اولین كنفرانس «ICT روستایی ، راهبردی برای توسعه و عدالت» برگزار می‌شود 1388/03/31

تلنا- اولین كنفرانس «ICT روستایی ، راهبردی برای توسعه و عدالت»  در روزهای 13 و 14 تیر ماه سال 88  در مشهد برگزار می گردد.

در ماده 40 برنامه پنجساله چهارم، به كارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در روستاها و ارائه خدمات متنوع با هدف ارتقاء مهارت روستائیان و تمهید فرصتهای شغلی مورد تاكید قرار گرفته است. بر اساس برنامه چهارم توسعه می‌بایست تا پایان سال 88، تعداد 10هزار دفتر ICT روستایی در سطح كشور راه اندازی گردد. توسعه ICT روستائی نقش اساسی در پیشرفت كشور و توسعه متوازن روستاها داشته و محور تحقق عدالت اجتماعی می باشد .

به گزارش تلنا این كنفرانس با همكاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جهاد كشاورزی، بهداشت و درمان، دفتر مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و مدیریت علمی دانشگاههای فردوسی، علوم پزشكی، پیام نور، پارك علم و فناوری و مراكز تحقیقاتی و مطالعاتی در روزهای 13 و 14 تیر ماه سال 88  در مشهد برگزار می گردد . 

اهداف  كنفرانس

 1. روش شناسی و توسعه برنامه روستایی و تدوین معیارهای الگوی كاربردی ICT در روستاها.
 2. ارائه و تبادل تجارب و آموزه های ایران و جهان در بكارگیری حداكثر قابلیتهای ICT روستاها.
 3. تولید محتوا و بومی سازی خدمات ، آموزش و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی همگانی.
 4. مهندسی مجدد فرآیند خدمات و معرفی فرصتهای جدید شغلی در روستاها.
 5. چالشهای قانونی و قضایی و ساختاری در بكارگیری خدمات مجازی ICT در روستاها.
 6. توسعه وترویج دانش راهبردی الكترونیك وكسب مهارتهای كاربردی آن.
 7. شناسایی برترین ارائه دهندگان  وسازمانهای موفق درارائه و تولید خدمات محتوایی روستاها.
 8. روانشناسی وپویایی بهبود تعاملات انسانی درتوسعه  ارتباطات وفناوری اطلاعات.

 

برنامه ها و ویژگیهای كنفرانس

 1. ارائه مقالات برتر و منتخب در قالب چهار پنل تخصصی.
 2. ارائه چهار عنوان كارگاه آموزشی و تجارب عملی مبتنی بر نیاز مخاطبین كنفرانس.
 3. برگزاری نمایشگاه توانمندی صنایع و دستاوردهای سازمانها و موسسات برتر.
 4. برگزاری نمایشگاه كتب آموزشی و نرم افزار های تخصصی ICT .
 5. اهدای جایزه«راهبرد برتر ICT روستایی» به بهترین مقاله یا تجربه ارائه شود.
 6. اهدای بسته آموزشی كامل كنفرانس به كلیه شركت كنندگان.
 7. اهدای گواهینامه آموزشی معتبر به شركت كنندگان در كنفرانس.
 8. چاپ و توزیع تمبر ویژه "ICT روستایی"با همكاری شركت پست .

علاقمندان برای كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اطلاع رسانی این كنفرانس به نشانی   www.v-ict.ir مراجعه كنند.

در این دفاتر یك میلیون و 400 هزار حساب بانكی طی یكسال گذشته گشایش یافته و 130 میلیارد تومان از طرف روستاییان در این حساب ها سپرده گذاری شده است.

علاوه بر ارایه خدمات الكترونیك، با راه اندازی این دفاتر از تردد بی مورد روستاییان به شهر جلوگیری می شود و زمینه رفت و آمد كاهش می یابد. همچنین تا كنون هشت میلیون قبض آب و برق و گاز و ... در این دفاتر پرداخت شده كه قبلا برای پرداخت آنها روستاییان باید به شهر مراجعه می كردند.

هزینه سرمایه ای برای ایجاد هر دفتر را 20 میلیون تومان عنوان كرد و افزود: هزینه های جاری این دفاتر ماهانه 700 هزار تومان است كه تا زمان خودكفایی این دفاتر این هزینه توسط وزارت ارتباطات تامین می شود.

