آخرين نشست مدير عامل مخابرات استان با مديران اين شركت در سال جاري 1386/12/28
 

در واپسين روزهاي سال 86 و در آستانه بهار مسئولان و مديران شركت مخابرات استان در نشستي با مهندس مقوم در محل سالن كنفرانس اين شركت ديدار و گفتگو نمودند .

در اين ديدار صميمانه مهندس مقوم ضمن ارايه گزارشي عملكرد مخابرات استان در سال جاري اين شركت را يكي از شركتهاي موفق استان دانست و گفت: اين امر نشان دهنده همكاري خوب كليه كاركنان مخابرات استان به ويژه توجه خاص به بحث ارتباط است.

وي با اشاره به سفر پر خير و بركت مقام معظم رهبري به استان و استقبال پر شور مردم از ايشان و مطرح شدن يزد در كشور گفت: با توجه به وجود ميهمانان نوروزي در استان كليه همكاران بايد آمادگي كامل را در زمينه تلفن سيار به ويژه تقويت ظرفيت سامانه هاي BTS، در دسترس بود كارت تلفن همگاني و نصب پلاكارد توزيع كارت تلفن همگاني داشته باشند.

مدير عامل شركت مخابرات استان استفاده از كارت ملي را در كليه درخواستهاي مخابراتي از ضروريات سال آينده دانست و در پايان براي كليه همكاران و خانواده هاي آنان سلامتي و سالي خوب را از درگاه خداوندمنان خواستار شد. ضمناٌ در ادامه مسئولان حاضر نيز مطالبي را ايراد نمودند.
 


    تشكر وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از مدير عامل مخابرات استان 1386/12/27
 

دكتر محمد سليماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در تقدير نامه اي از مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر كرد.

اين تقدير نامه به جهت همكاري شركت مخابرات استان يزد با شبكه پستي كشور در راستاي استفاده بهينه از ظرفيتها و پتانسيل موجود به منظور جلوگيري از موازي كاري و پرداختن به وظايف تخصصي مربوطه، افزايش راندمان كيفيت كار، صرفه جويي در هزينه ها و در نهايت انتفاع آحاد جامعه به ويژه مشتريان و متقاضيان از سهولت دريافت خدمات بوده است .

سليماني در پايان اين تقدير نامه آورده است ، اميد است در سايه همدلي و هماهنگي روز افزون مديران شركت ها و همچنين شناخت هر چه بيشتر زمينه هاي همكاري و توسعه آن، شرايط خدمت رساني بهتر به مردم عزيز كشور و بهره مندي كامل آنان از خدمات وزارت و شركتهاي وابسته بيش از پيش فراهم گردد.

 


    تيم حوزه اداري و تداركاتي قهرمان مسابقات فوتسال مخابرات يزد شد 1386/12/27
 

به مناسبت ايام ا...دهه فجر يكد وره مسابقه ي فوتسال در مجتمع ورزشي پيام مخابرات يزد بين تيم هاي شركت مخابرات استان برگزار شد كه در نهايت تيم حوزه اداري و تداركاتي با غلبه بر تيم حوزه ستادي موفق به كسب مقام قهرماني اين دوره از مسابقات شد .

لازم به ذكراينكه ، در اين دوره از مسابقات 10 تيم در قالب دو گروه الف و ب به رقابت با يكديگر پرداختند كه در نهايت دو تيم حوزهاي ستادي و حوزه ي اداري و تداركاتي به فينال راه يافتند و پس از رقابت نزديك تيم حوزه ي اداري و تداركاتي از سه حوزه ي ستادي گذشت و اين دو تيم به ترتيب مقام قهرماني و نائب قهرماني اين دور از مسابقات را به خود اختصاص دادند .

همچنين دو تيم مديريت مخابرات شهرستان يزد و حوزه معاونت نگهداري و بهره برداري نيز ديدار رده بندي را برگزار كردند كه در نهايت تيم حوزه ي معاونت نگهداري و بهره برداري با غلبه بر حريف خود موفق به كسب رتبه سوم شد. ضمنا كاپ اخلاق اين مسابقات به تيم مخابرات شهرستان تفت تعلق گرفت .

