخابرات استان يزد از بازنشستگان شركت تقدير و تشكر بعمل آمد.
 


    كسب رتبه نخست شركت مخابرات استان يزد در نهمين جشنواره شهيد رجائي استان 1385/07/26
در طي برگزاري دومين جلسه تشريح فرآيند و نتايج نهمين جشنواره شهيد رجائي استان يزد در محل دفتر استانداري شركت مخابرات استان يزد به عنوان دستگاه برتر در نمايشگاه تحول اداري نهمين جشنواره شهيد رجائي استان يزد معرفي شد. شايان ذكر اينكه به مناسبت گراميداشت هفته دولت نهمين جشنواره شهيد رجائي استان يزد با حضور بيست دستگاه اجرائي و سازمان دولتي از مورخ پنجم الي نهم شهريورماه سال جاري در محل مركز آموزش سازمان مديريت دولتي برگزار شد كه در نهايت پنج دستگاه اجرائي استان رتبه برتر استاني را كسب نمودند .
گفتني است بعد از استان يزد سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران ، اداره كل راه و ترابري ، شركت برق منطقه اي سازمان جهاد كشاورزي به ترتيب رتبه دوم تا پنجم استان را كسب نمودند .
ياد آور مي شود كه جشنواره شهيد رجائي در سال 77 با هدف ايجاد تحول مشاركتي به عنوان يكي از عرصه هاي تجلي فرهنگي ، ترويجي در نظام اداري كشور طراحي شد تا از طريق تجليل از كارمندان ، پيشكسوتان واحد هاي نمونه بتواند كاركردهاي فرهنگ سازي و الگو سازي و رفتار مطلوب را به نمايش بگذارد .
 


    ورود كشور ماداگاسكار به مجموعه رومينگ بين الملل شركت ارتباطات سيار 1385/07/26
شركت ارتباطات سيار، در راستاي گسترش خدمات خود اقدام به انعقاد قرارداد با كشور ماداگاسكار نموده است كه مشتركين اپراتور orange ماداگاسكار مي توانند با سفر به كشورمان از طريق شركت ارتباطات سيار از تلفن همراه خود استفاده كنند و مشتركين عزيز ايراني نيز با سفر به اين كشور مي توانند از خدمات اپراتور مذكور استفاده كنند. لازم به ذكر اينكه با ورود اپراتور مذكور به رومينگ بين الملل ارتباطات سيار تعداد اپراتور مشغول به كار ارتباطات سيار به 120 اپراتور از 66 كشور دنيا افزايش مي يابد.
 


    دولت الکترونیک را بیشتر بشناسیم 1385/07/26
ارتباط ميان دولت الكترونيك و حكومت‌داري خوب به قدري نزديك است كه برخي صاحبنظران معتقدند كه دولت الكترونيك اگر در نهايت به حكومت‌داري بهتر منجر نشود هرگز رسالت خود را به انجام نرسانيده است. دولت الكترونيك شيوه‌اي است براي حصول اطمينان از اينكه همه شهروندان به گونه‌اي يكسان از فرصت مشاركت در تصميماتي برخوردارند كه به نوعي بر وضعيت و كيفيت زندگي آنها تاثير مي گذارد. اين شكل جديد ازحكومت‌داري، شهروندان را از مصرف كنندگان منفعل خدمات دولتي به بازيگران فعال تبديل مي‌كند كه مي‌توانند در باره نوع خدماتي كه به آن نياز دارند اظهارنظر كنند.
دولت الكترونيك امكانات گسترده‌اي را براي عينيت يافتن آرمان‌هاي حكومت‌داري خوب فراهم مي‌كند و با به كارگيري فناوري‌هاي جديد ارتباطي و اطلاعاتي به بهبود فرآيندهاي ارائه خدمات در بخش عمومي، تسريع ارائه خدمات به شهروندان، پاسخگوترشدن ماموران دولتي، شفاف شدن اطلاعات، كاهش فاصله ميان مردم و دولتمردان، مشاركت اثربخش تر شهروندان و اعضاي جامعه مدني در فرآيند تصميم گيري عمومي، گسترش عدالت اجتماعي از طريق فرصت‌هاي برابر افراد براي دسترسي به اطلاعات و.... كمك شاياني مي‌كند و حكومت‌ها چنانچه بخواهند در مسير تحقق حكومت‌داري خوب حركت كنند بايد به ابزار نيرومندي همچون دولت الكترونيك مسلح باشند. منبع :هموطن سلام
 


