سيزدهمين نشست كميته بهينه سازي درآمدها و هزينه ها در مخابرات يزد 1388/09/25
 

سيزدهمين نشست كميته بهينه سازي درآمدها و هزينه هاي شركت مخابرات استان با حضور اعضاي آن در محل اتاق عضو هيئت مديره تشكيل گرديد.

در ابتداي اين نشست ضمن بررسي مصوبات قبلي ، بر تشكيل جلسات مستمر در خصوص وظايف محوله تاكيد شد.

در ادامه، پيشنهاد ايجاد فرهنگ صرفه جويي در شركت وتخصيص اعتبار لازم جهت برگزاري جلسات آموزشي، مسابقات مرتبط و... مطرح شدومقرر گرديد كه اداره ي روابط عمومي ضمن ارايه طرح جامع در اين خصوص ،پيگيري لازم را بعمل آورد.

همچنين در اين نشست، مهندس زارع ده آبادي عضو هيئت مديره شركت از عملكرد كارگروه بازنگري قراردادها تشكر و قدرداني نمود و خواستار اقدام فوري در خصوص بازنگري در قراردادهاي ICT روستايي، نگهداري سامانه هاي BTS تلفن همراه و... به منظور بهينه سازي و اصلاح الگوي مصرف شد.

زارع زاده هم در ادامه اين نشست، گزارش كارگروه پرسنلي را ارايه كرد و گفت: سفر به شهرستانهاي تابعه جهت بهينه نمودن پرسنل، كمك شاياني به بهبود روند كار در ادارات مخابرات و بهبود هزينه هاي پرسنلي نموده است.

در پايان نيز مقرر گرديد كه جلسات كارگروه ساختار سازماني به منظور ارايه طريق اصلاح روش هاي كاري در سطح شركت به صورت مستمر تشكيل و نتيجه آن اعلام گردد.

 

 

 


    كسب رتبه اول كشوري مخابرات يزد در كيفيت نگهداري ارتباطات زيرساخت 1388/09/25
 

پس از ارزيابي شركت ارتباطات زيرساخت از بين شركتهاي مخابرات استانها در زمينه كيفيت نگهداري ارتباطات زيرساخت، شركت مخابرات استان يزد موفق به كسب رتبه اول كشوري در سال 87 شد.

برهمين اساس محمدباقر ظهوري فر مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت كشور، در تقديرنامه اي اززحمات و تلاشهاي مهندس مقوم مديرعامل و كاركنان شركت مخابرات استان يزد تقديرو تشكر كرد.

ظهوري فر در اين تقديرنامه ابراز اميدواري كرده تا همكاران شركت مخابرات استان با بهره گيري از مديريت مهندس مقوم همچنان در ارتقاء كيفيت ارتباطات كشور و خدمت رساني به اسلام ومسلمين موفق و مويد باشند.

يادآوري مي شود، رتبه اول كشوري در زمينه نگهداري ارتباطات زيرساخت توسط مخابرات استان، براي چندين سال متوالي است كه به دست مي آيد.

 

 


    سومين سامانه تلفن همراه شهرستان بهاباد راه اندازي شد 1388/09/25
 

به منظور پوشش مناسب و كاهش بارترافيكي همراه اول در شهرستان بهاباد سومين سامانه تلفن همراه (BTS) اين شهرستان نصب و راه اندازي شد.

اين سامانه سيار است و هنگام بروز حوادث غيرمترقبه به راحتي قابل انتقال به محل حادثه و استفاده در آن منطقه است.

شايان ذكر اينكه، سامانه مذكور با سرمايه گذاري بالغ بر يك ميليارد و 350 ميليون ريال، از محل اعتبارات شركت مخابرات استان يزد اجرا شده است .

گفتني است، در شهرستان بهاباد نزديك به 5 هزار شماره تلفن همراه مشغول بكار است.

