بازديد كاركنان مخابرات استان يزد از مناطق جنگي غرب كشور 1389/04/28
 

به همت پايگاه شهيد قندي شركت مخابرات استان يزد و براي اولين بار تعداد 38 نفر از كاركنان اين شركت از مناطق جنگي غرب كشور بازديد كردند .

كاركنان شركت مخابرات استان يزد در اين بازديد 5 روزه ضمن گشت و گزار در شهرهاي قم، همدان ، تبريز و اروميه ازمناطق جنگي سردشت، بانه، سقز، پيرانشهر و مناطق مرزي استان آذربايجان غربي بازديد بعمل آوردند.

فرمانده پايگاه شهيد قندي شركت در نامه اي به روابط عمومي از همكاري برادر ميرجليلي بعنوان رئيس كاروان و تني چند از همكاران كه در اين سفر پايگاه را ياري نمودند تقدير و تشكر كرد.

 


    تقدير و تشكر دو مديركل استان از مديرعامل شركت مخابرات استان يزد 1389/04/28
 

امير بني كريمي مديركل شركت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه يزد و غلامرضا برزگري مديركل مديريت بحران يزد در تقديرنامه اي از مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر كردند.

اين تقدير نامه به جهت تلاشهاي شركت مخابرات استان در هماهنگي و برگزاري موفق مانور آموزشي شرايط اضطراري و پدافند غيرعامل درانبار نفت شهيد صدوقي يزد بوده است كه در آن از همكاري موثر مهندس مقوم و ساير همكاران ستاد حوادث غيرمترقبه شركت مخابرات استان در برگزاري مطلوب مانور تقدير و تشكرشده است.

 


    دکتر رضا تقی پور خبر داد: پهنای باند 470 گیگابیتی تا پایان مهر ماه 1389/04/28
در تلاش هستیم تا پایان مهر ماه فاز نخست شبکه Core ، Super Core در راستای توسعه پهنای باند کشور، به بهره برداری برسد.
 
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در نشست صمیمانه و شفاف اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با بهره برداری از فاز نخست این پروژه، پهنای باند کشور به حدود 470 گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید. وی افزود: این تلاش ها با هدف ایجاد زمینه مناسب به منظور ارایه خدمات الکترونیکی به متقاضیان، خصوصاً فعالان حوزه صنعت و تجارت الکترونیکی در حال انجام است.
 
وی خاطر نشان کرد: تا زمانی که درخواست از طرف کاربران ایجاد نشود، از سرمایه گذاری های صورت گرفته در این حوزه به صورت بهینه استفاده نخواهد شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وجود 130 هزار کیلومتر فیبرنوری راه اندازی شده در کشور، گفت: امیدواریم با بسترسازی های صورت گرفته و همچنین برنامه های در دست اجرا بتوانیم اهداف برنامه پنجم توسعه در این حوزه را عملیاتی کنیم.
 
وی ادامه داد: بر اساس برنامه پنجم توسعه می بایست تا پنج سال آینده تمامی خدمات بین دستگاهی به صورت الکترونیکی ارایه شود. وی با بیان این مطلب که 500 خدمت شناسایی شده است که دستگاه ها می توانند آن ها را به صورت الکترونیکی به مردم ارایه کنند تصریح کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور، حدود 350 خدمت که معادل 70 درصد این خدمات است، به صورت الکترونیکی عرضه شود. دکتر رضا تقی پور با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده در پنج سال گذشته، تصریح کرد: طی این مدت مبلغی در حدود پنج میلیارد دلار در بخش های مختلف نظیر زیرساخت، اپراتور اول و دوم، سرمایه گذاری شده است. وی در خصوص اقدام های در دست اجرا برای بر طرف کردن مشکل در سطح دسترسی نیز تأکید کرد: برای این منظور شبکه دسترسی سطح کشور بازنگری و طراحی های کلی نیز آماده شده است.
 
وی ادامه داد: در همین راستا پیش بینی شده برای کاربردهای تجارت الکترونیکی و صنعت، ظرفیت کلانی در حدود 10 مگابیت بر ثانیه در نظر گرفته شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: فعالان بخش خصوصی خصوصاً حوزه صنعت و تجارت، نیازهای خود برا بر اساس پروژه های در دست اقدام به سازمان تنظیم مقررات و شرکت فناوری اطلاعات اعلام کنند تا هماهنگی های لازم برای بر طرف شدن آن ها صورت گیرد.
 