 


    رییس كمیته مخابرات مجلس درافتتاحیه اولین نمایشگاه تخصصی مخابرات، ارتباطات و تجهیزات 1388/03/31

رییس كمیته مخابرات مجلس پس از افتتاح اولین نمایشگاه مخابرات و ارتباطات اصفهان ضمن تقدیرازبرگزاركنندگان ودست اندركاران، اظهارداشت: خوشبختانه فناوری اطلاعات و ارتباطات دركشورهمگام با دیگر صنایع پیشرفت داشته ودرسیاست های چشم انداز20 ساله وبرنامه های توسعه ای كشور نیز مد نظر قرارگرفته است. 

به گزارش تلنا وی با اشاره به این كه سرفصل ارتباطات از مباحث اساسی سند چشم انداز است، خاطر نشان ساخت: عمده فعالیت های انجام شده دراین عرصه از زمانی شكل گرفت كه بخش خصوصی دراین زمینه وارد شد واین فعالیت ها را به دست گرفت. 

 نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تأكید كرد: درحال حاضر بنیان فعالیت های كشور باید درجهت توجه به هردوبخش نرم افزار وسخت افزار این صنعت معطوف شود و امیدواریم دولت دهم نیز به رویكردهای فناوری اطلاعات كشور، توجه جدی تری داشته باشد.
 
 مطهری استفاده بهینه از امكانات موجود كشور دراین عرصه را مورد یادآوری قرارداد و افزود: زیرساخت ها و امكانات موجود درصورت همكاری بیشتر مجلس ودولت، قابل بهره برداری خواهد بود.

 رییس كمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی از ارتباطات به عنوان مبحثی بسیار مهم درزندگی انسان امروز یاد كرد وبیان داشت: این عرصه هم اكنون دیگر عرصه های وجودی بشر را نیز تحت الشعاع قرارداده وبه الزامات وضروریات زندگی انسان تبدیل شده است.

 گفتنی است مقامات حاضردراین نمایشگاه به بازدید از غرفه ها و گفت وگو با غرفه داران پرداختند. 

نخستین نمایشگاه تخصصی مخابرات، ارتباطات وتجهیزات وابسته اصفهان همزمان با پنجمین نمایشگاه بین المللی اتوماسیون صنعتی تا 30 خرداد و با حضور 70 شركت، برپاست. دراین نمایشگاه ها نمایندگی های 9 كشور ومشاركت كنندگان استان های مختلف كشورحضوردارند.ساعات بازدید 16 الی 22 اعلام شده است.

 


    روستاي ييلاقي انجيرآوند پذيرايي كاركنان مخابرات اردكان ‏ 1388/03/31
 

به منظور توسعه فرهنگ ورزش در بين كاركنان مخابرات و با توجه به اهميت ورزش در سلامت روح و جسم، كاركنان مخابرات اردكان به اردوي تفريحي ورزشي روستاي ييلاقي انجيرآوند رفتند.

اين اردو در آخرين پنجشنبه خرداد ماه سال جاري با حضور 35 نفر از كاركنان مخابرات شهرستان اردكان برگزار شد و كاركنان ضمن استفاده از طبيعت روستاي انجيرآوند در ارتفاعات اين روستا كوهپيمايي نمودند.

گفتني است ، روستاي كوهستاني انجيرآوند در بخش خرانق و در فاصله 60 كيلومتري مركز شهر اردكان واقع گرديده و داراي آب و هوايي خنك مي باشد.

 


    گلگشت خانوادگي كاركنان مخابرات يزد ‏ 1388/03/31
 

به همت اداره ي رفاه و خدمات اداري شركت مخابرات استان يزد و به منظور ترويج و گشترش فرهنگ ورزش دربين كاركنان اين شركت، در آخرين آدينه خرداد ماه سال جاري گلگشت خانوادگي كاركنان مخابرات استان در ارتفاعات طزرجان برگزار شد.

اين گلگشت در آخرين آدينه خرداد ماه سال جاري و با حضور زارع ده آبادي و 60 نفر از كاركنان مخابرات استان و خانواده هايشان برگزار شد كه در اين روز به ياد ماندني كاركنان ضمن سپري كردن اوقات خوش با خانواده هايشان اقدام به كوهپيمايي در ارتفاعات منطقه ييلاقي طزرجان نمودند.