    ثبت سه اختراع توسط كارمند شركت مخابرات استان يزد 1385/07/26
مهندس حسين اميدي مبتكر يزدي و كارمند شركت مخابرات استان يزد موفق به ثبت سه اختراع آچار اسكورپيون (عقربي) دستگاه كنترل روشنائي هوشمند و پايه آلومينيومي DDF مدل جي در اداره كل ثبت شركتها و مالكيت صنعتي شد. شايان ذكر اينكه آچار اسكورپيون طرح كاملاً ابتكاري بوده و مشابه خارجي ندارد و جهت محكم كردن مهره كانكتورهاي مادگي در ترمينالهاي DDF مخابرات به كار مي رود كه جهت استفاده ساير استانها معرفي شده و مود استقبال استانها قرار گرفته است.
همچنين طراحي و ساخت دستگاه كنترل كننده روشنائي هوشمند كه قابل استفاده در منازل و ساير سالن ها و راهروها مي باشد ،طراحي و ساخت آن بدين جهت است كه تاكنون مشكل روشن بودن لامپهاي اضافي و مصرف بي رويه برق يكي از بحث هاي لاينحل اصلي كارشناسان برق بوده است كه با اختراع دستگاه كنترل روشنايي هوشمند كه براساس دو پارامتر زمان و حركت مي باشد يعني، در صورتي چراغها خاموش باشند باتشخيص اولين حركت بلافاصله چراغها روشن مي شوند و نيز خاموش شدن چراغها تحت تاثير هر دو پارامتر حركت و زمان مي باشد اين مشكل نيز حل شده است.
سومين طرح اختراعي مهندس اميدي ساخت نگهدارنده آلومينيومي، كشوئي، جهت كابلهاي رابط در سيستم هاي مخابراتي مي باشد كه اين اختراع جديد به دليل بازبودن يكي از بازوهاي جلوئي آن و داشتن دريچه فنري مشكل نوع قديمي آن را به خوبي مرتفع مي نمايد. لازم به ذكر اينكه مهندس اميدي با همفكري تعدادي از همكاران خود موفق به ابداع و اختراع پنج طرح ديگر به نام دستگاه كنترل روشنايي دكلهاي مخابراتي، دستگاه تستر جمپر، تابلوجمع كن ديزلهاي سيار، دستگاه ارسال فرمان و دريافت آلارم ايستگاه از طريق خط و گوشيهاي تلفن، ميكروتستر مي باشد كه طي آينده اي نزديك گواهي نامه ثبت اختراع اخذ خواهد نمود.
گفتني است مهندس اميدي جوان مبتكر و خوش فكر يزدي داراي مدرك ليسانس مهندسي برق و الكترونيك مي باشد كه درحال حاضر در شركت مخابرات استان يزد در مركز مايكروويو مشغول به كار است.
 


    سامانه BTS تلفن همراه روستاي حاجي آباد زرين و مزرعه نو شهرستان اردكان راه اندازي شد 1385/07/22
در راستاي پوشش ارتباطات جاده اي شهرستان اردكان، سامانه BTS تلفن همراه روستاي حاجي آباد زرين شهرستان اردكان با سرمايه گذاري بيش از يك ميليارد و 400 ميليون ريال راه اندازي و مورد بهره برداري قرار گرفت .
همچنين سامانه BTS تلفن همراه روستاي مزرعه نو اين شهرستان با سرمايه گذاري بيش از 950 ميليون ريال راه اندازي شد. گفتني است روستاي حاجي آباد زرين در فاصله 130 كيلو متري شهرستان اردكان، با تعداد جمعيت 480 نفر، و روستاي مزرعه نو در بخش عقدا در فاصله 55 كيلومتري شهرستان اردكان و داراي جمعيت 1200 نفري مي باشد.
 


    تغيير مديريت لازمه حيات يك مجموعه پوياست 1385/07/19
مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد در مراسم توديع و معارفه سه تن از مديران شركت مخابرات استان يزد ضمن بيان مطلب افزود: تغييرمديريت مديران يك سازمان بيانگر ضعف مديران نيست بلكه اين امر در راستاي ارتقاء كيفي امور مجموعه است و فرصتي است كه مدير منتخب با ارائه فكر و طرح جديد مجموعه را بهتر اداره نمايد.
شايان ذكر اينكه مراسم توديع معارفه سه تن از مديران شركت مخابرات استان يزد با حضور مدير عامل ، اعضاي هيات مديره و جمعي از مسئولان اين شركت در محل نمازخانه ساختمان مركزي مخابرات استان يزد برگزار شد. در اين مراسم سه تن از مديران ياد شده طي گزارشي وضعيت عملكرد اداره خود را بيان نمودند . گفتني است طي حكمي از سوي مدير عامل شركت مخابرات استان يزد مهندس حيدري به عنوان مدير جديد ارتباطات راه دور، مهندس عياره فروش به عنوان رئيس جديد ديتا، مهندس ارجمندي به عنوان رئيس جديد اداره نظارت و آزمايش و تحويل، مهندس مير شمس الديني به سمت رئيس مركز تلفن شهيد روحپرور و مرتضي شهسواري به عنوان معاون اداره مخابرات شهرستان مهريز معرفي شدند.
 


