تقدير و تشكر استاندار از مديرعامل شركت مخابرات استان يزد 1385/08/29
در پي برگزاري اولين جشنواره مسابقه بزرگ فناوري اطلاعات و ارتباطات توسط شركت مخابرات استان يزد، دكتر عاصي استاندار يزد طي ارسال تقديرنامه اي به مراسم اختتاميه اين جشنواره از مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد تقدير وتشكر بعمل آورد.
در اين تقديرنامه آمده است، بي ترديد نسل جوان و خلاق با ويژگي علم آموزي و توجه به ارزشهاي ديني و انقلابي و هويت ايراني باعث پيشرفت نظام است.
ضمن قدرداني از حمايت ها و تلاش هاي حضرتعالي در برگزاري اولين دوره مسابقه بزرگ فناوري اطلاعات و ارتباطات، اميدوارم مساعدت ها و همكاري جنابعالي در پيشرفت اهداف فرهنگي و علمي استان ادامه يابد.
 


    خود داري از به كار بردن واژه هاي بيگانه در نهادهاي دولتي و غير دولتي 1385/08/29
طي ارسال بخشنامه اي از طرف پرويز داوودي معاون اول رئيس جمهور به كليه وزارتخانه ها، سازمانها، موسسات دولتي، نهادهاي انقلاب اسلامي، استانداريهاي سراسر كشور و موسسات عمومي و غير دولتي، دستگاههاي مذكور را از به كار بردن واژه هاي بيگانه منع كرد.
در اين بخشنامه آمده است كليه دستگاههاي اجرائي در اجراي قانون ممنوعيت بکار گیری اسامي، عناوين و اصطلاحات بيگانه مصوب 1365 كه فرهنگستان زبان و ادب فارسي را مرجع تهيه اين واژه ها ، تعيين كرده است از به كار بردن واژه هاي بيگانه اي كه معادل فارسي آن به تصويب رسيده است، خود داري كنند و ترتيبي اتخاذ كنند كه مراكز علمي، آموزشي و فرهنگي وابسته كه مسئوليت تدوين و نشر كتابهاي آموزشي، علمي و فرهنگي را بر عهده دارند در به كار بردن اين واژه ها اهتمام خاص مبذول دارند .
گفتني است دستگاههاي اجرائي در صورت نياز به مجموعه واژه هاي مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسي مي توانند از طريق مركز بخش انتشارات فرهنگستان به نشاني تهران، خيابان احمد قيصر ، نبش كوچه سوم شماره 8 – صندوق پستي 6394-15875 به تهيه آن به تعداد لازم اقدام نمايند.
 


    هفتادمين كشور به مجموعه رومينگ بين الملل شركت ارتباطات سيار وارد شد 1385/08/29
از روز شنبه 20 آبانماه سال جاري اپراتور T-mobile اسلواكي عنوان هفتادمين كشور به مجموعه رومينگ بين الملل شركت ارتباطات سيار كشور پيوست .
لازم به ذكر اينكه از اين پس مشتركين اين اپراتور، كه به كشورمان سفر مي كنند مي توانند از طريق شبكه ارتباطات سيار، از تلفن همراه خود استفاده كنند و مشتركين عزيز ايراني نيز در سفر به اين كشور مي توانند از خدمات اپراتور مذكور استفاده كنند.
گفتني است با برقراري رومينگ مذكور به عنوان اولين اپراتور از كشور اسلواكي، تعداد اپراتورها و كشورهائي كه شركت ارتباطات سيار، در راستاي گسترش خدمات خود اقدام به انعقاد قرارداد رومينگ بين الملل با آنها كرده است، به 126 اپراتور از 70 كشور، افزايش مي يابد و تلاش ها در جهت گسترش خدمات رومينگ كماكان ادامه خواهد يافت.
 