 


    مسيرريلي بافق – طبس تحت پوشش تلفن همراه قرار مي گيرد‏ 1388/03/31
 

سيد محمد ميرهدائي رييس اداره مخابرات شهرستان بافق با اعلام اين مطلب افزود: در راستاي تحقق محور خدمت رساني دولت و در ادامه سياستهاي شركت مخابرات استان يزد مبني بر توسعه شبكه تلفن همراه، مسير راه آهن بافق طبس با همكاري راه آهن جمهوري اسلامي ايران در دستور كار پوشش تلفن همراه قرار گرفت.

وي خاطرنشان كرد : پوشش ريلي بافق طبس از جمله مصوبات هئيت دولت است كه در دومين سفر استاني هيئت وزيران استان يزد مصوب شده است.
 


    كلاسهاي ورزشي تابستاني فرزندان كاركنان مخابرات يزد شروع بكار كرد 1388/03/27
 

به همت اداره رفاه و خدمات اداري شركت مخابرات استان يزد ودر جهت پركردن اوقات فراغت كاركنان اين شركت، كلاسهاي ورزشي تابستاني ويژه دختران و پسران كاركنان مخابرات يزد در محل مجتمع ورزشي پيام مخابرات شروع بكار كرد.

اين كلاسها در رده سني 8 تا 10 سال و 10 تا 14 سال پسران، در رشته هاي واليبال و فوتسال برگزار مي شود. ضمناً كلاسهاي ورزشي تابستاني ويژه فرزندان دختر كاركنان نيز در رشته  يوگا پيام برگزار مي شود.

شايان ذكر اينكه مجتمع ورزشي تفريحي پيام مخابرات يزد در كنار پارك بزرگ شهر واقع گرديده كه با امكانات فراهم شده در اين ورزشگاه علاوه بر كاركنان شركت مخابرات استان ، ساير عموم مردم با گرفتن وقت قبلي مي توانند از امكانات و وسايل موجود اين ورزشگاه استفاده لازم را ببرند .

گفتني است ، هم اكنون تجهيزات رشته هاي ورزشي پينگ پنگ ، دارت، شطرنج، پرورش اندام، فوتسال، واليبال و بستكبال در اين مجتمع براي كارمندان علاقمند به ورزش فراهم گرديده است.

 

 

 

 


    در سال جاري دفترچه تلفن تجاري شهرستان يزد به طبع مي رسد 1388/03/26
 

روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: به منظور سهولت دسترسي همشهريان به شماره تلفنهاي تجاري شهرستان يزد، در سال جاري دفترچه تلفن تجاري شهرستان يزد منتشر و در دسترس عموم قرار مي گيرد.

در نشستي كه به همين منظور در محل مخابرات شهرستان يزد برگزار شد، دست اندركاران مربوطه پيرامون تهيه اطلاعات تصحيح شده دفترچه تلفن تا پايان شهريور ماه و تحويل به پيمانكار ،‌توزيع CD اطلاعات و سايت اطلاع رساني به موازات توزيع دفترچه تلفن، تهيه دفترچه بصورت انگشتي و .... بحث و تبادل نظر شد.

گفتني است ،‌در حال حاضر ماهيانه بيش از 5/1 ميليون نفر با تلفن پاسخگوي 118 استان تماس مي گيرند.

 

 

 


    تغيير پيش شماره راه آهن بافق 1388/03/26
 

مخابرات شهرستان بافق اعلام كرد: به منظور استفاده بهينه از امكانات و پيش شماره هاي موجود و بنا به درخواست اداره كل راه آهن ناحيه جنوب شرق، پيش شماره هاي اين مركز از 4212 به 4244 تغيير مي يابد.

گفتني است ، در حال حاضر مركز تلفن راه آهن بافق از طريق 30 كانال ارتباطي ارتباط دهي مي كند.

 

 


    بازديد سرزده فرماندار ميبد از مخابرات اين شهرستان 1388/03/26
 
رجايي فرماندار شهرستان ميبد به صورت سرزده از قسمتهاي مختلف مخابرات شهرستان ميبد بازديد و با كاركنان آن ديدار و گفتگو نمود.
وي ضمن آگاهي از برنامه ها و فعاليتهاي اداره مخابرات ميبد در سال جاري، وضعيت مخابرات شهرستان ميبد را خوب ارزيابي كرد و در پايان از رييس و كليه كاركنان تقدير و تشكر كرد.