شايان ذكر اينكه ، در آيين پاياني اين بازيها كه با حضور مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان ، مهندس كمالي مدير كل تربيت بدني استان ، قوام رئيس هيئت بسكتبال استان برگزار شد با اهداي جوايز و كاپ قهرماني از تيم هاي قهرمان، ورزشكاران اين شركت وفرزندان همكاران مخابراتي كه در طول سال در
رشته هاي مختلف ورزشي حايز رتبه شده بودند تجليل به عمل آمد.

 در اين آيين مهندس مقوم ضمن خير مقدم به حاضرين در گزارشي وضعيت عملكرد شركت مخابرات استان در زمينه ورزش را برشمرد و گفت: خوشبختانه اين شركت در كنار ساير فعاليتهاي اصلي خود كه تاكنون حايز كسب رتبه هاي كشوري گرديده نيز توانسته در بحث رفاهي و ورزشي نيز موفق بوده است .

مهندس كمالي نيز در اين آيين ضمن ارايه گزارش عملكرد اداره كل تربيت بدني استان يزد را يكي از استانهاي با استعداد در زمينه ورزش دانست و بر فرهنگ سازي ورزش همگاني در استان تاكيد كرد .

گفتني است ، اهداي جوايز به كودكان حاضر در سالن ، مديحه سرايي توسط يكي از مرشدان استان ، از ديگر برنامه هاي اين آيين بود .
 


    مدير عامل مخابرات يزد به عضويت كارگروه برنامه ريزي تحول اداري استان درآمد 1386/12/27
 

بنا بر تصميم شوراي برنامه ريزي و توسعه استان و طي حكمي از سوي محمد مهدي فقيه خراساني جانشين رييس كارگروه و معاون پشتيباني و توسعه منابع انساني استان مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد به مدت يكسال به عضويت كارگروه برنامه ريزي و تحول اداري استان در آمد .

فقيه خراساني در اين حكم خطاب به مهندس مقوم در آورده است، اميد است با همكاري در انجام ماموريتهاي محوله و در تعامل با دبيرخانه كارگروه، زمينه تحقق نظام اداري اسلامي و منطبق با چشم انداز جمهوري اسلامي ايران در سطح استان فراهم گردد.
 


    نوزدهمين دفترICT روستائي شهرستان تفت راه اندازي شد 1386/12/26
 

در ادامه سياستهاي شركتهاي مخابرات استان يزد مبني بر ارايه خدمات مخابراتي به روستائيان نوزدهمين دفتر فناوري اطلاعات ICT)  ) روستائي شهرستان تفت در روستاي كرد آباد راه اندازي شد.

شايان ذكر اينكه ، دفتر مذكور با سرمايه گذاري 100 ميليون ريال راه اندازي شد كه اهالي ساكن در اين روستا علاوه بر بهره مندي از كليه خدمات مخابراتي،پست ، پست بانك و پرداخت قبوض نيز مي توانند از طريق دفاتر به شبكه اينترنت متصل شوند.

گفتني است، روستاي كردآباد از توابع شهرستان تفت مي باشد كه در فاصله 60 كيلومتري اين شهرستان و 80 كيلومتري يزد واقع گرديده است.
 


    شركت مخابرات استان يزد و دعوت به حضور پر شور مردم استان در انتخابات 1386/12/21
 

روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد:اين شركت در اقدامي شايسته با ارسال پيامك (SMS)  به مشتركان تلفن همراه استان، عموم شهروندان را به حضور گسترده و باشكوه در انتخابات مجلس هشتم دعوت كرد.

عبدالمجيد معنوي افزود: همچنين اين شركت با نصب پلاكارد در سطح شهر، درج پيام بر روي نمايشگر تلفنهاي همگاني، سامانه تلفن گوياي 135 و از طريق سامانه مكانيزه تماس با مشتركين عموم همشهريان را به حضور سبز در انتخابات دعوت نموده است.

همچنين مديران و كاركنان اين شركت طبق سنوات گذشته آمادگي و حضور خود را در برگزاري هر چه بهتر و با شكوه تر انتخابات اعلام نمودند.

 


    دوره آموزش ايمني و اطفاي حريق در شهرستان بافق برگزار شد 1386/12/20
 

به اهتمام اداره آموزش و پژوهش و واحد فيزيكي حراست شركت مخابرات استان يزد يك دوره آموزش ايمني و اطفاي حريق در مخابرات بافق برگزار شد.

در اين دوره تعداد 26 نفر از كاركنان مخابرات اين شهرستان آموزشهاي مربوطه را به صورت تئوري و عملي طي نموده و با روشهاي كنترل و مقابله با حوادث حريق آشنا شدند.