    مصاحبه با دبير همايش مقاوم سازي 1385/07/18
مقاوم سازي در علم مهندسي عمران به معناي بالابردن مقاومت يك سازه يا ساختمان در برابر نيروهاي وارده است و وقتي صحبت از مقاوم سازي مي شود، در مورد ساختمانهاي قديمي و جديد ساخته شده است و ساختمانهائي كه هنوز ساخته نشده اند در اين مقوله مد نظر نمي باشد. شركت مخابرات استان يزد در نظر دارد در مورخ 17 و 18 آبانماه سال جاري اقدام به برگزاري همايشي تحت عنوان مقاوم سازي نمايد و اين بهانه اي شد تا با محمد امامي دبير برگزاري اين همايش سخن به ميان آوريم و با وي به گفتگو بنشينيم.

 

چطور شد كه تصميم گرفتيد همايش مقاوم سازي برگزاركنيد؟
همواره پيشگيري بهتر از درمان است و بسياري از پديده ها ، وقايع، رويدادها و حوادث طبيعي و غيرطبيعي براي ما قابل پيش بيني نيست لذا ناچاريم خود ، خانه ، محل كار و محيط اجتماعي مان را براي رويارويي منطقي با اين پديده هاي احتمالي آماده و مهيا وايمن كنيم.مخابرات استان يزد نيز با توجه به همين موضوع مهم و با توجه به اينكه تامين نيازهاي ارتباطي مردم وجامعه را در هر شرايطي عهده دار است ، با تمهيداتي بدنبال كسب آمادگي هاي لازم براي رويارويي عاقلانه و به موقع با پديده هايي چون زلزله و بحرانهاي ديگر است . از جمله تمهيداتي كه در اين زمينه انديشيده شده برگزاري همايش آموزشي «مقاوم سازي » است.
درموردمقاوم سازي كمي توضيح دهيد. اصلا مقاوم سازي يعني چه؟
اصولا براي اينكه در بحرانهايي نظير زلزله ساختمانها و تجهيزات آسيب نبيند و يا ميزان آسيب پذيري آنها به حداقل ممكن برسد ، عملكرد اجزاي سازه اي و غيرسازه اي را در برابر نيروي زلزله بررسي و محاسبه مي كنند و بهبود مي بخشند. اين بهبود عملكرد در برابر نيروي زلزله به «مقاوم سازي» تعريف شده كه البته «بهسازي» نيز گفته شده است.
مخابرات چه نيازي به مقاوم سازي دارد و در چه زمينه هايي بايد مقام سازي صورت گيرد؟
همانطور كه درابتدا گفتيم نياز به ارتباط مخابراتي يكي از ضروري ترين ، حياتي ترين و فوري ترين نيازهاي مردم و مناطقي است كه با بحرانهايي نظير زلزله روبرو مي شوند، لذا پيش بيني هاي لازم و بهسازي و مقاوم سازي درمخابرات بايد در دوزمينه صورت گيرد؛ يكي ساختمانهاي مخابراتي به ويژه آنهايي كه تجهيزات ارتباطي در آن نصب است و ديگري منصوبات مخابراتي و ساير تجهيزات . اگر بخواهيم دقيق تر مطرح كنيم مخابرات بايد در دو زمينه مشخص لرزه اي و غير لرزه اي برنامه هاي مقاوم سازي خود را دنبال نمايد.
اين همايش با چه هدفي برگزارمي شود؟
هنگامي كه ما بخواهيم موضوع و فعاليت جديدي را در مجموعه مخابرات مطرح و اجرا كنيم نخست بايد به فرهنگ سازي آن توجه كنيم ، يكي از شاخصهاي فرهنگ سازي در اين خصوص ارتقاء و افزايش دانش، بينش و مهارتهاي كاركنان و دست اندركاران پيرامون آن موضوع است.بنابراين همايش مقاوم سازي هدفش ارتقاء و افزايش دانش ، بينش و مهارتهاي كاركنان و دست اندركاران درخصوص مقاوم سازي است.
درمورد برنامه هاي همايش توضيح بيشتري بدهيد.