گفتني است ، مخابرات شهرستان ميبد با 28 هزار تلفن ثابت مشغول بكار و 27 هزار و 645 شماره تلفن همراه بيشترين تعداد تلفن ثابت و همراه را بعد از شهرستان يزد در خود جاي داده است.

 

 

 


    ارتباط دهي به 550 شعبه اخذ راي در استان يزد ‏ 1388/03/25
 

روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: به منظور سهولت برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، شركت مخابرات استان يزد اقدام به ارتباط دهي به 550 شعبه راي اخذ استان نمود.

با توجه به رايانه اي بودن اين دوره از نتخابات و نقش موثر مخابرات در برگزاري آن، مخابرات استان علاوه بر اختصاص خط تلفن به شعبه هاي اخذ راي امكان راه اندازي اينترنت پرسرعت (ADSL) را بر روي آنها فراهم نمودند.

شايان ذكر اينكه، كاركنان شركت مخابرات استان يزد علاوه بر مشاركت در امر برگزاري انتخابات در كنار ساير مردم كشور در انتخابات باشكوه 22 خردادماه سال جاري شركت و به نداي رهبري لبيك گفتند.

 

 


    در آييني از بانوان شاغل مخابرات يزد تجليل شد 1388/03/25
 

به مناسبت گراميداشت ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن ،‌در آييني از بانوان شاغل شركت مخابرات استان يزد تجليل شد.

در اين آيين مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان ضمن تبريك اين روز ،‌از زنان به عنوان پايه هاي رشد و تعالي و تحكيم نهاد خانواده ياد كرد و عملكرد بانوان شاغل مخابرات استان را ستود.

امجد مشاور مديرعامل شركت مخابرات استان در امور بانوان نيز اين روز را به بانوان شاغل مخابرات تبريك گفت و از حمايتهاي مقوم تقدير و تشكر كرد.  ارتقاي شغلي؛ مشارکت در بخش آموزش و پژوهش ، ‌استفاده بانوان بخش خصوصي از امكانات ورزشي ، همكاري بيشتر بانوان در ارايه ي پيشنهاد به كميته نظام پيشنهادها و ... از جمله مسايل و مشكلاتي بود كه بانوان در اين آيين پيرامون آن بحث نمودند.

در پايان با اهداي لوح تقدير و هديه از زحمات بانوان شاغل مخابرات استان تجليل بعمل آمد. گفتني است در حال حاضر از 200 نيروي زن شاغل در شركت مخابرات استان يزد 14 نفر آن بصورت استخدام رسمي و مابقي در قسمتهاي مختلف و در بخش خصوصي مشغول بكار هستند
 


    سومين سامانه تلفن همراه روستايي تفت راه اندازي شد 1388/03/25
 

در راستاي سياستهاي شركت مخابرات استان يزد مبني بر ارايه ي خدمات مخابراتي به روستاييان ،‌به همت كارشناسان شركت مخابرات استان سومين سامانه تلفن همراه روستايي (GSM) شهرستان تفت در روستاي لايه خواجه راه اندازي شد.

اين سامانه با سرمايه گذاري بالغ بر 900 ميليون ريال راه اندازي شد كه علاوه بر روستاي لايه خواجه، روستاهاي ازبك، حسين آباد، حاحي آباد و گوده بيد، اميرآباد و... را تحت پوشش قرارداد.

عدم نياز به كابلكشي ،‌امكان ارسال پيام كوتاه، يكسان بودن نرخ مكالمه آن با تلفن ثابت روستايي ،‌عدم نياز به ساختمان و ... ازجمله مزيت هاي تلفن همراه روستايي مي باشد.

گفتني است ،روستاي لايه خواجه از توابع شهرستان تفت مي باشد كه در فاصله 80 كيلومتري اين شهرستان واقع گرديده و شغل اكثر مردم آن و روستاي توابع كشاورزي و دامداري مي باشد.

 


    آشنايي كاركنان مخابرات يزد با نرم افزار بانكي ((محب)) بانك ملت ‏ 1388/03/25
 

با همكاري سرپرستي بانك ملت استان يزد و اداره مالي و اقتصادي شركت مخابرات استان يزد، يك دوره كلاس آموزشي به جهت آشنايي كاركنان مخابرات استان با نرم افزار ارايه شده ((محب)) تو در محل سرپرستي بانك ملت استان برگزار شد.