گفتني است، شركت كنندگان در اين كلاس از مربي دوره به جهت ارايه مطالب با استفاده از آيات قرآني و احاديث تقدير و تشكر نمودند .
 


    دفترICT روستايي چاه افضل شهرستان اردكان راه اندازي شد 1386/12/19
 

در ادامه سياستهاي شركت مخابرات استان يزد مبني ارايه خدمات مخابراتي به روستائيان و به همت اداره ديتاي اين شركت اهالي روستاي چاه افضل شهرستان اردكان از نعمت دفتر ICT برخوردار گرديدند.

شايان ذكر اينكه ، دفتر مذكور با سرمايه گذاري بالغ بر 100 ميليون ريال مورد بهره برداري قرار گرفت كه اهالي اين روستا مي توانند علاوه بر استفاده از شبكه اينترنت ، از ساير خدمات اين دفتر نظير پرداخت قبوض، خدمات مخابراتي ، پست و پست بانك نيز بهره مند گردند.

گفتني است، روستاي چاه افضل در فاصله 30 كيلومتري شمال شهرستان اردكان واقع گرديده كه داراي 95 خانوار و 350 نفر جمعيت مي باشد .
 


    تقدير و تشكر رئيس دانشگاه يزد از مدير عامل مخابرات استان 1386/12/15
 

در پي ارتقاي سامانه هاي مخابراتي در دانشگاه يزد ، دكتر سيد علي محمد ميبدي رئيس اين دانشگاه در تقدير نامه اي از تلاشهاي ارزنده مهندس مقوم مدير عامل مخابرات استان تقدير و تشكر كرد .

وي در اين تقدير نامه آورده است ، بي ترديد ثمرات اين همكاري ارزنده علاوه بر برخورداري از پاداش معنوي هموارهه بر لوح ضمير كساني كه از خدمات موثر اين مركز بهره مند مي شوند خواهد درخشيد.

همچنين ميبدي در پايان از خداي متعال سلامت، سعادت و مزيد توفيقات مهندس مقوم و كليه همكاران شركت مخابرات استان يزد را در خدمتگذاري به نظام مقدس جمهوري اسلامي خواستار شد.
 


    پخش برنامه تلويزيوني عملكرد ادارات مخابرات شهرستانها از شبكه استاني 1386/12/14
 

به همت اداره روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد و در راستاي آشنايي همشهريان با عملكرد و پيشرفتهاي مخابرات استان بويژه در شهرستانها ، صدا و سيماي مركز يزد اقدام به تهيه و پخش 5 برنامه تلوزيوني در اين رابطه كرد.

شايان ذكر اينكه، اين برنامه هاي تلويزيوني پيرامون عملكرد سالانه و برنامه هاي آتي ادارات مخابرات شهرستانهاي استان يزد بود كه از طريق شبكه استاني تابان در دهه فجر به آگاهي بينندگان اين رسانه رسيد.
 


    ايجاد امكانات جديد مخابراتي در دانشگاه يزد 1386/12/14
 

بمنظور گسترش سطح علمي دانشجويان و استفاده بهينه تر از فناوري اطلاعات، طي نشستي در دانشگاه يزد با حضور مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد، دكتر ميبدي رئيس و جمعي از اساتيد و اعضاي هيئت علمي دانشگاه يزد امكانات جديد مخابراتي در اين دانشگاه فراهم شد.

در اين نشست دكتر ميبدي ضمن خيرمقدم به مهندس مقوم همكاريهاي صميمانه شركت مخابرات استان با دانشگاه يزد را ستود و بر همكاري و تعامل در زمينه فناوري اطلاعات (IT) بين دانشگاه يزد و مخابرات تاكيد نمود.

 همچنين مهندس مقوم نيز در اين نشست ضمن ارائه گزارش عملكرد فعاليتهاي مخابرات استان همكاري با دانشگاه يزد و مجامع علمي استان را يكي از افتخارات شركت مخابرات استان بر شمرد و گفت در سال جاري شركت مخابرات استان يزد اقدام به نصب و راه اندازي 26 دستگاه تلفن همگاني، افزايش خطوط تلفن ثابت، راه اندازي 3 سامانه BTS ، ايجاد امكانات دورشوال و افزايش ظرفيت ديتا نموده است.