 

 


    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: باید استراتژی مشخص برای مجموعه پیام تعریف شود 1388/09/23
می بایست بر اساس مقتضیات روز، استراتژی روشنی برای شرکت خدمات هوایی پیام و منطقه ویژه اقتصادی پیام تعریف شود. به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور در مراسم تودیع و معارفه اعضای هیات مدیره شرکت خدمات هوایی پیام و منطقه ویژه اقتصادی پیام ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: باید با امکاناتی که در اختیارما قرار دارد ماموریت های خود را به طور صحیح انجام دهیم.

وی افزود: باید از همه ظرفیت های مجموعه پیام، با توجه به اجازه هایی که قانون می دهد استفاده کنیم تا باعث سربلندی نظام باشد.

مهندس رضا تقی پور تصریح کرد: باید یک الگو یا مدل کسب و کار مشخص برای فعالیت هایی که در این مجموعه صورت می گیرد تعریف و برای هر یک از پرونده های اصلی، یک برنامه مدون داشته باشیم تا بتوانیم فعالیت ها را کنترل کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: این مجموعه باید به صورت هیات مدیره محور اداره شود و همه اعضای هیات مدیره به صورت فعال در مدیریت نقش ایفا کنند.

این گزارش حاکی است، در این مراسم مهندس محبی به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیر عامل و بیژن قاسمی به عنوان عضو اصلی هیات مدیره و همچنین آقایان رشید جلالی و عظیمی به عنوان عضو علی البدل معرفی شدند.
 


    تشكر مدير عامل شركت مخابرات ايران از مديرعامل مخابرات يزد 1388/09/21
 

با اجرايي شدن خدمات بيمه اي متمركز توسط بيمه گر طرف قرارداد در شركت مخابرات استان ، مهندس صابر فيضي مديرعامل شركت مخابرات ايران در تقديرنامه اي از مهندس مقوم مديرعامل و مسئولان زيربط شركت مخابرات استان تشكر و قدرداني كرد.

مهندس فيضي در اين تقديرنامه خطاب به مهندس مقوم اظهار اميدواري كرده تا با اتكال به خداوند متعال در راه خدمت به اسلام و مسلمين موفق و مويد باشد.

 

 


    ديدار كاركنان مخابرات يزد با حجاج بيت ا... الحرام شركت 1388/09/21
 

در نوزدهمين شب آذر ماه مصادف با بيست و دومين شب ماه ذي الحجه ، كاركنان مخابرات استان به صورت دسته جمعي به ديدار حجاج بيت ا... الحرام شركت رفتند.

اين ديدار به ميزباني 8 نفر از كاركنان مخابرات استان كه به تازگي از سفر معنوي حج بازگشته بودند و به همت اداره ي رفاه و روابط عمومي شركت برگزار شد. ضمناً ديدار مذكور با حضور 300 نفر از كاركنان شركت، در محل تالار رسالت واقع در طبقه ي فوقاني مركز تلفن رسالت و همراه با پذيرايي انجام شد.
 
شايان ذكراينكه، اسامي ميزبانان اين مراسم به شرح ذيل مي باشد:

آقايان حاج علي جوان نژاد، حاج حسين خبيري، حاج محمدحسين دائمي، حاج احمد كشاورزي، حاج احمد مختاري، حاج محمدحسين ملانوري، حاج سيد ابوالقاسم ميرحسيني و حاج ماشاا... حسين ياوري

 


    تقدير و تشكر شوراي اسلامي روستاي توتك از رئيس مخابرات شهرستان خاتم 1388/09/21
 

در پي راه اندازي دفتر فناوري اطلاعات روستايي (ICT) روستاي توتك شهرستان خاتم، شوراي اسلامي اين شهر در تقديرنامه اي از محمد دهقان رييس اداره ي مخابرات شهرستان خاتم تقديرو تشكر كرد.