در ابتداي اين كلاس آموزشي، ديبايي سرپرست بانك ملت منطقه يزد ضمن خوشامد گويي ، همكاري هاي مالي شركت مخابرات استان يزد با بانك ملت را ستود و اظهار اميدواري كرد كه با نرم افزار ارايه شده اين همكاري ها بصورت آسان تر انجام شود.

در ادامه كليه حضار شركت كننده در اين كلاس آموزشي نحوه ي كار با نرم افزار مديريت حسابهاي بانكي ((محب)) كه به سفارش شركت مخابرات ايران و توسط بانك ملت طراحي شده آشنا شدند.

گفتني است ،‌شركت مخابرات استان يزد به دليل ارايه ي قبض به مشتركان، بيشترين ارتباط با بانكهاي استان را دارا مي باشد.

 


    حراست مخابرات يزد، حراست ممتاز كشور شناخته شد 1388/03/17
 

پس از ارزيابي حراست شركت مخابرات ايران از مخابرات هاي استانهاي كشور، اداره حراست شركت مخابرات استان يزد با كسب حداكثر امتياز در شاخص هاي مورد ارزيابي در سال 1387، بعنوان حراست ممتاز كشور شناخته شد.

بر همين اساس صادق بيك پور مدير كل دفتر مركزي حراست شركت مخابرات ايران در تقدير نامه اي از زحمات يكساله مصطفي ميرجليلي بعنوان رييس و ساير همكاران حراست شركت مخابرات استان يزد صميمانه قدرداني كرد و توفيق روزافزون آنها را در ظل توجهات حضرت بقيه ا... الاعظم (عج) از درگاه خداوند متعال خواستار شد.
 


    ديدار مدير عامل مخابرات استان با مدير سازمان انتقال خون يزد 1388/03/17
 

در راستاي همكاري متقابل شركت مخابرات استان و سازمان انتقال خون يزد، مهندس مقوم مدير عامل مخابرات به ديدار حكمتي مقدم رفت.

در اين ديدار صميمانه مهندس مقوم همكاري هاي خوب مخابرات و سازمان انتقال خون را برشمرد بر ادامه آن تاكيد كرد.

حكمتي مقدم نيز ضمن خير مقدم به مدير عامل مخابرات استان از همكاري خوب آن شركت با سازمان انتقال خون تقدير و تشكر كرد و خواستار برقراري ارتباط ديتاي سازمان انتقال با برخي از شهرستانهاي استان شد. وي همچنين در مورد نحوه انجام كار سازمان گزارش ارائه كرد و همكاري فرهنگي دو نهاد را در مورد جلب داوطلبان مورد تاكيد قرارداد.

گفتني است در طول سال 1387 طي دو نوبت با مشاركت 150 نفر از كاركنان مخابرات ميزان 60 هزار سي سي خون اهدا شد.

 

 

 


    حضور كاركنان مخابرات يزد در مراسم ساگرد ارتحال امام خميني (ره) 1388/03/16
 

در بيستمين سالگرد عروج ملكوتي امام راحل (ره) به همت پايگاه شهيد قندي شركت مخابرات استان يزد جمعي از كاركنان اين شركت، به زيارت مرقد امام خميني (ره) رفتند و ضمن شركت در مراسم سالگرد ارتحال، ياد و خاطره امام شهيدان را گرامي داشتند..

شايان ذكر اينكه، كاركنان مخابرات يزد پيش از عزيمت به بارگاه ملكوتي امام راحل (ره)، در مسير ضمن زيارت بارگاه حضرت معصومه (س) در مسجد جمكران به راز و نياز با معبود خود پرداختند.

 

 


    آغاز به كار ششمين دوره كميته نظام پيشنهادها 1388/03/16
 

پس از برگزاري انتخابات ششمين دوره كميته نظام پيشنهادهاي شركت مخابرات استان يزد، در نشستي با حضور مهندس مقوم مدير عامل شركت ،اين كميته كار خود را آغاز كرد.

در اين نشست مقوم با اشاره به نظام مند شدن و جايگاه خوب كميته نظام پيشنهادهاي مخابرات در بين ساير دستگاههاي استان، ابراز اميدواري كرد كه عملكرد اين كميته از لحاظ كيفي به دليل قرار داشتن در سال اصلاح الگوي مصرف و گذر مخابرات از بخش دولتي به خصوصي بهتر از سال قبل باشد.