وی افزود: همچنین از بخش خصوصی و فعالان این حوزه می خواهیم تا سیاست گذاران را در تدوین استراتژی های صنعت مخابرات و فناوری اطلاعات کمک کرده و موانع احتمالی موجود در کارها را منعکس کنند. دکتر رضا تقی پور با اشاره به ایجاد سازمان تنظیم مقررات در مجموعه وزارت ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات، تنها وزارت خانه ای است که فضای لازم برای مطرح شدن نظرات و مشکلات کاربران و ارایه کنندگان خدمات را فراهم کرده است. وی با اشاره به تشکیل کار گروه مدیریت فناوری اطلاعات در دولت، اظهار داشت: این کار گروه طی پنج ماه گذشته، حداقل چهار جلسه تشکیل داده و شش حوزه اصلی فعالیت در طول برنامه پنجم توسعه را به تصویب رسانده است.
 
دکتر رضا تقی پور ادامه داد: در فضای جدید، شرکت فناوری اطلاعات ایران ایجاد شد تا امور حاکمیتی در این حوزه را پیگیری کند. وی با اشاره به وجود نیروی انسانی خلاق در این حوزه گفت: حوزه فناوری اطلاعات استعداد بالایی در بخش صادرات دارد که با توجه به اهداف پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه، امیدواریم تا پنج سال دیگر 5/1 درصد از صادرات غیر نفتی از این حوزه انجام شود.
 
بر اساس این گزارش، در این نشست دکتر کرم پور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز گفت: فعالان بخش خصوصی می بایست رگولاتوری را به مانند خانه خود بدانند. وی با بیان این مطلب که تلاش های بسیاری در حوزه مقررات گذاری و کنترل صورت گرفته است، گفت: هر هفته مشکلات یکی از اپراتورها را با حضور اپراتورهای مربوطه بررسی و برنامه ریزی برای بر طرف کردن آن ها انجام شده است. وی تصریح کرد: از رسانه ها و اصحاب قلم نیز می خواهیم تا ادبیات جدیدی در این حوزه خلق کنند و با قواعد این حوزه کار کنند.
 
 این گزارش حاکی است، در این نشست صمیمانه و شفاف اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای، سندیکای مخابرات، فعالان بخش خصوصی حوزه ICT و صنعت حضور داشتند و سوال های بسیاری در حوزه های مختلف مطرح شد که وزیر ارتباطات نیز به آنها پاسخ داد.
 


    رشد 20 درصدی تجارت الکترونیکی در سال جاری 1389/04/28
در سه ماهه نخست سال جاری، حجم مبادلات صورت گرفته در حوزه خرید اینترنتی نسبت به زمان مشابه سال گذشته، با رشدی 20 درصدی مواجه بوده است.
دکتر محمد حسن محبیان عراقی، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پست در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: با توجه به اطلاعات و آمار ثبت شده از ابتدای سال جاری، بیش از 263 هزار خرید اینترنتی ثبت شده است. وی افزود: یکی از اولویت های شرکت پست در سال جاری توسعه خدمات نوین بر پایه فناوری اطلاعات است که توسعه خرید اینترنتی یکی از این حوزه ها محسوب می شود.
 
وی با بیان این مطلب که با بهره گیری بیش از پیش از ظرفیت های شبکه پستی می توان شاهد رشد چشمگیری در حوزه تجارت الکترونیکی باشیم، گفت: در حال حاضر شرکت پست به واسطه انعقاد قرارداد با هفت شرکت خصوصی، بیش از سه هزار فروشگاه را تحت پوشش خود قرار داده است.
 
دکتر محمد حسن محبیان عراقی با اشاره به رشد درآمدهای شرکت پست تصریح کرد: بر اساس آمار ثبت شده، شرکت پست توانسته است با ارایه خدمات متنوع در بخش های مختلف به متقاضیان، رشد 12 درصدی را در این حوزه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، محقق کند. وی خاطر نشان کرد: همچنین با تلاش های صورت گرفته، تاکنون حدود 45 میلیون اطلاعات کد پستی در بانک اطلاعاتی به ثبت رسیده است که 88 درصد این اطلاعات به روز رسانی شده است.
 
مدیر عامل شرکت پست با تأکید بر ارایه خدمات با بهره گیری از فناوری های نوین، اظهار داشت: در حال حاضر، هشت هزار 185 واحد پستی به شبکه بر خط ردیابی مرسولات متصل هستند.
 


    جابجایی در شرکت مخابرات استان یزد 1389/04/26
 

آئين معارفه تني چند از مسئولان شركت مخابرات استان يزد با حضور مهندس مقوم مديرعامل، اعضاي هيئت مديره و جمعي از مسئولان و كاركنان شركت مخابرات استان يزد در محل اتاق كنفرانس ساختمان مركزي شركت برگزار شد.

درابتدا، مهندس مقوم ضمن تبريك فرارسيدن ماه پر فضيلت شعبان، تغيير و تحولات جديد در شركت مخابرات استان را درجهت اصلاح روشها، كاهش سطوح سازمان، ادغام سازمانهاي موازي، كاهش درحوزه اعتبارات دانست و براي مديران جديد شركت آرزوي توفيق و سربلندي نمود.