بذرافشان رييس شوراي اسلامي روستاي توتك در اين تقديرنامه از تشريك مساعي و خدمات ارزنده محمد دهقان تقدير و تشكر و به وجود وي بعنوان مدير دلسوز كه در راه آباداني و توسعه روستاهاي محروم و دور افتاده گام بر مي دارد افتخار كرده است .

گفتني است ، روستاي 100 خانواري توتك در فاصله ي 50 كيلومتري مركز شهرستان خاتم واقع شده و داراي 95 شماره تلفن، يك سامانه BTS تلفن همراه و يك دفتر ICT روستايي مي باشد. ضمناً اكثر مردم اين روستا به شغل دامداري و كشاورزي مشغول هستند.

 


    كسب رتبه برتر ستاد اقامه نماز شركت مخابرات استان يزد 1388/09/21
 

پس از ارزيابي ستاد اقامه نماز استان از دستگاهها و نهادهاي دولتي، ستاداقامه نماز شركت مخابرات استان باكسب حداكثر امتياز، موفق به كسب رتبه برتر استاني شد.

در بررسي و ارزيابي هيئت داوران ستاد اقامه نماز استان و برطبق جدول امتيازات ، شركت مخابرات استان در فعاليت عمومي، با كسب امتياز 25/99 و در فعاليت اختصاصي با كسب امتياز 100 درصد موفق به اختصاص رتبه برتر استاني به خود شد.

شايان ذكر اينكه، حجه الاسلام نبي پور دبير ستاد اقامه نماز استان در تقديرنامه اي ضمن تشكر و قدرداني از ستاد اقامه نماز مخابرات استان، موفقيت هرچه بيشتر را در امر اقامه نماز از خداوند منان خواستار شد.

گفتني است، در ماه مبارك رمضان سال جاري ستاد اقامه نماز شركت مخابرات استان در اقدامي شايسته اقدام به فراخوان تلفني تصحيح قرائت حمد و سوره ي شهروندان از طريق سامانه تلفن گوياي 135 نمود كه 3 هزار نفر در اين فراخوان شركت نمودند .

 

 


    تجديد واگذاري23 فعاليت مخابراتي در بخش خصوصي در آبانماه سال جاري 1388/09/17
واحد كميسيون معاملات شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: به منظور اشتغالزايي و واگذاري بخشي از فعاليتهاي شركت مخابرات استان يزد به بخش خصوصي، 23 فعاليت درشركت مخابرات در بخش خصوصي آبان ماه سال جاري تجديد واگذاري شد.
 
  علي محمد صادقيان رييس كميسيون معاملات شركت مخابرات گفت: اين فعاليتها در قالب 19 استعلام و 4 مناقصه تجديد شد كه شامل كابلكشي مركز شهيد مفتح، نگهداري شبكه كابل مركز شهيد طباطبايي و مهريز و خورميز و مدوار، نگهداري شبكه كابل توابع شهرستان مهريز، نصب آنتن جي اس چادرملو و ... مي باشد.
 


    رييس جديد مخابرات شهرستان تفت معرفي شد 1388/09/17
در حكمي از سوي مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد، محمدرضا صادقيان بعنوان رييس جديد اداره مخابرات شهرستان تفت معرفي شد. 

 

در اين حكم مهندس مقوم خطاب به صادقيان خواستار تحقق اصول چهارگانه دولت شامل عدالت گستري، مهرورزي ، خدمت به بندگان خداوند و پيشرفت و تعالي مادي و معنوي و همچنين نصب العين قراردادن تقواي الهي برابر چارچوب شرح وظايف محوله شده است .
گفتني است اين انتصاب به دنبال بازنشسته شدن علي محمد پارساييان،رييس پيشين اداره مخابرات شهرستان تفت روي داد.

 

 


    چهارمین همایش ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات 1388/09/17
 مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران از بررسی ارایه سرویس های سرويسهاي تجارت الكترونيك در شبکه های نسل آینده خبر داد.