شايان ذكر اينكه، در پايان اين نشست دكتر ميبدي با اهداي لوح تقدير تلاش و زحمات مهندس مقوم را قدرداني و بر تداوم همكاري مخابرات استان با دانشگاه يزد را تاكيد نمود.

گفتني است ، به جهت رفاه حال دانشجويان درحال حاضر بيش از 220 خط تلفن ثابت در دانشگاه يزد مشغول بكار ميباشد كه با اين تعداد تلفن ثابت تعداد 2500 خط داخلي نيز داير گرديده است.

ضمناً تاكنون تعداد 73 دستگاه تلفن همگاني كارتي ، رايگان و سكه اي در اين مراكز علمي راه اندازي گرديده است.

 


    عملكرد كميسيون معاملات مخابرات يزد در بهمن ماه سال جاري 1386/12/12
 

كميسيون معاملات شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: در راستاي ايجاد اشتغالزائي و واگذاري بخشي از فعاليتهاي شركت مخابرات استان به بخش خصوصي در بهمن ماه سال جاري 30 فعاليت تمديد شد.

صادقيان گفت: 30 فعاليت تمديد شده در قالب 11 استعلام ، 15 مناقصه و 4 موردمتفرقه واگذار شده است .
 


    نتيجه نشست كميته اجرايي نظام پيشنهادهاي مخابرات يزد در بهمن ماه سال جاري 1386/12/12

 
نشست كميته اجرايي نظام پيشنهادهاي شركت مخابرات استان يزد در بهمن ماه سال جاري در تاريخ 6 بهمن ماه، 13 بهمن ماه و 20 بهمن ماه با حضور اعضاي آن در محل سالن كنفرانس اين شركت برگزار گرديد كه نتيجه آن به شرح ذيل مي باشد.

از تعداد 18 پيشنهاد رسيده دبير خانه نظام پيشنهادها ، پس از بررسي هاي لازم از سوي كارشناسان مربوطه سه پيشنهاد پذيرفته شد كه شامل: پيشنهاد روشي جهت رد كردن SLES هاي مربوط به كدهائي كه باعث افت ASR مسير بين الملل مي شوند و استفاده از فيچرهاي كنترل هوشمند ترافيك در سوئيچ EWSD كه مقرر گرديدمبلغ 600 هزار ريال در وجه پيشنهاد دهندگان تصويب گردد، پيشنهاد استفاده از لينك هاي PRI-ISDN مراكز مجاور زماني كه لينك هاي PRI-ISDN مركز تماماً واگذار گرديده است كه پيشنهاد پذيرفته و مقرر گرديد مبلغ 450 هزار ريال پاداش در وجه پيشنهاد دهنده تصويب گردد و نيز پاداش طرح تبديل حسابهاي جاري كارمندان به حسابهاي سيبا كه پيشنهاد پذيرفته شد و مقرر گرديد مبلغ 220 هزار ريال پاداش در وجه پيشنهاد دهنده تصويب  مركز شهرستانها،اصلاح بند 4 قرارداد نظافت، تهيه فرم صورت وضعيت جهت پيمانكاران شبكه كابل ، قراردادن تبليغاتNO7 شركتها و موسسات بر روي گوش هاي موبايل به محض وارد شدن به محدوده سايت BTS مربوطه، سرمايه گذاري و مساعدت در امر توسعه مسكن جهت همكاران ، روشي جهت وصل مجدد تلفن هاي قطع شخصي و ... كه امكان انتقال از يك مركز به مركز ديگر دارند ، چاپ قبوض المثني مراكز كم ظرفيت بصورت مكانيزه، قراردادن اطلاعات بدهي هر دوره بر روي رايانه به جاي گرفتن ليست قطعي، تهيه و تعبيه هيترهاي جديد و نصب روي شاسي ديزل ژنراتور ، جابجائي محل امور مشتركين مراكز مخابراتي به خارج از شركت، نصب آلارم پنل نرم افزار BMML و X25 بر روي يك كامپيوتر، استفاده از دو عدد شلف (از نوع كنترلي و مشتركين) جهت عيب يابي كارتهاي ارسالي از توابع مراكز و كمك گرفتن از كليه همكاران در جهت نگهداري فيبر نوري مي باشد.