برنامه هاي اين همايش را مي توانيم به دو بخش عمومي و تخصصي تقسيم بندي كنيم . در بخش عمومي، شركت كنندگان با اصطلاحات، مفاهيم زلزله و وضعيت و شرايط گسلهاي منطقه و سوابق زلزله هاي منطقه يزد و همچنين روشها و اصول مقاوم سازي تجهيزات و وسايل اداري عمومي در محل كار آشنا مي شوند. در بخش تخصصي شركت كنندگان با مفاهيم اوليه مقاوم سازي براي درك و تصميم گيري بهتر درخصوص مقاوم سازي ساختمانهاي دولتي و تعيين اولويتهاي مقاوم سازي و درجه مقاوم سازي ساختمانهاي دولتي و نيز اصول و روشهاي مقاوم سازي تجهيزات مخابراتي آشنا مي شوند. البته پيش بيني كرديم در اين همايش تبادل تجربه نيز صورت گيرد لذا تجارب مخابرات در زلزله بم و همچنين ابتكارات و نوآوري هايي كه در زمينه هاي مرتبط توسط مبتكران صورت گرفته عرضه خواهد شد. همچنين با تشكيل نمايشگاه جانبي همايش عملكرد مخابرات استان در زمينه مقابله با بحرانهايي نظير زلزله و نيز ابتكارات و نوآوريهاي مربوط ارائه مي گردد.
شركت كنندگان دراين همايش چه كساني هستند؟
علاوه بر مدعويني كه ما از سازمانها و نهادهاي مربوط در استان داريم باتوجه به ظرفيت محدود اين دوره كه طي دو روز برگزار ميشود تعدادي از همكاران كه به لحاظ شرح وظايف و نوع تصدي و مسئوليت سازماني باموضوع مرتبط هستند از طريق اداره آموزش دعوت خواهند شد و البته همانطور كه پيش بيني شده شركت دراين همايش ارزش آموزشي خواهد داشت.
مباحث مطروحه درهمايش تا چه حدي تخصصي خواهد بود؟
براي اينكه مباحثي كه دراين همايش مطرح مي شود از غناي علمي و تخصصي كافي برخوردار باشد سعي كرديم ضمن ارتباط با مجامع و نهادهاي علمي و حرفه اي كه در اين زمينه فعاليت دارند از تجارب و دانش آنان بهره مند شويم. از جمله نهادهايي كه ما را در برگزاري اين همايش و ارائه سياحت تخصصي توسط استادان مجرب ياري خواهند كرد. جمعيت غير دولتي كاهش خطرات زلزله ايران است كه تجارب و دانش خوبي درمقاوم سازي دارند و ما اميدواريم بتوانيم به نحوشايسته اي دانش و بينش كاركنان ذيربط را در زمينه مقاوم سازي ارتقاء بدهيم.
به لحاظ زماني اين همايش چه زماني برگزار مي شود؟
با توجه به هماهنگي هاي بعمل آمده قرار است اين همايش در 17و18 آبانماه سال جاري در يزد برگزار شود. البته در صورت وقوع سفر رييس جمهور محترم در روزهاي يادشده برنامه ها با يك هفته تاخير برگزار خواهد شد.
فكر مي كنيد با برگزاري يك همايش دو روزه بتوانيد به اهداف همايش برسيد؟
البته آموزش يك ضرورتي است كه استمرار آن مي تواند ما را با سرعت بيشتري به هدفمان برساند اما براي اينكه همراه با ارتقاء دانش، بينش و مهارتها، آثار و نتايج عملي نيز در مخابرات داشته باشيم با رهنمودهاي مديرعامل محترم كميته پيگيري نتايج همايش نيز با عضويت نمايندگان حوزه هاي ذيربط تشكيل شده است و اين كميته پس ازهمايش تحقق عملي اهداف همايش را در ساختمانها و تجهيزات مخابراتي پيگيري و دنبال خواهدكرد و اميدواريم بتوانيم در هر دو زمينه لرزه اي و غيرلرزه اي مخابرات استان علاوه بر اينكه به مرز آمادگي مي رسد بتواند با انتقال تجارت خود به ساير استانها و تهران، گام ارزنده اي را براي رويارويي منطقي و عالمانه مخابرات كشور با پديده زلزله بردارد.
درمورد چگونگي امور اجرايي همايش توضيح دهيد؟
براي برگزاري مناسب و شايسته همايش ستادي تشكيل شده كه يك دبير دارد و زير نظر مديرعامل محترم فعاليت مي كند همچنين مديرمالي، مدير تداركاتي و اداري و مسئولان اداره هاي روابط عمومي، آموزش، ساختمان وتاسيسات و رفاه و نيز دبير حوادث غيرمترقبه در آن عضويت دارند. اين ستاد با برگزاري نشستهايي درخصوص چگونگي برگزاري همايش به لحاظ شكلي و محتواي بررسي تصميم گيري مي كند و حوزه ها و واحدهاي اجرايي با اين ستاد همكاري خواهند داشت.