وي افزود: چون ما در زمان خاصي قرار داريم، بايد به اين مبحث اهميت بيشتري بدهيم و اين كميته مهمترين جايي است كه مي تواند با ارايه ي راهكارهاي مناسب و ترغيب گروهي همكاران يك تحول اساسي ايجادكند.

وي در پايان ضمن تشكر و قدرداني از اعضاي كميته نظام پيشنهادهاي دور پنجم، براي اعضاي جديد اين كميته آرزوي توفيق نمود.

افزايش مبلغ پيشنهادهاي همكاران، انتخاب پيشنهادذهاي برتر، بازنگري آيين نامه نظام پيشنهادها، برگزاري جلسه تعريف هزينه ها، حمايت هاي مادي و معنوي نظام پيشنهادها، بازنگري آيين نامه نظام پيشنهادها، برگزاري جلسه تعريف هزينه ها( در سال اصلاح الگوي مصرف)، حمايت هاي مادي و معنوي نظام پيشنهادها، ارايه راهبردها و اولويت هاي هر حوزه، اطلاع رساني و فرهنگ سازي، مكانيزم كردن نظام پيشنهادها و ارزشگذاري پيشنهادها از جمله مباحثي بود كه اعضاي كميته نسبت به آن بحث و تبادل نظر نمودند.

گفتني است، در پنجمين دوره كميته نظام پيشنهادها تعداد 415 پيشنهاد از طرف همكاران به دبيرخانه اين كميته ارسال و پس از بررسي 407 پيشنهاد، 76 پيشنهاد آن پذيرفته شد.

 

 

 


    دو هزارو دويست كيلومتر از جاده هاي استان تحت پوشش تلفن همراه قرار دارد‏ 1388/03/16
 

مهندس مقوم مدير عامل شركت مخابرات استان يزد در نشست با اصحاب رسانه ها و مطبوعات استان با اشاره به مطلب فوق افزود: هم اكنون 551 هزار شماره تلفن همراه در استان با ضريب نفوذ 4/53 مشغول بكار است و بيش از 2200 كيلومتر از جاده هاي استان از طريق 400 سامانه BTS تحت پوشش تلفن همراه قرار دارد.

وي در ادامه با اشاره به وجود 509 هزار شماره تلفن ثابت منصوبه در استان گفت: در حال حاضر 509 هزار شماره تلفن ثابت منصوبه در 170 مركز تلفن استان وجود دارد و از اين تعداد، بيش از 412 هزار و 440 شماره آن با ضريب نفوذ 40 درصد مشغول بكار است.

مدير عامل شركت مخابرات استان، عملكرد اين شركت در حوزه ارتباط زير ساختي را خوب ارزيابي كرد و افزود: در استان 4300 كيلومتر كابلكشي فيبر نوري وجود دارد و از اين تعداد 1880 كيلومتر آن به عنوان خطوط اصلي شبكه زير ساخت كشور محسوب مي شود و 1900 كيلومتر آن از خطوط فرعي و روستايي است. همچنين 520 كيلومتر آن خطوط داخلي بين مراكز تلفن استان است.

فناوري اطلاعات از ديگر مباحثي بود كه مهندس مقوم در اين نشست مطبوعاتي به آن پرداخت و با اشاره به نصب 8 هزار پورت پرسرعت در استان افزود: از تعداد 8 هزار پورت پر سرعت نصب شده در استان، 1730 پورت آن مشغول به كار است و در حال حاضر پهناي باند اينترنت و اينترانت استان 580 مگا است و اين امر تا پايان سال ارتقاء مي يابد. همچنين در حال حاضر ضريب نفوذ اينترنت استان عدد 45 درصد است.

اتصال 200 مدرسه استان به شبكه ملي اينترنت و راه اندازي 151 دفتر ICT روستايي، از جمله عملكردهاي شركت مخابرات استان يزد در بخش فناوري اطلاعات است كه مقوم به آن اشاره كرد و افزود: خوشبختانه با راه اندازي 151 دفتر ICT روستايي در استان علاوه بر ارايه خدمات مخابراتي، پست و پست بانك به روستاييان، امكان ارايه خدمات بيمه، پرداخت سهام عدالت و..... براي روستاييان فراهم گرديده كه اين عمل كاهش رفت و آمد روستاييان به شهر را به همراه دارد.