لازم به ذكر اينكه، پيشنهاد دهندگان در صورت درخواست تجديد نظر نسبت به نتايج بررسي پيشنهادهاي خود مي توانند حداكثر يك ماه بعد از اعلام نتيجه درخواست كتبي خود را در فرم درخواست تجديد نظر كه در دبيرخانه ساختمانها موجود مي باشد مرقوم و به دبيرخانه نظام پيشنهادها ارسال نمايند و بعد از اين تاريخ كميته هيچ مسئوليتي در قبال پاسخگوئي به پيشنهاد دهندگان ندارد.

 


    دو دوره كلاس آموزش احكام و مسايل فقهي در مخابرات ميبد برگزار شد 1386/12/11
 

در راستاي اشاعه فرهنگ نماز و مسايل ديني و با همكاري اداره آموزش و پرورش مخابرات و سازمان تبليغات ميبد دو دوره كلاس آموزش احكام و مسايل فقهي در محل مركز اداري مخابرات ميبد برگزار شد.

شايان ذكر اينكه در اين دوره از كلاسها تعداد 36 نفر از كاركنان مخابرات ميبد، مسايل ديني ، احكام و مسايل فقهي را به صورت گسترده تر فرا گرفتند.

گفتني است، از ابتداي سال جاري تا كنون دوره هاي آموزش اخلاق اداري و صحيح خواني نماز نيز در محل مذكور برگزار كه مورد استقبال همكاران واقع گرديده بود. ضمناً در سال جاري 4079 ساعت آموزش و سمينار توسط كاركنان اين اداره و هماهنگي اداره آموزش و پژوهش جهت همكاران گذرانده شده است.
 


    نصب سه دستگاه تلفن امداد جاده اي در جاده يزد – بافق – بهاباد 1386/12/11
 

به منظور رفاه حال و امداد رساني به مسافران در طول جاده يزد – بافق و بهاباد سه دستگاه تلفن امداد جاده اي نصب و راه اندازي شد.

شايان ذكر اينكه،تلفنهاي مذكور علاوه بر برقراري ارتباط تلفني معمولي بطور مستقيم، رايگان و بدون نياز به كارت اعتباري ارتباط با مركز فوريتهاي پزشكي، پليس 110، آتشنشاني و... را برقرار و در صورت عدم وجود برق تغذيه آن بوسيله باطري خورشيدي تامين مي گردد.

گفتني است، دستگاههاي مذكور در محل روبروي كارخانه ذوب روي (كيلومتر 50 جاده يزد - بافق)، روبروي مسجد ابوالفضل(ع) (كيلومتر 7 جاده يزد - بافق) و روبروي پاسگاه انتظامي كوشك
(كيلومتر 50 جاده بافق - بهاباد) نصب و راه اندازي گرديده است.

 


    تقدير و تشكر نماينده مردم تفت و ميبد از رئيس مخابرات تفت 1386/12/11
 

حجه الاسلام والمسلمين يحيي زاده نماينده مردم تفت و ميبد در مجلس شوراي اسلامي طي تقدير
نامه اي از علي محمد پارسائيان رئيس
و كاركنان مخابرات شهرستان تفت تشكر و قدرداني نمود.

وي در اين تقدير نامه فعاليتهاي درخشان و ارزنده مخابرات تفت را به پارسائيان و كليه كاركنان مخابرات آن شهرستان تبريك و براي يكايك آنها در پيشبرد برنامه ها و ادامه توفيقات از قادر متعال طلب توفيق نمود.

گفتني است، اين تقدير نامه به جهت ارسال گزارش فعاليتهاي يكساله آن اداره به يحيي زاده بوده است.

 


    اسامي 531 شركت دولتي قابل واگذاري اعلام شد 1386/12/08
هيئت وزيران در راستاي اجراي سياست‌هاي كلي اصل 44 قانون اساسي، اسامي قطعي531 شركت دولتي مشمول خصوصي‌سازي و نحوه واگذاري آنها و همچنين اسامي 43شركت غيرقابل واگذاري را تعيين كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دولت، هيئت وزيران در جلسه مورخ 24/11/1386 واگذاري همه سهام دولتي و متعلق به دولت در531  شركت که اسامی آنها در ذيل این خبر آمده، را مجاز اعلام كرد.