    فروش و توزيع گوشي هاي موبايل غير فعال منع شد 1385/08/29
طي برگزاري جلسه اي از سوي صنف دستگاههاي ارتباطي و الكترونيكي و لوازم جانبي، توزيع و فروش گوشي هاي موبايل غير فعال كه از طريق مبادي غير قانوني وارد كشور شده اند منع و نحوه برخورد با عاملين توزيع اين دستگاهها اعلام شد.
در اين جلسه كه با حضور نمايندگان اداره بازرسي، بازرگاني، صنف موبايل، مخابرات، تعزيرات حكومتي، اتحاديه دستگاههاي مخابراتي استان در محل سازمان بازرگاني استان يزد برگزار شد و مقرر گرديد1- ليست واحد هاي خدمات پس از فروش غير مترقبه تهيه و به سازمان بازرگاني اعلام گردد 2- در اسرع وقت مراتب به كميسيون قاچاق كالا و ارز استان جهت اقدام و طرح موضوع در كميسيون مربوطه منعكس گردد3- بر صدور فاكتور رسمي از طرف واحد هاي صنفي فروشندگي موبايل تائيد گرديد 4- الزام نمايندگان فروش دستگاههاي موبايل به نصب اطلاعيه مربوطه در ديد مشتري 4- اطلاعيه حاوي اطلاعات كامل در موارد ايمني خريد و خدمات پس از فروش تهيه و به كليه واحد هاي صنفي و نمايندگان فروش دستگاههاي موبايل ابلاغ گردد.
 


    نتايج اولين مزايده شماره هاي رند شركت ارتباطات سيار اعلام شد . 1385/08/29
در پي برگزاري اولين مزايده شماره هاي رند شركت ارتباطات سيار با حضور مقامات مسئول، در محل كميسيون معاملات شركت ارتباطات سيار برگزار شد و برندگان واجد شرائط براي دريافت 59 شماره رند مشخص شدند.
بر همين اساس شركت ارتباطات سيار در طول مدت برگزاري مزايده شماره 2/85 (واگذاري 500 شماره رند و مناسب) در مجموع 263 سند فروخته شد كه در نهايت 180 پيشنهاد براي 61 شماره واصل گرديد.
شايان ذكر اينكه شركت ارتباطات سيار در اين مزايده بالاترين قيمت برنده را با مبلغ 72 ميليون 100 هزار ريال براي شماره 09122111111 با قيمت پايه 36 ميليون و 300 هزار ريال و كمترين قيمت برنده را با مبلغ 6 ميليون 500 هزار ريال براي شماره 0912002827 با قيمت پايه 6 ميليون ريال اعلام كرد .
گفتني است پس از بازگشائي پاكات پيشنهاد، چك سپرده مربوط به برندگان دو شماره ناقص بود و در نتيجه برندگان 59 شماره مشخص شدند كه از اين تعداد يك نفر 10 شماره، يك نفر 9 شماره، يك نفر 6 شماره، يك نفر 4 شماره ، پنج نفر هر يك 2 شماره ، و بيست نفرهر يك 1 شماره شماره رند را از آن خود كردند.
 


    بيانيه هيئت داوران مسابقه بزرگ فناوري اطلاعات و ارتباطات 1385/08/29
هيئت داوران ضمن احترام به تمامي شركت كنندگان در مسابقه توجه آنان را به نكات زير ضروري مي داند .
1- ذكر منبع و ماخذ
مطمئنا استفاده از مستندات و مطالب تهيه شده توسط ديگران ما را در افزايش سطح يادگيري ياري خواهد كرد . اما بسيار شايسته است تا با ذكر منابعي كه استفاده مي كنيم به كار و تلاش ديگران احترام بگذاريم و بيشتر در جهت توليد فكرو انديشه خود سعي نمائيم.
2- خلاقانه فكر و عمل كنيم
با كمي كنكاش در مسائل پيرامون خود مي توانيم از موضوعات كوچك، فرصتهاي بسيار بزرگ بسازيم. فقط كافي است كمي با دقت و خلاق نگاه كنيم.
3- استفاده از منابع اطلاعاتي شبكه جهاني وب (اينترنت)
درياي بيكران اطلاعات در داخل شبكه جهاني وب قرار دارد. بكوشيم تا ابتدا راه استفاده درست از ابزارهاي اين شبكه مانند موتورهاي جستجو، وب سايتهاي مرجع و ... را بياموزيم و سپس، دريافت اطلاعات موردنياز خود اقدام كنيم.
4- فراگيري مهارتهاي استفاده از كامپيوترهاي شخصي
بي ترديد اولين قدم براي گسترش فناوري اطلاعات درجامعه ،ايجاد حداقل دانش، مهارت و توانايي استفاده از كامپيوترهاي شخصي مي باشد. بكوشيم تا علاوه بر يادگيري مهارتهاي هفتگانه (ICDL) نرم افزارهاي كاربردي مربوط به رشته تحصيلي خود را ياد بگيريم.
5- فراگيري زبان خارجي
دسترسي بدون واسطه به منابع اصلي علوم تنها با يادگيري زبان خارجي ميسر است . چه بسا ترجمه ها كه بدليل عدم تخصص فرد مترجم گويا ورسا نيست و يا ترجمه اي از مطالب موردنياز ما در دسترس قرار ندارد.
در پايان مجددا تاكيد مي نماييم. لازم است دانش آموزان و دانشجويان ما با استفاده بهينه ، هدفمند و كاربردي تر از بستر ارتباطات و فناوري اطلاعات در جهت توليد فكر و انديشه بيشتر و متعاقب آن به سوي توليد دانش ، كه زير بستر توسعه هر جامعه روبه رشد است گام بردارند.
علي خرم فركارشناس IT شركت مخابرات استان
مالك انوري کارشناس IT سازمان آموزش و پرورش استان يزد
سيد هادي حدادیانكارشناس IT استانداري يزد
 