در اين آئين و براساس حكمي از سوي مهندس مقوم مديرعامل شركت مهندس محمد جواد حاتمي زاده رئيس سابق مخابرات شهرستان اردكان به سمت معاون مدير مخابرات شهرستان يزد منصوب شد.

همچنین مهندس اسماعيل يغمايي رئيس سابق اداره نصب و راه اندازي مراكز تلفن به سمت رئيس اداره پشتيباني مراكز تلفن شهري درحوزه معاونت نگهداري و بهره برداري ، مهندس محمد حسن كريمي رئيس اداره پشتيباني شبکه كابل و هوايي به سمت رئيس اداره طراحي و نظارت بر توسعه شبكه كابل و هوايي درحوزه معاونت توسعه و مهندسي ، مهندس سيد محمد هاشمي پور رئيس اداره نظارت بر امور پيمانكاران به سمت رئيس اداره پشتيباني و نظارت بر شبكه كابل و هوايي در حوزه معاونت نگهداري و بهره برداري و در نهايت مهندس علي اكبر خادم زاده رئيس اداره نصب و راه اندازي سيستمهاي انتقال به سمت رئيس اداره نصب و راه اندازي سيستمهاي مخابراتي در حوزه توسعه و مهندسي منصوب شدند.

 


    بازديد مدیر عامل شرکت مخابرات استان ازکلاسهاي تابستاني فرزندان همكاران 1389/04/23
مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد از كلاسهاي تابستاني فرزندان همكاران كه در محل باشگاه فرهنگي ورزشي پيام در حال برگزاري است بازديد نمود. 

مديرعامل شركت مخابرات استان در اين بازديد ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين كلاسها و تشكر از برگزار كنندگان آن، برگسترش فرهنگ ورزش در بين همكاران و خانواده آنها تاكيد كرد.

شايان ذكر اينكه ، به همت باشگاه فرهنگي ورزشي پيام مخابرات استان يزد و اداره رفاه و خدمات اداري و به منظور ترويج امر ورزش در بين همكاران و خانواده هاي آنان اقدام به برگزاري كلاسهاي تابستاني ورزشي نموده است .

همچنين ، در حال حاضر تعداد 105 نفر از فرزندان همكاران در دورشته فوتسال و واليبال و در رده سني 7 تا 10 سال و 10 تا 12 سال زير نظر مربيان مجرب و برجسته استان مشغول آموزش و فراگيري فنون اين دو رشته ورزشي هستند ضمناً كلاسهاي ورزشي ويژه همسران و فرزندان همكاران و بانوان شاغل شركت در سه رشته ورزشي بدنسازي، يوگا و واليبال و با حضور 30 نفر در حال برگزاري است.

به گفته محمدحسن غياثي مدیر باشگاه فرهنگي ورزشي پيام مخابرات يزد اين كلاسها از تاريخ 24خرداد ماه 89 شروع شده و مراسم اختتاميه آن در پايان شهريور ماه سال جاري با برگزاري مسابقه و اهداي جوايز انجام مي گيرد .

 


    نماينده مردم ميبد و تفت از مديرعامل و كاركنان شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر كرد 1389/04/22
 

حجه الاسلام و المسلمين يحيي زاده نماينده مردم ميبد و تفت در مجلس شوراي اسلامي در تقدير نامه اي از مهندس مقوم مديرعامل و كليه كاركنان شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر كرد .

يحيي زاده اين تقديرنامه را به جهت كسب رتبه برتر مخابرات استان يزد در سطح كشور در حوزه ارتباطات سيار به مهندس مقوم ارسال نموده است.

نماينده مردم ميبد و تفت در مجلس شوراي اسلامي كسب اين افتخار و افتخارات گذشته شركت مخابرات استان يزد را بهترين نشان از تعهد، تدين، سخت كوشي، انضباط كاري پرسنل شركت در سطح استان يزد و مديريت عالي و كارآمد مهندس مقوم و همه مديران ادارات شهرستانهاي استان دانسته كه ضمن تبريك، صميمانه تقدير وتشكر نموده است .
 


    تقدير و تشكر نماينده اردكان از مديرعامل وكاركنان مخابرات استان يزد 1389/04/22
 

در پي كسب رتبه برترشركت مخابرات استان يزد در حوزه ارتباطات سيار كشور، محمدرضا تابش نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي در تقديرنامه اي از مهندس مقوم مديرعامل و كاركنان شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر كرد .

نماينده مردم اردكان كسب اين موفقيت را مرهون حسن تدبير و كارداني مهندس مقوم و تلاش ها و فعاليتهاي شبانه روزي كاركنان شركت مخابرات استان دانسته است .