 

همچنين دايري 23 هزار شماره تلفن ثابت، راه اندازي 168 هزار و 831 شماره تلفن همراه، افزايش 5 هزار پورت به ديتاي استان، راه اندازي 30 سامانه تلفن همراه، ارتباط دهي به 175 روستاي استان، 475 كيلومتر كابلكشي فيبر نوري، دايري 40 هزار شماره تلفن همراه روستايي(GSM) و... از عملكردهاي سال گذشته شركت مخابرات استان يزد بود كه در اين نشست مقوم به آن اشاره كرد.

در پايان رييس هيئت مديره شركت مخابرات استان يزد با اشاره به مصوبات مخابراتي دور دوم سفر رياست جمهوري به استان يزد گفت: دايري 15 هزار شماره تلفن ثابت، افزايش 400 هزار شماره به ظرفيت تلفن همراه استان، راه اندازي 60 سامانه BTS تلفن همراه و تحت پوشش قراردادن مسير ريلي بافق- طبس و.... از جمله مصوبات مخابراتي دور دوم سفر رياست جمهوري به استان است كه تا پايان سال به اتمام مي رسد.

گفتني است، كسب مقام اول زيرساخت در بين 30 استان كشور، كسب رتبه برتر كشوري در زمينه فناوري اطلاعات، كسب رتبه برتر روابط عمومي اين شركت در سطح استان و معرفي مدير عامل شركت مخابرات استان يزد به عنوان مدير نمونه استان از سوي شوراي شهر از جمله افتخاراتي است كه مخابرات يزد در سال گذشته كسب كرده است.


 

 


    برخورداري اهالي روستاي باب دهوييه بافق از نعمت تلفن 1388/03/12
 

در ادامه سياست هاي شركت مخابرات استان يزد مبني بر ارائه خدمات مختلف مخابراتي در اقصي نقاط روستايي، به همت و كوشش كارشناسان مخابرات شهرستان بافق، اهالي روستاي باب دهوييه بهاباد از نعمت ارتباطات تلفني مستقل و ديگر خدمات جانبي مخابرات بهره مند شدند.

شايان ذكر اينكه، ارتباط دهي به اين روستا از طريق 6 كيلومتر شبكه كابل هوايي، توسعه سوئيچ و با سرمايه گذاري بالغ بر 350 ميليون ريال انجام شده است.

گفتني است، روستاي باب دهوييه در فاصله 40 كيلومتري بهاباد و 125 كيلومتري بافق واقع و ساكنين آن كشاورز و دامپرور هستند.

 


    آغاز واگذاري مرحله چهارم سيم‌کارت‌هاي دائمي و اعتباري همراه اول 1388/03/11
به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، روابط عمومي شرکت ارتباطات سيار ايران اعلام کرد: سيم کارت‌هاي اعتباري ثبت‌نام حضوري منتهي به 26 ارديبهشت‌ماه، سيم‌کارت‌هاي دائمي 288 هزار توماني ثبت‌نام اينترنتي منتهي به 25 ارديبهشت‌ماه، سيم کارت هاي دائمي طرح جديد (0910) ثبت نام اينترنتي منتهي به 28 ارديبهشت‌ماه و سيم‌کارت‌هاي اعتباري ثبت‌نام اينترنتي منتهي به 25 ارديبهشت‌ماه کليه استان‌هاي کشور آماده واگذاري است.
بر اساس اين اطلاعيه واگذاري و تحويل سيم‌کارت‌هاي 288 هزار توماني و دائمي طرح جديد (0910) ثبت‌نام حضوري در دفاتر خدمات ارتباطي به روز صورت مي‌پذيرد. واگذاري اين دوره در استان تهران از روز يکشنبه 10 خردادماه آغاز مي‌شود و متقاضيان مي‌توانند با در دست داشتن اصل کارت ملي (و تصوير صفحه نخست شناسنامه براي ثبت‌نام کنندگان اينترنتي) جهت دريافت سيم‌کارت به دفتر ثبت‌نام خود مراجعه كنند. بنا بر اعلام زمان و نحوه توزيع سيم‌کارت در ساير استان‌هاي کشور نيز در هر استان توسط شرکت مخابرات متبوع اعلام مي‌گردد.
 


1 2 صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