    گزارش دبير مسابقه بزرگ فناوري اطلاعات و ارتباطات 1385/08/29
ثبت نام از علاقمندان به شركت در مسابقه از 20 اسفند ماه 84 الي 14 ارديبهشت 85 در محل دبيرخانه مسابقه واقع در ميدان باغ ملي ، بهره برداري راه دور پيروزي صورت گرفت . در طي اين مدت علاوه بر ثبت نام دانش آموزان تلاش گرديد تا با ارائه پيشنهادات مناسب ، آنان را درجهت انتخاب سطح مسابقه و موضوع آن كمك و ياري نماييم .
مسابقه در سه سطح تهيه لوح فشرده ، وب لاگ نويسي و ايجاد وب سايت آموزشگاه انجام شد و كليه آثار فقط در فاصله زماني ثبت نام مسابقه مورد داوري و قضاوت قرار گرفتند و انتخاب آثار برتر براساس دستورالعمل عوامل مؤ ثر در امتياز دهي هر سطح ، درج شده در بروشورمسابقه صورت گرفته است .
در مجموع 283 نفر در قالب 142 گروه در سه سطح مسابقه شركت نموده اند كه 43% آنان را آقايان و 57% را خانمها تشكيل مي دهند . بيشترين تعداد شركت كننده در سطح وبلاگ نويسي با 194 نفر و بعد آن سطح تهيه لوح فشرده با 64 نفر وايجاد وب سايت آموزشگاه با 25 نفر مي باشد . مجموعاً 49 آموزشگاه از شهريزد و 4 آموزشگاه از اردكان مهريز و زارچ در اين مسابقه شركت داشته اند .
آمار شركت كنندگان به تفكيك در هر سطح به قرار زير است .
در سطح وبلاگ نويسي194 نفر در قالب 94 گروه 61% خانمها و 39% آقايان
در سطح تهيه لوح فشرده 64 نفر در قالب 36 گروه 73% خانمها و 27% آقايان
در سطح ايجاد وب سايت آموزشگاه 25 نفر در قالب 12 گروه 92% آقايان و 8% خانمها
بيشترين تعداد شركت كنندگان از دبيرستان دخترانه استعداد درخشان ( سمپاد) 28 نفر ، دخترانه حضرت زهرا 28 نفر و هوشمنداولياء با 24 نفر بوده است .
از ويژگيهاي مهم شركت كنندگان در مسابقه حضور گسترده و فعال خانمها مي باشد كه مطمئناً با افزايش مهارت و سطح علمي آنان ، در آينده اي نزديك ، جامعه اي پربار و فعال را شاهد خواهيم بود چرا كه آنان نقش مؤثر و مستقيمي در تربيت نسل فرداي جامعه را عهده دارند .
لازم به ذكر است عدم توجه برخي شركت كنندگان به توانايي هاي خود و شركت درسطح نامناسب باعث كاهش كيفيت آثار ارسالي به دبيرخانه مسابقه شده بود همچنين انتخاب موضوع نامناسب وحتي انتخاب موضوعات خارج از مسابقه نيز در بعضي از آثار ارسالي قابل مشاهده بود كه اميدواريم دانش آموزان و معلمين يزد در سالهاي بعد با دقت و توجه بيشتري موارد مورد نظر را دنبال نمايند . در خاتمه از همكاري نزديك و بسيار خوب مديريت فناوري اطلاعات سازمان آموزش و پرورش آقاي دادآفرين و همچنين مديران و معلمين فعال در مسابقه تشكر و قدرداني مي كنيم و اميدواريم در سالهاي آتي نيز شاهد همراهي و همدلي آنان باشيم .
 