تابش در پايان اين تقديرنامه ضمن ابراز رضايت از عملكرد ارزشمند مهندس مقوم و مجموعه پرسنل خدوم شركت مخابرات استان يزد از خداوند منان سلامتي و موفقيت روز افزون آنها را آرزومند شده است .
 


    بازديد مهندس دائمي از دفاتر ICT روستايي شهرستان خاتم 1389/04/22
 

مهندس دائمي عضو هيئت مديره شركت مخابرات استان يزد از تعدادي از دفاتر ict روستايي شهرستان خاتم بازديد كرد .

وي در اين بازديد با حضور در تعدادي ازدفاتر ict ، نحوه عملكرد و ارائه خدمات اين دفاتر به روستاييان را مورد بررسي قرار داد.

وي ضمن اعلام رضايت از عملكرد اين دفاتر در شهرستان خاتم و توصيه به پيمانكاران جهت ارائه هرچه بهتر خدمات به روستاييان ، از زحمات كاركنان دفاتر در ict شهرستان محروم خاتم تقدير و تشكر كرد.

شايان ذكر اينكه ، در شهرستان خاتم 13 دفتر ict روستايي راه اندازي و مشغول ارائه خدمات اينترنتي ، پست، پست بانك و مخابرات به روستاييان مي باشد. ضمناً دهقان هراتي رئيس مخابرات شهرستان خاتم در گفتگويي از راه اندازي يك دفتر ديگر در روستاي رحمت آباد اين شهرستان خبر داد.

گفتني است، در تمامي روستاهاي بالاي 50 خانوار شهرستان خاتم دفتر ict روستايي راه اندازي شده است.

 


    نشست مسئولان خاتم در مخابرات اين شهرستان 1389/04/15
 
به منظور بررسي عملكرد مخابرات شهرستان خاتم، مسئولان اين شهرستان در مخابرات گرد هم آمدند .
در اين نشست كه مهندس مقوم مديرعامل شركت از طريق ارتباط ويدئو كنفرانس نيز حضور داشت ، در ابتدا حجه الاسلام و المسلمين فاطمي بصير امام جمعه شهرستان ارائه خدمات بسيار ارزشمند مخابرات استان در شهرستان محروم خاتم را ارج نهاد و ضمن تقدير و تشكر از زحمات مخابرات استان ، از مديرعامل اين شركت بعنوان يكي از مديران موفق استان ياد كرد .

در ادامه امامي فرماندار شهرستان خاتم با اشاره به عملكرد خوب مخابرات استان در شهرستان خاتم افزود: مخابرات استان با ارائه خدمات ارزشمند به مردم محروم شهرستان توانسته است رضايت مطلق مردم شهرستان را كسب نمايد .

همچنين مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان نيز در اين نشست ضمن خيرمقدم به حاضرين از مجهزشدن 8 مركز تلفن شهري و روستايي شهرستان خاتم تا پايان سال جاري به اينترنت پر سرعت خبرداد.

شايان ذكر اينكه، پيش از اين نشست مسئولان شهرستان خاتم با حضور درنمازخانه مخابرات شهرستان خاتم در مراسم دعاي پر فيض عاشورا شركت نمودند

گفتني است ، در حال حاضر بيش از 12 هزار و 700 شماره تلفن ثابت با ضريب نفوذ 37 درصد و 13 هزار و 500 شماره تلفن همراه در شهرستان خاتم مشغول بكار مي باشد .

 


    پايان مسابقات فوتسال جام هفته ارتباطات شركت مخابرات استان يزد 1389/04/14
 

به همت باشگاه فرهنگي ورزشي پيام مخابرات يزد مسابقات فوتسال جام هفته ارتباطات شركت مخابرات استان يزد به كار خود پايان داد.

در آخرين ديدار اين مسابقات دو تيم اداره كل پست و شهرستان طبس به مصاف يكديگر رفتند كه دو تيم در وقت معمول با نتيجه يك بر يك بازي را به پايان رساندند در ضربات پنالتي تيم اداره پست با نتيجه 7 بر6 حريف خود را كنار زد و برسكوي قهرماني ايستاد.

همچنين پيش از بازي فينال دو تيم مالي تداركاتي و توسعه مهندسي بازي رده بندي را برگزار كردند كه در نهايت تيم حوزه مالي تداركاتي با نتيجه 3 بر 1از سد حريف خود گذشت و مقام سومي اين دور از مسابقات را به خود اختصاص داد. ضمناً كاپ اخلاق اين مسابقات از آن شهرستان مهريز شد.

پس از پايان اين مسابقات آئين اهداي جوايز با حضور مهندس مقوم مديرعامل شركت، مهندس زارع ده آبادي عضو هيئت مديره شركت و عطار زاده مديركل پست استان در محل باشگاه فرهنگي ورزشي پيام برگزار گرديد.