دکتر داود زارعیان اضافه کرد : این موضوع در چهارمین همایش ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات بررسی می شود. وی با اشاره به اینکه مديريت و تضمين امنيت و كيفيت در ارائه سرويسهاي تجارت الكترونيك در شبکه های نسل آینده از مهم ترین موضوعات مورد توجه در استقرار شبکه های نسل آینده است گفت : توجه به این مقولات ، توسعه تجارت الکترونیک را در پی خواهد داشت.

زارعیان اضافه کرد: علاقمندان برای ارسال مقاله در خصوص موضوعات مطرح شده می‌توانند با مراجعه به سایت www.cnict.ir اطلاعات بیشتری کسب کنند.

چهارمین همایش ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات با موضوع اصلی " تجارت الکترونیک در فضای شبکه‌های نسل آینده" در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

 


    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: کاهش سفرهای درون شهری به کمتر از نصف 1388/09/17
با بهره گیری از فناوری اطلاعات و راه اندازی سرویس هایی نظیر 1818، سفرهای درون شهری در برخی مناطق به کمتر از نصف رسیده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور در جمع مدیران مخابرات، پست و پست بانک استان اصفهان، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: امروزه تلاش در جهت کاهش جابجایی و سفرهای درون شهری یک ضرورت محسوب می شود. وی افزود: نقش فناوری اطلاعات در گذشته مورد غفلت قرار گرفته است و باید تلاش شود این نقش جدی تر و پررنگ تر شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به خصوصی سازی مخابرات گفت: ما هم توقع داریم که ضعف ها کنار گذاشته شود و همه باید به مخابرات کمک کنند چرا که ما همه یک خانواده هستیم و سربلندی مخابرات سربلندی وزارت ارتباطات است. وی ادامه داد: باید در اداره جدید یک مدل موفق ارائه شود و اگر شاهد افت باشیم، تاثیزگذاری نامناسبی در سطح کشور خواهد داشت.

مهندس رضا تقی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های بالا در استان اصفهان تصریح کرد: به همت همکاران، حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطوح مختلف شتاب بیشتری گرفته و شاخص های خوبی در پست، پست بانک و مخابرات داریم.

 


    ارسال 215 ميليون پيامك در شب و روز عيد غدير خم 1388/09/17
مشتركان همراه اول از ساعت 12 روز شنبه 14 آذرماه تا ساعت 24 روز عيد غدير خم، بيش از 215 ميليون پيامك ارسال كردند.
به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، روابط عمومي شركت ارتباطات سيار ايران اعلام كرد: مشتركان دائمي و اعتباري همراه اول در بازه زماني 36 ساعته ( از ساعت 12 روز شنبه 14 آذرماه تا ساعت 24 روز يكشنبه 15 آذرماه) شب و روز عيد غدير خم، 215 ميليون و 505 هزار و 679 پيامك ارسال كردند كه 90.93 درصد آن‌ها موفق بوده‌ است.
 
اين گزارش، دلايلي همچون در دسترس نبودن، پربودن حافظه، خاموش بودن گوشي مخاطب را از جمله دلايل ناموفق بودن برخي پيامك‌ها اعلام كرده است. گفتني است طبق اعلام همراه اول در مدت زمان مشابه در عيد قربان سال جاري (آخرين مناسبت قبلي) مشتركان همراه اول 213 ميليون پيامك ارسال كرده بودند كه 91.8 درصد آن‌ها موفق بوده است.
 


    راه اندازي 6 سامانه تلفن همراه جاده اي در استان يزد 1388/09/10
 

روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: به منظور تامين ارتباط جاده هاي مواصلاتي استان يزد و در جهت رفاه حال مسافران، 6 سامانه تلفن همراه جاده اي ديگر در سطح استان يزد مشغول بكار شد.

اين سامانه ها شامل ،سامانه كشتارگاه شهرستان صدوق واقع در جاده طبس، سامانه شركت گوشت شهرستان خاتم،سامانه كالمند مهريز،سامانه  دره زرشك شهرستان تفت،سامانه آب انبار جاده اي ابركوه وسامانه بوستان فراغه شهرستان ابركوه مي باشد.