    مراسم اختتاميه جشنواره مسابقه فناوري اطلاعات و ارتباطات IT برگزار شد 1385/08/28

با همكاري شوراي راهبري فناوري اطلاعات ، سازمان آموزش و پرورش استان مراسم اختتاميه مسابقه IT با حضور نبوي زاده معاون عمراني استاندار، مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد، زابلي رئيس سازمان آموزش و پرورش، در محل سينما دانش آموز برگزار گرديد.
در ابتداي اين مراسم مقوم ضمن خير مقدم به حضار، شبكه جهاني اينترنت را از مهمترين پديده هاي عصر حاضر برشمرد و افزود: اين شبكه علاوه بر داشتن مزاياي فراوان داراي معايبي نيز است كه در صورت استفاده بهينه و كارآمد از آن مي تواند نقش بسيار مهمي در رشد و توسعه كشورمان داشته باشد.
سخنران بعدي زابلي رئيس سازمان آموزش و پرورش بود كه از برگزار كنندگان مسابقه IT تقدير و تشكر بعمل آورد و گفت : قطعاً استفاده از تجهيزات فناوري اطلاعات در سايه خود باوري ، دين باوري و توكل بر خدا كارائي و نتيجه بهتري را در بر دارد و مي تواند در جهت پيشرفت علمي نسل جوان و اهداف آينده جامعه تاثير گذار باشد. در ادامه مهندس نبوي زاده معاون عمراني استاندار از مهمترين ويژگي هاي استان يزد منابع استاني آن را بر شمرد و افزود: در جامعه كنوني فناوري اطلاعات و ارتباطات نقش بسزائي در رشد و شكوفائي صنعت، معدن، كشاورزي و ... دارد و بايد از شرايط به وجود آمده در زمينه IT به نحو احسنت استفاده كرد .
در پايان اين مراسم مهندس خرم فر دبير جشنواره IT شركت مخابرات استان يزد ضمن سپاس و قدرداني از دانش آموزان گزارشي از روند اجراي مسابقه بزرگ ارتباطات و فناوري اطلاعات را به حضار رساند.
لازم به ياد آوريست مسابقه IT از مورخ 20 اسفند ماه 84 الي 14 ارديبهشت ماه سال 85 در سه سطح تهيه لوح فشرده ، وبلاگ نويسي، و ايجاد وب سايت آموزشگاه برگزار شد كه در مجموع 283 نفر از دانش آموزان مقطع تحصيلي متوسطه در قالب 142 گروه به رقابت با يكديگر پرداختند كه در نهايت 15 نفر در سطح تهيه لوح فشرده، 23 نفر در سطح وبلاگ نويسي ، 16 نفر در سطح وب سايت حائز رتبه شدند كه به رسم ياد بود لوح تقدير و جوائز ارزنده اي به آنها اهدا گرديد.

گزارش دبير مسابقه بزرگ فناوري اطلاعات و ارتباطات

بيانيه هيئت داوران مسابقه بزرگ فناوري اطلاعات و ارتباطات

گزیده عکسهای مراسم

 