شايان ذكر اينكه ، مسابقات فوتسال جام هفته ارتباطات شركت مخابرات استان يزد با حضور 10 تيم و دو گروه 5 تيمي بصورت دوره اي برگزار گرديد.

 


    صعود كوهنوردان ايثارگر شركت مخابرات استان به قله اورين آذربايجان غربي 1389/04/14
 

به مناسبت گراميداشت سالروز ولادت حضرت علي (ع) چهارنفر از كوهنوردان ايثارگر شركت مخابرات استان يزد به قله اورين استان آذربايجان غربي صعود كردند .

كوهنوردان ايثارگر شركت با حضور در همايش سراسري كوهنوردي ايثارگران شركتهاي مخابراتي كشور به ميزباني مخابرات آذربايجان غربي همچون ديگر كوهنوردان شركت كننده در اين همايش موفق به صعود به قله اورين استان آذربايجان غربي شدند .

شايان ذكر اينكه ،‌از شركت مخابرات استان يزد آقايان: عبدلي ، ماندگاري ،پيشگويي پور و ناظر در اين همايش سراسري شركت و به ارتفاعات قله اورين صعود نمودند .

گفتني است ، كوه آورين با ارتفاع 3650 متر در فاصله 35 كيلومتري غرب شهرستان خوي در آذربايجان غربي بين دشت الند و دره قطور مشرف بر جلگه خوي واقع گرديده است .

ضمناً ، اين كوه در عرف محلي به نامهاي ذكي داغ و ملامحمد داغ نيز معروف است و در 15 كيلومتري مرز ايران و تركيه واقع گرديده است.

 


    سپاسگزاري فرماندار بافق از رئيس مخابرات اين شهرستان 1389/04/14
 

روابط عمومي مخابرات شهرستان بافق اعلام كرد: ذبيح اله خواجه اي فرماندار شهرستان بافق از سيدمحمد ميرهدائي رئيس مخابرات شهرستان بافق تقدير و تشكر كرد.

فرماندار بافق در تقديرنامه اي خطاب به رئيس مخابرات بافق گفت: عملكرد خوب و ارزنده جنابعالي در حوزه ارتباطات شهرستان و همچنين پيگيري و انجام زودتر از موعد مصوبات سفرهاي رياست جمهوري قابل تقدير است.

شايان توجه است در شهرستانهاي بافق و بهاباد مصوبات سفر رياست جمهوري در حوزه ارتباطات و مخابرات زودتر از ديگر سازمانها و ادارات اين شهرستان به انجام رسيد بنحوي كه مصوبات دور اول در مدت زمان حدود 7 ماه و مصوبات دور دوم تاكنون بيش از 94% به انجام رسيده است.

 

 

 


    تعويض سوئيچ مركز امام خميني (ره) شهرستان تفت 1389/04/14
 

با پيگيريهاي مكرر شهرستان تفت و مساعدت مديرعامل شركت ، تعويض و برگردان سوئيچ مركز امام خميني (ره) شهرستان تفت انجام شد.

پيش از اين سوئيچ هاي اين مركز از نوع oax بود كه به zte و پيش شماره 622 تبديل و تعداد 2 هزار شماره آن برگردان شد. ضمناً انجام اين عمليات با هزينه اي بالغ بر يك ميليارد و 200 ميليون ريال انجام شد .

شايان ذكر اينكه ، انجام مراحل بعدي اين عمليات پس از آماده شدن و در آينده اي نزديك انجام مي گردد.
 


    دسترسي سه روستاي اردكان به سامانه 1818 1389/04/09
 

به همت كارشناسان و متخصصان شركت مخابرات استان يزد و در ادامه ارائه خدمات مخابراتي به روستائيان دسترسي سه روستاي شهرستان اردكان به سامانه 1818 امكان امكان پذير شد.

بر همين اساس، از اين پس روستائيان روستاهاي سروسفلي، هفتادر و فخرآباد با گرفتن شماره چهاررقمي 1818 از خدمات اين سامانه نظير پرداخت غيرحضوري قبض تلفن ثابت و آگاهي از مبلغ كاركرد تلفن ثابت و .... بهره مند شوند. 
 


    استاندار يزد از مدير عامل و كاركنان مخابرات استان تقدير و تشكر كرد 1389/04/09
 

مهندس فلاح زاده استاندار يزد در تقدير نامه اي از مهندس مقوم و كاركنان شركت مخابرات استان يزد تقدير و تشكر كرد.

استاندار يزد اين تقدير نامه رابه جهت كسب رتبه برتر شركت مخابرات استان درحوزه ارتباطات سيار در سطح كشور به مدير عامل شركت مخابرات استان ارسال نموده است. 
 