  گفتني است، در آينده اي نزديك 15 سامانه تلفن همراه جاده اي ديگر در اقصي نقاط استان راه اندازي و مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

 


    درصد پيشرفت مصوبات مخابراتي دور دوم سفر رياست جمهوري به استان يزد 1388/09/10
همزمان با سفر دور دوم رياست جمهوري به استان ، 5 مصوبه مخابراتي به تصويب هيئت وزيران رسيد كه در حال حاضر يكي از اين مصوبات 100 در صد اجرا شده است.

 

بنا به اعلام روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد، افزايش ظرفيت سوييچ تلفن همراه استان به ميزان 400 هزار شماره، اولين مصوبه مخابراتي سفر رياست جمهوري به استان يزد بود كه 100 در صد اجرا شد.
همچنين، نصب و راه اندازي 60 سامانه BTS تلفن همراه درسطح استان با پيشرفت 40 درصدي ، ايجاد زيرساخت اينترانت استاني با پيشرفت 17 در صدي، اجراي كابلكشي فيبر نوري به طول 300  كيلومتر با پيشرفت 67 در صدي و تامين پوشش تلفن همراه ريلي طبس - بافق با پيشرفت 7 درصدي از ديگر مصوبات مخابراتي دور دوم سفر رياست جمهوري به استان يزد بوده است.

 

 


    انتخاب اعضای حقوقی برای هیات مدیره مخابرات 1388/09/10
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر این اساس، نمایندگان سهام عدالت، 20 درصدی سهم دولت، شرکت شهریار مهستان، شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران و شرکت توسعه اعتماد مبین در این جلسه هر کدام یک عضو حقوقی به عنوان هیات مدیره شرکت مخابرات ایران انتخاب کردند.

بر اساس قانون تجارت، مدیر عامل هر یک از شرکت ها که عضو حقوقی معرفی کرده اند، طی مدت 15 روز می بایست نسبت به معرفی فرد حقیقی مورد نظر خود اقدام کنند. این گزارش حاکی است، تا پایان فرصت قانونی برای معرفی افراد حقیقی، هیات مدیره فعلی شرکت مخابرات ایران به کار خود ادامه خواهد داد.

لازم به ذکر است جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه به صورت فوق العاده مخابرات صبح امروز با حضور 92 درصد از سهامداران برگزار شد. بر اساس این گزارش، در ادامه این جلسه دکتر سلیمانی تبار، مدیر عامل شرکت توسعه اعتماد مبین طی سخنانی، چالش ها، فرصت ها و چشم اندازهای پیش روی شرکت مخابرات را مطرح و سیاست های کلی کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین را تشریح کرد.

سلیمانی تبار، هدفمندی یارانه ها را یک فرصت برای مخابرات دانست و تصریح کرد: با اجرای این طرح، بیش از پیش می توان خدمات مخابراتی را جایگزین مسافرت های شهری و بین شهری کرد. وی ادامه داد: تولید سرانه ملی نسبتاً مناسب و همچنین فراهم بودن شرایط توسعه سریع فناوری و سرویس های پیشرفته و ارتقاء کیفیت خدمات از دیگر فرصت های موجود در این حوزه محسوب می شود.
 


    دهمین نمایشگاه بین المللی تله کام به کار خود پایان داد 1388/09/08
نخستین روز هفته جاری، دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات، ارتباطات و تکنولوژی اطلاع‌رسانی (ایران تلکام) با حضور وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی افتتاح شد و پس از چهار روز فعالیت به کار خود پایان داد.