این شرکتهای زیرمحموعه شرکتهای مادر تخصصی سازمان حسابرسي،سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تملكي،سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي ايران ، بازرگاني دولتي،صندوق ضمانت صادرات ايران،نمايشگاههاي بين‌المللي جمهوری اسلامی ايران،سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان،فرش ايران،سهامي دارويي كشور،پالايش و پژوهش خون ايران،پخش فرآورده‌هاي پزشكي ايران،سازمان بيمه خدمات درماني،صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري در بخش توليد محصولات كشاورزي، دامي و منابع طبيعي،خدمات كشاورزي،صندوق بيمه محصولات كشاورزي، سازمان مركزي تعاون روستايي ايران،شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي،سازمان صنايع هوايي نيروهاي مسلح،سازمان صنايع دفاع،سازمان تأمين خدمات درماني پرسنل نيروهاي مسلح،راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران،تأمين ماشين‌آلات و تجهيزات راهسازي و راهداري،دخانيات ايران،صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الكترونيك ،سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران،سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران،سازمان مجري ساختمانها و تأسيسات دولتي و عمومي،عمران شهرهاي جديد،عمران و مسكن‌سازان استان‌ها (عمران و بهسازي شهري)،سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد،ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي،ملي نفت ايران،ملي گاز ايران،ملي صنايع پتروشيمي ،توانير،مديريت منابع آب ايران ، آب و فاضلاب كشور ،ساتكاب،توليد مواد اوليه و سوخت هسته‌اي ،سازمان منطقه ايي آزاد تجاري ـ صنعتي ،كانون پرورش فكري كودكان و نوجوان ، انتشارات علمي و فرهنگي ، توسعه و نگهداري اماكن ورزشي و سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران هستند.

این مصوبه به استناد بند (الف) ماده (14) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران تنفيذي در ماده (9) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران – مصوب 1383 – و  بنا به پيشنهاد وزارت امور اقتصادي و دارايي به تصویب هیات وزیران رسیده است.

 

بر اين اساس، واگذاري كليه سهام دولتي متعلق به دولت در شركتهايي كه طبق مصوبات گذشته هيئت وزيران و از ابتداي برنامه سوم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران فروش بخشی از سهام آنها به تصويب رسيده است نيز مشمول اين بند مي‌باشد.

 

همچنين بر اساس تبصره 2 اين بند، ساير سهام دولتي و متعلق به دولت در شركتهايي كه در اين فهرست درج نگرديده است، در زمره شركتهاي مصوب واگذاري تعيين مي‌گردند. شركتهاي مادر تخصصي يا صاحبان سهام دولتي مربوط مكلفند ظرف 15 روز پس از ابلاغ اين تصويب‌نامه فهرست شركتهاي موضوع اين تبصره را به سازمان خصوصي‌سازي اعلام نمايند.

 

اين مصوبه مقرر مي‌دارد كه كليه سهام متعلق به دولت در شركتهاي قابل واگذاري زير مجموعه، ‌قبل از اجراي عمليات واگذاري به وزارت امور اقتصادي و دارايي منتقل مي‌شود.

 

همچنین موارد استثناء واگذاري (غیر قابل واگذاری)به این شرح ، تعيين شده است: بيمه مركزي ايران،‌ بانك سپه، بانك مسكن، بانك ملي ايران،بانك توسعه صادرات ، بانك كشاورزي ،  مخابرات ايران ،شرکت فرودگاههاي كشور ، بانك صنعت و معدن، سازمان ملي زمين و مسكن ، شرکتهای توليد مناطق نفت‌خيز جنوب ،نفت مناطق مركزي ايران، نفت فلات قاره، نفت خزر ،نفت و گاز پارس ، شرکتهای بهره‌برداري نفت و گاز گچساران، نفت و گاز كارون، نفت و گاز شرق ،نفت و گاز غرب ، نفت و گاز شرق ،نفت و گاز جنوب ،، نفت و گاز آغا جاری ، نفت و گاز مارون، نفت و گاز مسجد سليمان ، اروند ، منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس ، شركتهای برق منطقه‌اي آذربايجان ، اصفهان باختر، تهران، خراسان­، خوزستان ،زنجان،سمنان ، سيستان و بلوچستان ، غرب ، فارس، كرمان ، گيلان ، مازندران ، هرمزگان ، نيرو ،سازمان توسعه برق ايران و  شركت مديريت شبكه برق ايران.