    تصویب 64 پیشنهاد در شورای کنترل برنامه های مخابرات و فناوری اطلاعات 1389/04/08
طی یک سال گذشته 64 پیشنهاد در شورای کنترل برنامه های مخابرات و فناوری اطلاعات به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شورای کنترل برنامه های مخابرات و فناوری اطلاعات در راستای تسهیل و تسریع تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه 64 پیشنهاد را به تصویب رساند. از مجموع مصوبه های این جلسات، 47 مصوبه انجام شده و 17 مصوبه در دست انجام است.

لایحه صیانت از حریم مسیرهای شکه کابل فیبرنوری، نصب و راه اندازی MSC استان ایلام توسط شرکت ارتباطات سیار و اجرای فیبرنوری بین شهری در استان مازندران در راستای اهداف تعریف شده، از جمله مصوبات اجرا شده شورای کنترل برنامه مخابرات و فناوری اطلاعات محسوب می شود.

از دیگر مصوبات سال گذشته این شورا که اجرایی شده است می توان به اجرای فیبرنوری شهری استان خراسان شمالی، فعال شدن عرضه خدمات پست بانکی در دفاتر ICT شهری و بررسی اقدامات مهم اساسی و پروژه های تعریف شده اشاره کرد.
همچنین مقرر شد تا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات را دیویی، کماکان فعالیت دفاتر پیشخوان دولت را طبق ضوابط موجود نظارت کند.
این گزارش حاکی است، در سال 88 شورای هماهنگی و سیاست گذاری مخابرات و فناوری اطلاعات نیز 35 پیشنهاد را به تصویب رسانده که 27 عدد از این تعداد اجرایی و مابقی در دست اجرا است.
پیگیری به منظور تهیه طرح جامع آموزش، و طرح جامع تحقیقات و تهیه و تصویب سند دولت الکترونیکی، سلامت الکترونیکی، فراگیری الکترونیکی، کسب و کارالکترونیکی، امنیت فضای تبادل اطلاعات و سایر سندهای مربوط به عرضه سرویس ها و زیرساخت ها، به پیشنهاد شورای عالی فناوری اطلاعات و با هماهنگی و همکاری دستگاه های ذی ربط، از جمله مصوبات اجرایی شده شورای هماهنگی و سیاست گذاری مخابرات و فناوری اطلاعات است.
همچنین پیگیری به منظور تدوین مقررات و آیین نامه اجرایی برای آزاد سازی و خصوصی و رفع انحصار دولتی از فعالیت های بخش با هدف تحقق فضای رقابتی از دیگر مصوبات اجرایی شده این شورا محسوب می شود.
 


    نخستین جلسه کمیسیون تخصصی مدیریت فناوری اطلاعات و امنیت 1389/04/08
هفته گذشته نخستین جلسه کمیسیون تخصصی مدیریت فناوری اطلاعات و امنیت با سخنان وزیر ارتباطات و در حضور نمایندگان دستگاههای مختلف، قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

در این جلسه، تلاش های صورت گرفته تاکنون و همچنین برنامه ریزی های صورت گرفته به منظور تسریع امور مدیریتی و تصمیم گیری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای عملی کردن شعار "دولت دهم نخستین دولت الکترونیکی" ، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اقدامات اساسی در حوزه فناوری اطلاعات در کشور
بر اساس تصمیم کارگروه مدیریت فاوا، اقدامات اساسی در حوزه فناوری اطلاعات در کشور شامل توسعه دولت الکترونیکی، توسعه زیرساختهای فناوری اطلاعات، توسعه تجارت و اقتصاد الکترنیکی، گسترش امنیت فاوا، توسعه فرهنگ ایرانی- اسلامی در فضای مجازی، سلامت الکترونیکی و حقوق و قوانین خواهد بود.
از آن جا که، هدایت و مدیریت فناوری اطلاعات در کشور را ریاست جمهور بر عهده دارد، کار گروه مدیریت فاوا زیر نظر وی به فعالیت خود ادامه می دهد.