به گفته مسوولان برگزاری این نمایشگاه، یکی از اهداف اصلی این نمایشگاه تبادل اطلاعات متخصصان، مدیران و کارشناسان بخش‌های دولتی و خصوصی و دست‌اندرکاران این صنعت است که گروهی از بازدیدکنندگان تخصصی برای مشاهده و آشنایی با آخرین فن‌آوری‌ها و تولیدات صنعت مخابرات و ارتباطات کشور و جهان در نمایشگاه حضور پیدا کردند.

در دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی 154 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 46 شرکت خارجی یا نمایندگی‌های آنان از 10 کشور جهان آخرین دستاوردهای خود را در زمینه ارتباطات، مخابرات و فن‌آوری اطلاعات در معرض دید کارشناسان و علاقه‌مندان قرار دادند.

در این نمایشگاه شرکت مخابرات ایران، مخابرات استان تهران و ارتباطات سیار، نخستین حضور خود بعد از خصوصی سازی را تجربه کردند و البته آخرین دستاوردهای خود را که در غالب یک شرکت دولتی محقق کرده بودند در معرض دید عموم قرار دادند.

بر همین اساس می توان گفت، رقابت در تلکام دهم بین دو اپراتور تازه خصوصی شده یعنی همراه اول و اپراتوردوم قابل توجه بود به طوری که همراه اول و ایرانسل با سرویس‌های جدیدی در نمایشگاه حضور یافتند و سعی کردند، توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب کنند و البته به شهادت حاضران، گستردگی فعالیت های مجموعه شرکت ارتباطات سیار چه از نظر مساحت و چه از نظر سرویس های جدید ارائه شده بیش از رقیبش مورد توجه مخاطبان قرار گرفته بود.

در نمایشگاه تله‌کام امسال محصولات و سرویس‌های ارزش افزوده همراه‌اول در طیف متنوعی و به صورت رایگان به مشترکان عرضه شده و با استقبال فراوانی نیز همراه بود. شرکت ارتباط سیار ایران همچنین به تهیه بسته‌های جدید سرویس GPRS با کاهش تعرفه و ارایه آن‌ها به بازدیدکنندگان اقدام کرده بود.

در حال حاضر استفاده از سرویس GPRS در زمان پیک 14.8 ریال و در زمان غیرپیک 4 ریال است که درصورت استفاده از این بسته‌ها این تعرفه‌ها دو تا سه برابر کاهش می‌یابد. مدت زمان استفاده از این بسته‌ها یک ماه است و درصورت استفاده بیش از محتویات تعیین شده در بازده زمانی مقرر، یعنی یک ماه هزینه هر کیلوبایت در زمان پیک 5 ریال و در غیر آن 1.5 ریال است.
به طور کلی، در نمایشگاه تلکام تهران، بیش از 30 سرویس جدید از سوی اپراتور اول معرفی و جهت بهره برداری مشترکان ارائه شد.

مخابرات استان تهران سرویس هاس شبکه هوشمند و پرداخت غیرحضوری یا همان 1818 را در معرض دید عموم گذاشته بود و شرکت مخابرات ایران نیز سرویس های جدیدی نظیر سرویس « خدمات پیشرفته ارتباطی» را به مخاطبان ارائه کرده بود. البته شرکت ارتباطات زیرساخت، مرکز تحقیقات مخابرات ایران و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز به عنوان نهاد های حاکمیتی زیرمجموعه وزارت ارتباطات در این نمایشگاه حاضر شده و آخرین تلاش های خود را به علاقه مندان عرضه کردند.

شاید یکی از نقاط ضعف این نمایشگاه را بتوان ساعت بازدید نمایشگاه دانست چراکه بسیاری از دانشجویان و یا کارمندان بعد از ساعت اداری قادرند از نمایشگاه دیدن کنند اما ساعت پایان نمایشگاه ساعت 16 اعلام شده بود.