 

 روش واگذاري كليه شركتهاي قابل واگذاری اين تصويب‌نامه با اولويت بورس است. بعلاوه، كارگروهي متشكل از سازمان خصوصي‌سازي، سازمان بورس و اوراق بهادار و شركت مادر تخصصي مربوط مكلف است ظرف 2 هفته پس از ابلاغ اين تصويب‌نامه شركتهاي غيرقابل پذيرش در بورس را مشخص کند. پس از مدت يادشده شركتهايي كه شرايط لازم جهت ارايه در بورس را ندارند توسط سازمان خصوصي‌سازي با استفاده از ساير روش‌هاي مجاز واگذار مي شوند.

 

بر اساس بند ديگري از مصوبه فوق، شركتهاي مادر تخصصي و صاحبان سهام دولتي مربوط مكلفند در مورد شركتهاي مصوب واگذاري كه بنا به تشخيص سازمان بورس و اوراق بهادار قابليت پذيرش بورس را داشته‌اند ، ‌ظرف يك ماه كليه اسناد و مدارك مورد نياز جهت پذيرش بورس را از طريق سازمان خصوصي سازي به بورس ارسال دارند. همچنين اين دسته از صاحبان سهام دولتي مكلفند نسبت به آماده‌سازي از جمله برگزاري مجامع عمومي به منظور اصلاح ، حسابها،‌ تغيير اساسنامه، تبديل به شركت سهامي عام، تغيير سرمايه و هرگونه اصلاحات مالي، حقوقي ،‌نيروي انساني ، فيزيكي و غيره تا پايان ارديبهشت ماه سال 1387 و به نحوي كه تا آخر تيرماه سال 1387 شركت ،‌مورد پذيرش نهايي قرار گيرد،‌اقدام کنند.

 بر اساس تبصره اين بند، اتخاذ تصميم در مورد چگونگي و لزوم حفظ 20 درصد سهم دولت از بازار هر يك از شركتهاي مورد واگذاري مشمول صدر اصل (44) قانون اساسي به عهده هيئت عالي واگذاري خواهد بود.

هيئت وزيران همچنين سازمان خصوصي‌سازي را مكلف كرده است در ابتداي هر سال، برنامه زمان‌بندي فروش سالانه شركتها را تهيه و به تصويب هيئت عالي واگذاري برساند.

  اين مصوبه در خصوص مصاديق حاكميتي شركتها نيز مقرر كرده كه كارگروهي مركب از وزارتخانه مربوط و وزارت امور اقتصادي و دارايي تصميم‌گيري کند. كارگروه ياد شده مكلف است ضمن شناسايي موارد حاكميتي در هر شركت نسبت به تفكيك وظايف ياد شده از شركت مورد واگذاري به منظور تبديل آن به شخصيت حقوقي مناسب اقدام نمايد. هرگونه اختلاف موضوع اين بند بنا به نظر معاون اول رييس‌جمهور حل و فصل خواهد شد.
  اين مصوبه تصريح كرده است كه سازمان خصوصي‌سازي مجاز است نسبت به واگذاري تدريجي سهام آن دسته از شركتهاي بورسي كه با توجه به شرايط بازار تقاضاي خريد بلوكي سهام آنها وجود ندارد بدون نياز به درج آگهي عرضه سهام اقدام نمايد.
 
ضمناً موارد اختلافي بين دستگاههاي اجرايي و وزارت امور اقتصادي و دارايي به معاون اول رييس‌جمهور جهت تصميم‌گيري نهايي منعكس خواهد شد.
 


    سامانه تلفن گوياي 135 شهرستان يزدبطور رسمي راه اندازي شد 1386/12/07
 

به همت روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد،طي مراسمي با حضور حجه السلام جعفر زاده رئيس شوراي فرهنگي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات ، حجه السلام قليان دبيرشوراي فرهنگي وزارت حجه السلام و المسلمين نبي پور رئيس ستاد اقامه نماز استان ،حجه السلام و المسلمين رحماني مشاور فرهنگي استاندار،مهندس مقوم مديرعامل و جمعي از مسئولان شركت مخابرات استان سامانه تلفن گوياي 135 مخابرات شهرستان يزد بطور رسمي مورد گشايش قرار گرفت.

در ابتداي اين آئين حجه السلام والمسلمين جعفرزاده ضمن تسليت ايام سوگواري اربعين حسيني بر اهميت اقامه نماز اول وقت در ادارات تأكيد و از قرآن به عنوان مقاله اي از جانب خداوند در دست انسان ياد كرد .