اعضای کار گروه مدیریت فاوا
اعضای کار گروه مدیریت فاوا را وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، بازرگانی، رفاه و تأمین اجتماعی، صنایع و معادن، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات ریاست جمهوری تشکیل می دهند.
وظایف این کار گروه نیز عبارت است از بررسی و تصمیم گیری در امور مربوط به سیاستگذاری، پیگیری، هدایت، راهبری و نظارت بر چگونگی پیشرفت فعالیت های حوزه فاوا و امنیت، اختصاص و هدایت صحیح منابع مالی و بودجه برای اجرای طرح های کلان فاوا و امنیت، ایجاد و اصلاح مقررات، استاندارد سازی، تحقیقات و فرهنگ سازی و ایجاد فضای مناسب برای تولید محتوای الکترونیکی، رعایت اصول حاکمیت و توازان بین توسعه امنیت اطلاعات و دولت الکترونیکی.
کمیسیون تخصصی مدیریت فاوا
همچنین بر اساس تصمیم اعضای کارگروه مدیریت فاوا، کمیسیون تخصصی مدیریت فاوا تشکیل می شود و مدیریت کمیته های تخصصی را بر عهده خواهد داشت و زیر نظر این کار گروه فعالیت می کند.
هدف از این کمیسیون چابک سازی دولت عدالت محور با توسعه خدمات الکترونیکی مطمئن بوده و راهبرد اصلی آن توسعه خدمات الکترونیکی مطمئن به مردم و توسعه ساختارهای مدیریت فاوا با رویکرد کسب سهم مناسب در بازارهای منطقه و جهان و گسترش فرهنگ و آموزشهای حرفه ای فناوری اطلاعات است.
حمایت از صادرات صنعت فاوا و حضور در عرصه بین المللی، هدفمند بودن و کاربردی کردن پژوهشهای دانشگاهی در این حوزه، رعایت قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی و تولیدی و صنعتی و اجرایی کشور و همچنین تعامل پذیری سامانه ها در چارچوب استانداردها و توسعه همکاری ها و تعاملات منطقه ایی و بین المللی در زمینه فناوری اطلاعات از جمله راهکارهای عملی اجرایی شدن اهداف اشاره شده، مدنظر قرار خواهد گرفت.

اعضای کمیسیون تخصصی مدیریت فاوا
همچنین بر اساس مصوبه کارگروه مدیریت فاوا، اعضای این کمیسیون تخصصی را وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات امور اقتصادی و دارایی، بازرگانی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنایع، کشور، فعالیت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، بانک مرکزی، قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ریاست جمهوری تشکیل می دهند.
تهیه پیش نویس برنامه ها و گزارش های کارشناس جهت ارایه به کار گروه مدیریت فاوا، مدیریت کلان پروژه های ملی و راهبردی فاوا، مدیریت، سازماندهی و تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه های ملی و راهبردی فاوا و پیگیری جهت اجرای برنامه های کار گروه فاوا، از جمله وظایف در نظر گرفته شده برای این کارگروه هستند.
از دیگر وظایف محول شده به این کمیسیون می توان به ایجاد و هدایت کمیته های تخصصی اجرایی بر منظور هماهنگی و یکپارچه سازی برنامه ها، هماهنگی میان کلیه مدیران عالی فاوا و او نظارت و ارزیابی بر اجرای برنامه ای مربوط به دستگاههای اجرایی اشاره کرد.
کمیته های تخصصی
این کمیسیون دارای چندین کمیته تخصصی است که این کمیته ها دارای وظایف عمومی و مشترک نظیر، هماهنگی و همکاری با کمیسیون تخصصی مدیریت فاوا در قالب ارایه پیشنهاد و یا انجام امور ارجاعی، شناسایی افراد فعال و نخبگان حوزه تخصصی در داخل و خارج کشور، دریافت و بررسی در خواستها و پیشنهاد ها، بررسی کلیه پروژه های اجرای شده، در دست اقدام یا در حال تعریف و ایجاد ساماندهای کاربردی، مستندسازی، اطلاع رسانی از فعالیت ها و برنامه های آتی هستند.
این کمیته ها مباحث مختلفی که باید به پروژه تبدیل شوند را بررسی و راه کارهای اجرایی شدن این پروژه ها را به کمیسیون تخصصی ارایه خواهند داد.
کمیسیون تخصصی نیز پس از بررسی موضوعات ارسال شده، پیشنهادهای احتمالی لازم را در خصوص تهیه قوانین و ایجاد سازو کارهای اجرایی به کار گروه مدیریت فناوری اطلاعات دولت ارایه خواهد کرد تا به سرعت امکان عملیاتی شدن پروژه های تعریف شده در این حوزه در طول برنامه پنجم فراهم شود.