از سوی دیگر بسیاری از غرفه داران معتقد بودند جدایی این نمایشگاه از الکامپ موجب تخصصی تر شدن فضای آن شد چرا که سال گذشته از همه قشر بازدیدکننده‌ به نمایشگاه می‌آمدند و با مراجعه به غرفه‌های تلکام موضوعات غیرمرتبط مثل این که سی‌دی برای فروش می‌خواستند و یا درخواست کارت اینترنت را مطرح می‌کردند که طبیعتا پاسخ به هر بازدیدکننده‌ای زمان زیادی را می‌برد.
 


    استفاده سازمانها ، نهادها و شركتهاي دولتي و خصوصي از ويدئوكنفرانس مخابرات استان 1388/09/04
 

روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: ويدئوكنفرانس مخابرات استان در يزد و شهرستانها آمادگي دارد تا درخواست سازمانها، نهادها وشركتهاي دولتي وخصوصي پيرامون برگزاري همايش و جلسات ويدئوكنفرانس را اجابت نمايد.

اين روابط عمومي مي افزايد: متقاضيان مي توانند از طريق شماره تلفن 5259111 هماهنگي هاي لازم را در اين خصوص بعمل آورند.

صرفه جويي در وقت و هزينه، رفع مخاطرات ناشي از سفر، برقراري سريع همايش ها در مواقع اضطراري ، استفاده بهينه از منابع انساني و ... از عمده ترين مزاياي سيستم ويدئوكنفرانس مي باشد.

گفتني است در حال حاضر شهرستانهاي يزد، طبس ، خاتم، بافق و ابركوه به سيستم ويدئو كنفرانس مجهز هستند و در آينده اي نزديك دو شهرستان ديگر استان نيز به اين سيستم مجهز مي شود .

 

 


    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:تلکام فرصتی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی 1388/09/01
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور در حاشیه افتتاح تلکام دهم در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: نمایشگاه تلکام، یکی از بزرگترین، رویدادهای حوزه ICT محسوب می شود و محلی برای ارایه اطلاعات مورد نیاز در این حوزه است.
 
وی افزود: تلکام دهم نسبت به نمایشگاه های گذشته در زمینه عرضه فناوری های جدید توسط تولید کنندگان داخلی رشد مناسبی داشته است. وی خاطر نشان کرد: امیدواریم شرکت های داخلی بتوانند با استفاده از فرصتی که این نمایشگاه در اختیار آن ها قرار می دهد، نسبت به عرضه محصولات خود اقدام کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که خصوصی سازی مخابرات مورد تأیید نهادهای نظارتی قرار گرفته است، گفت: امیدواریم با این زمینه ایجاد شده، شاهد توسعه آزادسازی و خصوصی سازی در حوزه ICT باشیم. وی ادامه داد: تلکام می تواند فرصتی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد.

مهندس رضا تقی پور در خصوص آخرین وضعیت اپراتور سوم نیز، تصریح کرد: مذاکرات همچنان در این حوزه ادامه دارد و هنوز هیچ چیزی نهایی نشده است. وی در پاسخ به سوالی در خصوص قیمت و سرعت اینترنت ، گفت: همانند گذشته در تلاش هستیم تا قیمت تمام شده کاهش یافته و با قیمت پائین تری به مخاطبان ارایه شود.

وی تأکید کرد: در تلاش هستیم تا پهنای باند موجود را با کیفیت مطلوب تری در اختیار کاربران خانگی قرار دهیم چرا که معتقدیم اینترنت با سرعت فعلی و کیفیت مناسب تر می تواند پاسخگوی نیاز آن ها باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ماهواره مصباح نیز اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با استفاده از توان متخصصان داخلی و تا سال 1390، امکان پرتاب ماهواره هایی در کلاس ماهواره مصباح را در داخل کشور مهیا کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی رسیدگی به وضعیت نامطلوب مکالمه برخی اپراتورهای تلفن همراه نظیر ایرانسل نیز، گفت: تعامل با اپراتورها از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر قرار است تا نسبت به تکمیل پوشش و ارتقاء کیفیت مکالمات خود اقدام کنند.
 


 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