 


    تقدير و تشكر كميته امداد امام خميني از كارمندان شركت مخابرات استان يزد 1385/07/17
در راستاي كمك به اقشار كم درآمد و محروم با برگزاري جشن عاطفه ها در روز پنجشنبه مورخ 23 شهريور ماه سال جاري و همكاري چند تن از كارمندان شركت مخابرات در جمع آوري كمك هاي اين امر خير به مدت 30 ساعت ، رئيس كميته امداد امام خميني منطقه يك يزد طي نامه اي از مدير عامل و برادران، محمود كيوان ، محمود مظلوم شاه ،حسنعلي سرسنگي، علي مرادي ، حميد رضا ناظريان، حسين اميني، رسول رحماني، محمد علي صالحي، غلامرضا حسيني نيا، محمد علي رضائي ، رمضانعلي نمكي ، نعمت ا... رشيدي ، كاظم حاتمي، عزيز ا... آرامي ، محمد زاده كاظم و محمد حيدري تقدير و تشكر بعمل آورد.
همچنين با توجه به برگزاري روز همبستگي با مردم مظلوم لبنان و فلسطين و همكاري 40 ساعته برادران محمود كيواني، علي مرادي ، حميد رضا ناظريان ، محمود مظلوم شاه ، ناصر رنجبر ، احمد زارع سروي و محمد حسين زاده كاظم با كميته امداد امام خميني (ره) همكاري داشتند كه رئيس اين كميته از مدير عامل و كاركنان نامبرده شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر بعمل آورد.
 


    مدير عامل شركت مخابرات استان يزد خبر داد:طي آينده اي نزديك سامانه صندوق صوتي در مخابرات يزد و ميبد و اردكان راه اندازي مي شود. 1385/07/15
مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد در جلسه درصد تماس موفق مشتركين ضمن بيان مطلب فوق افزود: اين سيستم با هزينه اي بالغ بر 62 ميليون ريال در حال خريداري است و به زودي وارد سيستم مخابرات استان مي شود و مشتركين شهرستان يزد و ميبد و اردكان مي توانند ازاين سامانه بهره مند شوند. گفتني است سامانه صندوق صوتي سرويسي است شبيه به منشي تلفني با امكانات و ويــژگي هاي بيشتــر، اين سرويس موجب كاهش تـرافيك شبــكه و جلوگيري از شماره گيري هاي مكرر در صورت عدم دسترسي به مشترك مي شود و مشترك مي تواند با فعال نمودن صندوق صوتي و انتخاب گزينه مناسب مانند انتقال مكالمه ، انتقال در صورت اشغال بودن ، انتقال در صورت عدم پاسخگويي از امكانات اين سيستم استفاده كند.
لازم به ذكر اينكه جلسه ASR يا درصد تماس موفق مشتركين با حضور مديرعامل و جمعي از مسئولان در سالن كنفرانس ساختمان مركزي شركت مخابرات استان يزد برگزار گرديد. در اين جلسه مهندس مقوم ضمن تاكيد بر اينكه ، همه كارمندان بايد در بحث ASR مشاركت كنند زيرا يكي از شاخصهاي استان است كه بايد افزايش پيدا كند افزود: مسئولين اين امر هر راهكاري را كه مي تواند ASR را افزايش دهد ارائه دهند.
 