    همايش دو روزه مقاوم سازي شركت مخابرات استان يزد به كار خود پايان داد. 1385/08/27
با همكاري اداره آموزش و پژوهش ، روابط عمومي و ستاد حوادث غير مترقبه شركت مخابرات استان يزد و در راستاي ارتقاء دانش و بينش كاركنان همايش مقاوم سازي شركت مخابرات استان يزد با حضور مدير عامل شركت مخابرات استان يزد و كرمان ، معاون عمراني استاندار . اعضاء و جانشينان كارگروه تخصصي مخابرات و ارتباطات و جمعي از صاحبنظران واستادان علمي در زمينه مقاوم سازي در محل سالن اجتماعات مركز تلفن رسالت شركت مخابرات استان يزد برگزار و به كار خود پايان داد.
در روز نخست اين همايش مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد ضمن خير مقدم به حضار گزارشي از وضعيت مخابرات استان را در زمينه حوادث غير مترقبه و مقاوم سازي بيان نمود، همچنين محمدي قوام مدير عامل شركت مخابرات استان كرمان حضار را با تجارب مخابرات كرمان در زمينه مقاوم سازي آشنا كرد .
سپس مهندس نبوي زاده مشاور عمراني و جانشين ستاد حوادث غير مترقبه استان گزارشي پيرامون وضعيت گسلها و نقاط نا مقاوم استان را بيان نمود .
در ادامه نخستين روز همايش مقاوم سازي مهندس وجودي كارشناس ارشد زلزله و عضو هيئت مديره جمعيت غير دولتي كاهش خطرات زلزله ايران مبحث آشنايي با مفاهيم زلزله ، مهندس جليلي كارشناس ارشد سازه از دانشگاه فني تهران و موسس و عضو هيئت مديره جمعيت كاهش خطرات زلزله در ايران آشنائي با مفاهيم اوليه مقاوم سازي را براي حضار بيان نمودند .
همچنين مهندس قراگوزلو و دكتر كاويان پرورش بلدي مخترع سيستم آشكار ساز صوتي در هنگام وقوع حوادث غير مترقبه به منظور هشدار دسته جمعي اختراع خود را براي حضار معرفي نمودند.
در دومين روز اين همايش محمد امامي دبير همايش مقاوم سازي ضمن خير مقدم به حضار اهداف برگزاري اين همايش را بر شمرد .
سپس دكتر صافي داراي مدرك دكتراي سازه از دانشگاه امير كبير و عضو هيئت علمي دانشگاه صنعت آب ، برق و معاون مركز مطالعات بحرانهاي طبيعي وابسته به اين دانشگاه مبحث مقاوم سازي اجزاي غير سازه اي ، معظمي گودرزي كارشناس مخابرات استان همدان ارائه تجارب و مطالب در زمينه مقاوم سازي ، مهندس جليلي مبحث روشهاي اجراي مقاوم سازي ساختمانهاي بتني و فلزي و مهندس سعيدي مبحث مديريت بحران را براي حضار بيان نمودند.
گفتني است كه قرار بود ميز گرد پرسش و پاسخ در زمينه مقاوم سازي برگزار شود كه به دليل طولاني شدن برنامه از برنامه هاي همايش حذف گرديد.
 


    حضور فعال شركت مخابرات استان يزد در رزمايش امداد و نجات سپاه منطقه يزد 1385/08/27
در راستاي برقراري ارتباط مخابراتي به عنوان يكي از ضروري ترين نيازها در هنگام بحرانها و در پي برگزاري رزمايش امداد و نجات توسط سپاه منطقه يزد در حسين آباد شهرستان صدوق، شرکت مخابرات استان يزد در اين رزمايش با حضور به موقع در محل ارتباط هاي مخابراتي مردم منطقه را تامين نمود.
اين رزمايش كه از ساعت 8 صبح تا 11 به طول انجاميد اكيپ هاي حفاظت، شبكه هوايي مديريت شهرستان يزد، خودرو و تجهيزات فيوژن فيبرنوري، تجهيزات اطفاي حريق، واحد تغذيه نيروي مديريت راه دور، واحد تلفن همگاني شهرستان يزد، اداره رفاه، امورعمومي مخابرات شهرستان يزد و همكاران اعزامي شهرستان صدوق مستقر گرديدند.
يادآور مي شود كه گروه اعزامي مخابراتي به محل تجهيزاتي را از قبيل UHF تك كاناله 3 دستگاه، تلفن همگاني GSM 2 دستگاه، مبدل موبايل 2 دستگاه، ژنراتور برق 220 ولت 2 دستگاه، تلفن همراه ماهواره اي ثريا دو دستگاه ، چادر اسكان اكيپ امدادي 4 مورد، تجهيزات فيبر نوري و فيوژن يك دستگاه را جهت ارتباط دهي در محل مستقر و منطقه را تحت پوشش قرار دادند.
 