 وي در ادامه به برنامه هاي شوراي فرهنگي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از جمله برگزاري همايش قرآن ،همايش حجاب و همايش نماز اشاره كرد.

در ادامه حجه السلام و المسلمين نبي پور رييس ستاد اقامه نمازاستان ،نماز را بهترين سيستم بين ارتباط انسان با خدا دانست و گفت :نمازرا نمي توان جزئي از ارتباط دانست و همانطوري كه ارتباط ،عامل پيوند مردم با يكديگر است نماز نيز عامل پيوند انسانهاست .

وي در ادامه از مسئولان حاضر خواستار برگزاري همايش سراسري نماز و ارتباطات شد و از مجموعه شركت مخابرات استان يزدبه دليل اجراي فعاليتهاي فرهنگي توجه خاص به بحث نماز در آن دستگاه تقديروتشكر نمود.

مهندس مقوم نيز ضمن خيرمقدم و تسليت ايام سوگواري اربعين حسيني طي گزارشي فعاليتهاي فرهنگي و عملكرد ستاد اقامه نماز شركت مخابرات استان را بيان نمود.

شايان ذكر اينكه ،پيش از اين سامانه تلفن گوياي 135 شركت مخابرات استان يزد بصورت آزمايشي مشغول بكاربودكه طي مراسمي بصورت رسمي مورد بهره برداري قرارگرفت.

گفتني است سامانه تلفن گوياي 135 شركت مخابرات استان يزد با ايجاد منوهاي نداي قرآن ،ساعت گويا،خدمات مخابراتي ،اوقات شرعي ،شنيدنيها،موسيقي ،فال حافظ،تبليغات و بخش مسابقه بصورت شبانه روزي در دسترس همشهريان عزيز مي باشد.

 


    ديدار امامان جماعت مخابرات استان با رئيس شوراي فرهنگي وزارت ارتباطات 1386/12/07
 

به منظور آشنائي امامان جماعت شركت مخابرات استان يزدبا برنامه هاي شوراي فرهنگي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات امامان جماعت اين شركت در محل سالن كنفرانس ساختمان مركزي مخابرات با حجه السلام و المسلمين جعفرزاده رئيس شوراي فرهنگي وزارت ديدار و گفتگو نمودند.

در اين نشست امامان جماعت شركت مخابرات استان طي بياناتي برنامه ها و راهكارهاي خود را در برپائي بهتر نماز و گسترش فرهنگ نماز در شركت و جامعه و ارايه كردند.

در ادامه جعفرزاده برگسترش و اشاعة فرهنگِ ،قرآن و نماز در مخابرات تأكيد و از مسئولان مخابرات استان خواست تا با اراية فعاليتهاي فرهنگي شركت به شوراي فرهنگي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اين شورا را در غني سازي هرچه بهتر برنامه ها ياري دهند.

گفتني است در اين ديدار حجه السلام و المسلمين رحماني مشاور امور روحانيان استاندار يزد نيز به عنوان اين نكته كه لازمست روحانيون و مجامع فرهنگي به جاي هزينه هاي بالاي برگزاري سمينارهاي و گردهمايي ها براي فرهنگ و نماز ،بصورت چهره به چهره و مستقيم با جوانان كوي و برزن ارتباط برقرار نموده و به ترويج اين فرهنگ والا بياندازد ،مراكزي مثل دانشگاهها و پادگانهاي نظامي و مدارس را مناسب اين مهم دانست .

رحماني از شركت مخابرات به عنوان يكي از دستگاههاي پيشرو در ترويج فرهنگ نماز و ايجاد اماكن مرتبط ياد كرد در پايان اين ديدار به هريك از ائمه جماعت از سوي رييس شوراي فرهنگي وزارت ،تقديرنامه اهدا شد.

 


    فرزند كارمند مخابرات يزد، مقام قهرماني كاراته كشور را كسب كرد 1386/12/07
 

در پي برگزاري دومين دوره مسابقات كاراته كشوري ، محمد محمودي فرزند علي محمودي كارمند شركت مخابرات استان يزد مقام قهرماني كاراته كشور را از آن خود كرد.

شايان ذكر اينكه، محمد محمودي در رشته كوميته سبك ها نكوريو شيتوريوكاراته دوايران، در وزن منهاي 55 كيلوگرم و رده سني جوانان موفق به كسب مقاوم اول كشوري شد.
 


1 2 صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