    طي شش ماه اول سال جاري تعداد 9 ميليون نفربا تلفن پاسخگوي 118 تماس گرفتند 1385/07/15
مدير روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد ضمن اعلام اين خبر افزود: با راه اندازي سامانه جديد تلفن پاسخگوي 118 اپراتور مربوطه مي تواند شماره مورد نياز مشترك را به صورت خودكار و از طريق سامانه به متقاضي ارايه كند.
عبدالمجيد معنوي گفت : در حال حاضر تلفن پاسخگوي 118 سه لينك دارد و هر لينك داراي 30 كانال مي باشد كه به طور كلي 90 كانال و يا شماره در اين مركز مشغول به كار است . وي افزود : در حال حاضر تعداد 100 نفر اپراتور به صورت شبانه روز آماده پاسخگويي به مشتركان مي باشند كه هر يك از اپراتورها داراي كد اختصاصي مي باشند كه مشترك به محض تماس با 118 می تواند كد پاسخگو را از سامانه دریافت کند. كه اين امر به مشترك اجازه مي دهد كه هر شكايتي را نسبت به اپراتور دارد اعلام كند . معنوي تصريح كرد: با وجود اينكه از ساعت 9 تا 11 صبح هر روز اوج شلوغی برقراري ارتباط با 118 است؛ متقاضیان از قبل تقاضایی را كه مورد نظرشان است مشخص كرده باشند مشتركين ديگر در انتظار نمانند.
 


    برگزاري جلسه گروه كارشناسي تخصصي شهري كاربران سيستم اطلاعاتي جغرافيائي در شركت مخابرات استان يزد 1385/07/12
به همت دفتر فني استانداري يزد پنجمين جلسه گروه كارشناسي تخصصي شهري كاربران سيستم اطلاعاتي جغرافيائي (GIS) با حضور اعضاي اين گروه از سازمانها و ارگانهاي مختلف استان در ساختمان مركزي شركت مخابرات استان يزد برگزار شد . در اين جلسه مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد طي گزارشي خدمات شركت مخابرات را معرفي و نيز اعضاي گروه را با سيستم ها و مراكز مخابراتي آشنا كرد.

همچنين در اين جلسه مهندس سالاري مدير كل دفتر فني استانداري يزد برگزاري جلسات توجيهي و فني متعدد را در زمينه سيستم اطلاعاتي جغرافيائي در بخش هاي داخلي ادارات و سازمانها را لازم دانست.

گفتني است كه سيستم اطلاعاتي جغرافيائي عبارتست از تمامی تاسيسات سازمانهای مختلف که بر روي زمين وجود دارد و جمع آوری این اطلاعات در داخل یک سیستم نرم افزاری بطوریکه هم سازمان مربوطه از این اطلاعات استفاده کند و هم با فرستادن اين اطلاعات به سازمان مديريت كليه سازمانهاي عضو مي توانند از اطلاعات ارگانهاي يكديگر با خبر شوند.

 

 


    راههاي پيشرفت هر چه بيشتر شركت مخابرات استان يزد مهيا است 1385/07/12
آقاي زارع زاده مدير اداري تداركاتي شركت مخابرات يزد در جلسه تحول اداري و ارزيابي نهمين جشنواره شهيد رجائي ضمن بيان مطلب فوق گفت: شركت مخابرات استان يزد از دوره ششم جشنواره شهيد رجائي حائز رتبه شده است كه اين مديون تلاش مدير عامل، مسئولان و ساير كارمندان شركت مخابرات استان يزد است . وي با تاكيد بر حفظ و تداوم كسب موفقيتها خاطر نشان كرد: گر چه بدست آوردن يك رتبه كار سخت و مهمي است اما حفظ و تداوم آن خيلي سختر و مهم تر است كه بايد تلاش را بيشتر كرد.
زارع زاده گفت: طبق برنامه هاي جامع تحول اداري 5 ساله چهارم تدوين شده شركت مخابرات استان يزد در كميسيون تحول اداري كه برنامه هاي ساليانه در آن برنامه ريزي شده، نيمي از برنامه هاي سال 85 شركت مخابرات به صورت كامل اجرا و محقق شده است . مدير اداري تداركاتي شركت مخابرات استان يزد با اشاره به كسب رتبه نخست شركت مخابرات استان در نهمين جشنواره شهيد رجايي افزود: شركت مخابرات استان يزد در نهمين جشنواره شهيد رجائي از شش محور موجود تقريباً امتياز كامل محورها را گرفته است كه اين نتيجه يك كار دسته جمعي است . گفتني است جلسه تحول اداري و ارزيابي نهمين جشنواره شهيد رجائي با حضور مدير عامل و مسئولان شركت مخابرات استان يزد در محل ساختمان مركزي اين شركت برگزار شد كه در اين جلسه در مورد چگونگي حفظ موقعيت موجود شركت مخابرات بحث و تبادل نظر شد . شايان ذكر اينكه در پايان اين جلسه از مديران نمونه شركت مخابرات استان با اهداء لوح ياد بود تقدير و تشكر بعمل آمد.
 