    شركت مخابرات استان يزد در طول مهر ماه سال جاري بيش از 7 و نيم ميليارد ريال با بخش خصوصي قرارداد بست 1385/08/27
در راستاي واگذاري امور مخابراتي به بخش خصوصي، شركت مخابرات استان يزد در مهر ماه سال جاري با 18 شركت خصوصي بيش از 7 ميليارد و 500 ميليون ريال قرارداد بست. اين قراردادها كه از نوع مناقصه و استعلام بود شامل مقاوم سازي دفاتر ICT روستائي احمد آباد مشير، حسين آباد ريسماني، نصب آنتن BTS دهنو، بنستان، باجگان، شهرياري، اجراي فيبر نوري شهر آباد به مهر دشت، كابلكشي فيبر نوري جوخواه طبس نما سازي ساختمان مجتمع اداري، تهيه نرم افزار نظارت شبكه كابل، كابل كشي فاز اول روحپرور و... مي باشد كه شركت برندافراي پارس جهت نما سازي ساختمان مجتمع اداري شامل جوشكاري و نصب نماي كامپوزيت آلومينيومي به متراژ 6500 متر بيشترين مبلغ قرارداد را در مهرماه سل جاري را منعقد كرد.
 


    راه اندازي سامانه BTS تلفن همراه روستاي گرد كوه شهرستان مهريز 1385/08/27
به اهتمام متخصصان شركت مخابرات استان يزد و به جهت تامين ارتباط جاده اي روستاهاي استان سامانه BTS تلفن همراه روستاي گرد گوه شهرستان مهريز با سرمايه گذاري بيش از يك ميليارد و 200 ميليون ريال نصب و راه اندازي شد كه علاوه بر جاده هاي اين روستا جاده كارخانه سيمان بوهروك رال نيز تحت پوشش قرار مي دهد.
شايان ذكر اينكه در حال حاضر تعداد 8 هزار و 177 شماره تلفن همراه كه تعداد 400 شماره آن مربوط به روستاي گرد كوه است در شهرستان مهريز مشغول به كار است. گفتني است روستاي گرد كوه در فاصله 35 كيلومتري شهرستان مهريز و در 25 كيلومتري دهستان بهادران واقع شده است.
 


    نخستين جلسه هماهنگي شركت مخابرات استان يزد و استانهاي همجوار برگزار شد 1385/08/25
نخستين جلسه هماهنگي استان يزد واستانهاي همجوار بنا به دعوت قبلي با حضور مدير عامل شركت مخابرات استان يزد و كرمان، اعضاي هيأت مديره و دبير ستاد حوادث غير مترقبه استان و مديران و دبيران ستاد حوادث غيرمترقبه شركتهاي مخابرات استانهاي اصفهان، سمنان، كرمان، فارس، خراسان رضوي و جنوبي در محل سالن اجتماعات شركت مخابرات استان يزد برگزار گرديد.
گفتني است هدف از تشكيل اين جلسه ايجاد هماهنگي‌هاي لازم بين استان يزد و استانهاي همجوار و نحوه كمك رساني و ارتباط دهي به هنگام بروز حوادث غير مترقبه مي باشد كه هر يك از حضار در جهت آمادگي هر چه بيشتر استانها در هنگام بروز حوادث غير مترقبه نظرات و پيشنهادات خود را اعلام نمودند ضمناً در اين جلسه در برگزاري مستمر اين جلسات تاكيدات مكرر شد.
 


    نخستین روز همایش آموزشی مقاوم سازی مخابرات استان یزد برگزار شد. 1385/08/24

در راستای ارتقاء و افزایش دانش و بینش کارکنان شرکت مخابرات استان یزد نخستین همایش آموزشی مقاوم سازی با حضور مهندس نبوی زاده معاون عمرانی استانداری و مدیر عامل شرکت مخابرات استان کرمان، دبیران ستاد حوادث غیر مترقبه استانهای اصفهان، خراسان جنوبی و رضوی و همچنین اساتید مجرب در زمینه مقاوم شازی درسالن اجتماعات مرکز رسالت شروع بکار کرد.

گالری تصاویر

 


    همايش آشنايي با نرم افزارهاي آزاد / متن باز و لينوكس دراستانداري يزد برگزار شد 1385/08/23
با همكاري شوراي راهبردي فناوري اطلاعات استان يزد و مركز طرح ملی نرم افزارهای آزاد/متن باز همايش آشنايي با نرم افزار آزاد / متن بازو لينوكس فارسي با حضور كارشناسان فناوري اطلاعات (IT ) در محل سالن اجتماعات منتظرقائم استانداري يزد برگزار شد .
در ابتداي اين همايش مهندس تجمليان مشاور IT استاندار ضمن بيان تاريخچه شكل گيري جنبش باز ( FOSS ) پركاربردترين نرم افزارهاي آزاد متن باز را معرفي نمود . در ادامه دكتر محمد خوانساري مدير طرح ملي نرم افزارهاي آزاد متن باز ضمن آشكار كردن حضار با مفاهيم و چهارچوبهاي نرم افزار متن باز ، خصوصيات اين نرم افزار را برشمرد .
وي با اشاره به پيوستن ايران به سازمان تجارت جهاني افزود : با پيوستن ايران به سازمان تجارت جهاني شركتهاي دولتي و خصوصي و ادارات با راهكارهاي مناسب به سمت اين نرم افزار حركت مي كنند .
لازم به ياد آوريست بحث مستندات باز ، استانداردهاي بازوليندكس همه جا و همه وقت از جمله بحثهايي بود كه توسط مهندس عبادي و حاجي غلامعلي ارائه گرديد .
 


    جشن دانش و تكليف فرزندان همكار شركت مخابرات استان يزد برگزار شد 1385/08/20
طي سنت حسنه هر ساله جشن دانش و تكليف فرزندان همكار شركت مخابرات استان يزد با حضور زابلي رئيس آموزش و پرورش، مدير عامل شركت مخابرات استان يزد و فرزندان و خانواده هاي همكار مخابراتي در محل پارك شادي استان يزد برگزار شد. در اين آئين مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد ضمن خير مقدم به كارمندان و خانوادة آنها مخصوصاً خانواده شهداء شركت مخابرات گفت:در اين روز ما شاهد كسب موفقيت فرزندان همكار مخابراتي هستيم كه اين امر بيانگر تلاش دانش آموزان و اهميت والدين آنها مي باشد.
وي افزود: شركت مخابرات استان يزد هر سال از فرزندان همكار مخابراتي كه در رده هاي مختلف اعم از رتبه هاي كنكور، مقاطع تحصيلي و فرزنداني كه وارد سن تكليف شده اند طي آئين جشن دانش و تكليف و تكليف از آنها تقدير و تشكر بعمل مي آورد كه در سال جاري 117 نفر از دانش آموزان در مقطع دبستان، 28 نفر در مقطع راهنمايي، 120 نفر در مقطع دبيرستان ، 18 نفر در مقطع پيش دانشگاهي، 55 نفر از دانشجويان و 7 نفر در كنكور حائر رتبه و كسب مدال بالا شده و نيز 84 نفر از فرزندان پسر و دختر به سن تكليف رسيده اند كه به هر يك از آنها هديه تكليف اهداء خواهد شد .
مقوم كسب رتبه هاي استاني و كشوري شركت مخابرات استان يزد را بر شمرد و افزود: كسب اين رتبه ها نشان دهنده تلاش و همت خانواده هاي همكاران مخابراتي است كه باعث شده در بين 30 استان كشور و 62 دستگاه استاني مقام اول را كسب نمايد .
در ادامه زابلي رئيس آموزش و پرورش استان يزد ضمن خير مقدم به مدير عامل و ساير خانواده ها گفت : كسب رتبه هاي موفقت آميز دانش آموزان در آموزش و پرورش آينده ايران را بيمه مي كند.
وي نقش آموزش و پرورش را در آينده كشور برشمرد و افزود: آموزش و پرورش يك واحد توليدي است نه مصرفي ، توليد انسانهاي با تربيت و مؤثر در آينده كشور.
همچنين در ادامه يكي از مجريان آموزش و پرورش به اجراي طنز و برنامه هاي شاد متنوع ديگر پرداخت و نيز خانواده ها و فرزندان همكار علاوه بر پذيرايي از ساير وسائل تفريحي پارك استفاده كردند.