    ديدار رئيس اداره مخابرات اردكان با امام جمعه اين شهرستان 1385/07/12
مهندس حاتمي زاده رئيس جديد اداره مخابرات اردكان به همراه تني چند از مسئولان واحدهاي آن اداره با حجت الاسلام بهجت امام جمعه شهرستان اردكان ديدار نمودند. در اين ديدار حاتمي زاده طي گزارشي وضعيت عملكرد 5 ماهه اول سال جاري را ارائه نمود و در ادامه خاطر نشان كرد كه در حال حاضرشهرستان اردكان داراي 32 هزار خط تلفن منصوبه مي باشد.
همچنين وي ضريب نفوذ تلفن شهرهاي اردكان، عقدا و ترك آباد را 32 بيان كرد و افزود : تعداد كيوسك تلفن همگاني شهرستان اردكان 284 مي باشد و تعداد روستاهاي داراي ارتباط را 76 روستا بر شمرد. در ادامه حجت الاسلام بهجت ضمن خير مقدم و تبريك فرا رسيدن ماه مبارك رمضان از زحمات كاركنان اداره مخابرات اردكان تقدير و تشكر نمود.
 


    دهمين جلسه افتتاحيه مميزي نظام مديريت كيفيت مخابرات استان يزد تشكيل شد 1385/07/11
دهمين جلسه افتتاحيه مميزي داخلي نظام مديريت كيفيت شركت مخابرات استان يزد در محل سالن كنفرانس ساختمان مركزي اين شركت تشكيل شد.
اين جلسه جهت توجيه مميزان در مورد برنامه مميزي و بحث و تبادل نظر در زمينه نحوه اجراي هرچه بهتر مميزي صورت گرفت. گفتني است هدف از انجام ممیزی ،بررسي سيستم و ميزان انطباق آن با فرايندهاي مصوب است تا چنانچه مغايرتي مشاهده شد بر اساس فرايند اقدامات اصلاحي و پيشگيرانه رفع گردد در ايندوره از مميزي 75 مکان مخابراتی در سطح شركت با حضور31 مميز و نزدیک به 300 ساعت مورد مميزي قرارمي گيرد. يادآور مي شود استقرار نظام مديريت كيفيت شركت مخابرات استان يزد از سال 1381 شروع و در سال 1383 با تائيد شركت Rw.tuv گواهينامه صادر شد، هم اكنون اين سيستم با تعريف و تحت كنترل گرفتن 29 فرايند، تسهيل كننده تعالي سازمانی مي باشد.
 


    بيش از 9 هزار سيم كارت بدون اولويت در شهرستان ميبد واگذار شد 1385/07/10
با توجه به واگذاري تلفن همراه بدون اولويت در شهرستانها ، تعداد9 هزار سيم كارت در شهرستان ميبد واگذار شد.لازم به ذكر اينكه تعداد متقاضيان ثبت نام كرده تلفن همراه در شهر ميبد تعداد 10 هزار و 646 مي باشد كه بعد از استان يزد مقام دوم را دارا مي باشد. همچنين بيشترين تعداد تلفن همراه در كليه شهرستانهاي استان در شهرستان ميبد مشغول به كار مي باشد كه با توجه به واگذاري هاي اخير و شلوغي شبكه، لزوم تقويت شبكه كاملاً ضروري و شايسته مي باشد.

با توجه به واگذاري تلفن همراه بدون اولويت در شهرستانها ، تعداد9 هزار سيم كارت در شهرستان ميبد واگذار شد.

لازم به ذكر اينكه تعداد متقاضيان ثبت نام كرده تلفن همراه در شهر ميبد تعداد 10 هزار و 646
مي باشد كه بعد از استان يزد مقام دوم را دارا مي باشد.

همچنين بيشترين تعداد تلفن همراه در كليه شهرستانهاي استان در شهرستان ميبد مشغول به كار مي باشد كه با توجه به واگذاري هاي اخير و شلوغي شبكه، لزوم تقويت شبكه كاملاً ضروري و شايسته مي باشد.