 


    ميزگرد حوادث غير مترقبه در شركت مخابرات استان يزد برگزار شد 1385/08/20
ميز گرد حوادث غيرمترقبه با حضور مدير عامل شركت آب و فاضلاب و مدير عامل شركت مخابرات استان يزد در ساختمان مركزي شركت مخابرات استان يزد برگزار شد. در اين ميز گرد يك ساعته كه مجري صدا و سيماي استان نيز حضور داشت، هر يك از مديران عامل ضمن بيان گزارش عملكرد ستاد حوادث غير مترقبه شركت مربوطه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
گفتني است كه قرار است اين ميز گرد به صورت كامل در مورخ 20 آبانماه سال جاري تحت ويژه برنامه حوادث غير مترقبه از شبكه استاني تابان پخش شود.
 


    سفر مدير عامل شركت فناوري اطلاعات به يزد 1385/08/17
دكتر رادمان رئيس هيئت مديره و مدير عامل شركت فناوري اطلاعات به همراه مهندس جباري معاون توسعه و گسترش فناوري اطلاعات و مهندس طباطبائي مجري طرح ict روستايي به استان يزد سفر و در سالن كنفرانس ساختمان مركزي شركت مخابرات استان يزد حضور پيدا كرد.
در اين مراسم كه مدير كل پست و پست بانك نيز حضور داشتند مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد ضمن خير مقدم به حضار طي گزارشي وضعيت عملكرد مخابرات استان به ويژه در بخش ديتا و ict روستائي را بيان نمود ، ضمنا در ادامه مدير كل پست و پست بانك نيز طي گزارشي وضعيت عملكرد اداره خود را خوب بيان نمودند.
با ادامه اين مراسم مهندس جباري ضمن تشكر از عملكرد شركت هاي مذكور گفت: بحث ict روستائي يك فكر بود و طرح شد و پس از اخذ موافقتنامه اجرا شد كه اميد است تا پايان برنامه پنج ساله چهارم توسعه تمام روستاهاي كشور تحت پوشش ICT قرار گيرند .
يادآور مي شود در ادامه دكتر رادمان با اشاره به كسب رتبه هاي برتر مخابرات استان يزد در سطح كشور گفت : كسب اين رتبه ها بيانگر وحدت و يكپارچگي مدير عامل و كاركنان شركت مخابرات استان يزد است و اين امر عزم مجموعه اين اداره را در خدمت رساني به مردم مي رساند كه ساير استانها بايد از اين استان الگو بگيرند .
همچنين در اين مراسم مديرعامل شركت فناوري اطلاعات از نزديك با مسائل و مشكلات پيش روي ديتاي استان آشنا شد و جهت بهبود آن در آينده اي نزديك قول مساعد داد.
گفتني است در ادامه اين سفر دكتر رادمان به همراه هيئت همراه ازICT روستائي ، روستاي اسلاميه شهرستان تفت و روستاي شمسي شهرستان صدوق بازديد بعمل آورد.
 


    واگذاري تلفن ثابت در شهرستان ابركوه به روز شد 1385/08/17
به اهتمام متخصصين و مسئولان شركت مخابرات استان يزد و به جهت رفاه حال همشهريان ابركوئي واگذاري تلفن ثابت در اين شهرستان به روز شد.
شايان ذكر اينكه با پيوستن روستاي اسد آباد سفلي به تلفن ثابت شهري واگذاري تلفن ثابت دراين شهرستان به روز شد و مشتركين پس از ثبت نام حداكثر در مدت 72 ساعت صاحب اشتراك تلفن مي شوند.
ياد آور مي شود شهرستان ابركوه داراي مراكز ابركوه، بهمن، اسفند آباد، اسد آباد، فراغه، بهمن، خرم آباد، بداف، شهرآباد، شهره، شمس آباد، مريم آباد، فيروز آباد، تيزوك،صادق آباد،ده عرب و مركز فلاح مي باشد كه در مراكز ابركوه و بهمن مبلغ هر خط تلفن ثابت 803 هزار ريال و ساير مراكز اين شهرستان 600 هزار ريال مي باشد و متقاضيان مي توانند با بهمراه داشتن فتوكپي شناسنامه و پرداخت مبلغ مذكور نسبت به ثبت نام تلفن ثابت اقدام نمايند.
گفتني است در حال حاضر تعداد 16 هزار و 152 شماره تلفن منصوبه در اين شهرستان وجود دارد كه تعداد 14 هزار و 954 شماره آن مشغول بكار است.
 


1 2 صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