 


    تقدير و تشكر مدير عامل شركت مخابرات ايران از مدير عامل شركت مخابرات يزد 1385/07/10
در پي عملكرد مثبت و مفيد شركت مخابرات استان يزد در هفته بيست و ششم فعاليتهاي مخابراتي، طي نامه اي صابر فيضي مدير عامل شركت مخابرات ايران از مهندس مقوم و تمام كاركنان شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر بعمل آورد. همچنين صابر فيضي اظهار اميداواري كرد كه ادامه اين روند بتواند بستر مناسب ارائه خدمات بيشتر به جامعه و موسسات دولتي و غير دولتي را فراهم نمايد.
در پي عملكرد مثبت و مفيد شركت مخابرات استان يزد در هفته بيست و ششم فعاليتهاي مخابراتي، طي نامه اي صابر فيضي مدير عامل شركت مخابرات ايران از مهندس مقوم و تمام كاركنان شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر بعمل آورد. همچنين صابر فيضي اظهار اميداواري كرد كه ادامه اين روند بتواند بستر مناسب ارائه خدمات بيشتر به جامعه و موسسات دولتي و غير دولتي را فراهم نمايد.
 


    اداره مخابرات ميبد به عنوان يكي از ادارات پيشتاز و فعال اين شهرستان شناخته شد. 1385/07/10
با برگزاري جلسه پرسش و پاسخ مردمي در امام زاده صدر الدين قنبر ميبد با حضور يحي زاده نماينده مردم تفت و ميبد در مجلس شواري اسلامي، مسئولان شهرستان و جمع كثيري از شهروندان ميبدي، فرماندار ميبد از مخابرات ميبد به عنوان يكي از ادارات پيشتاز و فعال اين شهرستان ياد كرد. شايان ذكر اينكه در اين جلسه مهندس زارع ده آبادي رئيس اداره مخابرات ميبد در جلسه فوق حضور داشت.
با برگزاري جلسه پرسش و پاسخ مردمي در امام زاده صدر الدين قنبر ميبد با حضور يحي زاده نماينده مردم تفت و ميبد در مجلس شواري اسلامي، مسئولان شهرستان و جمع كثيري از شهروندان ميبدي، فرماندار ميبد از مخابرات ميبد به عنوان يكي از ادارات پيشتاز و فعال اين شهرستان ياد كرد. شايان ذكر اينكه در اين جلسه مهندس زارع ده آبادي رئيس اداره مخابرات ميبد در جلسه فوق حضور داشت.
 


    پيش شماره جديد مركز تلفن رسالت راه اندازي شد 1385/07/10
با توجه به نياز روز افزون مردم به امر ارتباطات، با توسعه مركز تلفن رسالت پيش شماره جديد اين مركز با شماره 630 راه اندازي شد. گفتني است در حال حاضر مركز تلفن رسالت با پيش شماره هاي 620 و 621و 625مشغول بكار است.

با توجه به نياز روز افزون مردم به امر ارتباطات، با توسعه مركز تلفن رسالت پيش شماره جديد اين مركز با شماره 630 راه اندازي شد. گفتني است در حال حاضر مركز تلفن رسالت با پيش شماره هاي 620 و 621و 625مشغول بكار است.

 


    مجوز دايري خدمات ارتباطي 1385/07/04
كارگروه ايجاد و مديريت دفاتر خدمات ارتباطي استان يزد در نظر دارد در شهرهاي اردكان ، ميبد، تفت، مهريز، بافق، طبس، ابركوه، هرات، اشكذر، زارچ ، شاهديه، حميديا، مجوز دايري خدمات ارتباطي جهت انجام خدمات تلفن سيار – تلفن ثابت – پست و پست بانك صادر نمايد.

كليه دارندگان شرايط مي توانند مدارك خود را حداكثر تا پایان وقت اداری تاريخ 20/ 8/ 85 به دبيرخانه كارگروه واقع در بلوار  شهيد صدوقي، مجتمع مخابراتي شهيد صدوقي- اداره نگهداري ارتباطات سيار- دبيرخانه كارگروه ايجاد و مديريت دفاتر خدمات ارتباطي استان يزد تحويل نمايند.

ضمناً به نكات زيرتوجه شود:

1-   شرايط – مدارك و ضوابط مربوطه در سايت شركت مخابرات استان يزد به آدرس بصورت دقيق اعلام شده است.

2-   كسي كه به عنوان صاحب امتياز دفتر مجوز مي گيرد بايستي شخصاً به عنوان مديريت دفتر حضور مستمر و فيزيكي داشته باشد و امكان واگذاري امتياز به فرد ديگري وجود ندارد.

3-   درخواستهاي ارسالي بعد از مهلت مقرر و يا درخواستهايي با مدارك ناقص قابل قبول

نمي باشد./ ق

.

                                  من ا... التوفيق

                                  عبدالمجيد معنوي

                               رئيس اداره روابط عمومي

 


« 1 2 3 4 ... 5 9 » صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