دولت الکترونیکی
یکی از اصلی ترین کمیته های تعریف شده کمیته دولت الکترونیکی می باشد که وظیفه آن، شناسایی خدمات ارائه شده از سوی دستگاه های اجرایی به شهروندان، اولویت بندی و برنامه ریزی آنها به منظور طراحی و پیاده سازی پنجره واحد خدمات دولتی جهت ارائه خدمات توسط خود دستگاه ها به صورت غیر متمرکز، یکپارچه و الکترونیکی به شهروندان از یک مرکز مجازی واحد است.
رئیس این کمیته معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور است و اعضا نمایندگان قوه قضاییه و قوه مقننه، به همراه نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بازرگانی، وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات، وزارت کشور، روسای کمیته های 18 گانه، شورای شهر، ناجا و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ریاست جمهوری می باشند.
تجارت و اقتصاد الکترونیکی
از آنجا که کار گروه تجارت الکترونیکی در دولت با اختیارات هیات دولت(ماده 138 قانون اساسی) به صورت مستقل ایجاد شده این کمیته به ریاست وزارت بازرگانی وظیفه هماهنگی فرابخشی بازرگانی با دیگر بخش ها را انجام خواهد داد.
اعضای آن وزارت راه و ترابری، اتاق بازرگانی، بانک مرکزی، سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت فناوری ارتباطات ایران، گمرک ایران هستند.
سلامت الکترونیکی
این کمیته عهده دار امر ارائه خدمات الکترونیکی در حوزه سلامت شهروندان بوده و موضوعاتی نظیر پرونده سلامت الکترونیکی، دفاتر خدمات درمانی الکترونیکی و ... از موضوعات این کمیته به شمار می آیند.
ریاست آن بر عهده وزارت بهداشت و درمان و اعضای آن وزارت رفاه و تأمین اجتماعی، بانک مرکزی، سازمان بازنشستگی کل کشور، سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان نظام پزشکی،سازمان نظام دامپزشکی، شرکت فناوری ارتباطات ایران هستند.

زیرساخت های فناوری اطلاعات
کلیه زیرساخت های مورد نیاز جهت ارائه خدمات دولتی به شهروندان در این کمیته مدیریت و پیگیری خواهد شد.
وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات ریاست این کمیته را بر عهده دارد و اعضای آن وزارت اطلاعات،وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بازرگانی، وزارت صنایع، بانک مرکزی، سازمان استاندارد، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان نظام صنفی رایانه ای، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ریاست جمهوری، مراکز تحقیقاتی دانشگاهی هستند.
فرهنگ ایرانی- اسلامی در فضای مجازی
از سوی دیگر، در راستای ابلاغیه سند چشم انداز، پارسی سازی با نگاه اسلامی در فرهنگ ایرانی در کمیته فرهنگ ایرانی- اسلامی در فضای مجازی بنیان گذاری و اجرایی می شود. رئیس این کمیته از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضا از وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان صدا و سیما، سازمان ملی جوانان، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان بسیج مستضعفین، شورای مدیریت حوزه علمیه قم، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خواهند بود.

امنیت فاوا
وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات ریاست این کمیته را به منظور ایجاد اعتماد، پایداری، ایمنی، انکارناپذیری، تمامیت و ... در فضای تبادل اطلاعات بر عهده دارد که اعضای آن وزارت اطلاعات، وزارت بازرگانی، بانک مرکزی، شورای عالی امنیت ملی، ناجا، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ریاست جمهوری هستند.

رفاه- حوزه هدفمند کردن یارانه ها
وزارت رفاه و تامین اجتماعی در حوزه هدفمند کردن یارانه ها مدیریت بر ایجاد و توسعه بانک های اطلاعات یکپارچه و سیستم‌های اطلاعاتی ملی را عهده دار است که اعضای آن را وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بازرگانی، بانک مرکزی، سازمان بازنشستگی کل کشور، سازمان بازنشستگی نیروهای ملسح، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان ثبت احوال کشور، مرکز آمار ایران تشکیل می دهند.
 
حقوق و قوانین
از آن جا که، فناوری اطلاعات، ماهیت مناسبات اجتماعی و روابط عمومی دولت- شهروند و ... را دچار تغییرات جدی کرده است، هرگونه پیشرفت در این حوزه و بکارگیری عملی فناوری اطلاعات،مسائل حقوقی خاص خود را بدنبال خواهد داشت. این مسائل به نحو چشمگیری با مسائل تخصصی و فنی در هم تنیده شده اند. به گونه ای که نمی توان آنرا به صورت تفکیکی و مستقل به ارگانهای سنتی متولی واگذار نمود.
بر همین اساس، کمیته مذکور به عنوان مکمل دیگر کمیته ها، جنبه های حقوقی بکارگیری فناوری اطلاعات را مدیریت خواهدکرد. ریاست این کمیته را معاونت حقوقی رئیس جمهور بر عهده دارد و اعضای آن معاونت حقوقی رئیس جمهور، نماینده مجلس به عنوان نماینده هیات رییسه، نماینده مجلس در کمیسیون حقوقی و امور قضایی هستند.
مدیریت پروژه های راهبردی
مدیریت زمان، مدیریت هزینه، مدیریت ریسک، پروژه های فرابخشی و ملی که پیش از یک دستگاه اجرایی عهده دار انجام آن می باشد، می بایستی به صورت متمرکز از حیث هزینه، زمان، کیفیت و ریسک در سطح کلان مدیریت شود.
از آن جایی که ساختار بخشی نظام اجرایی کشور نسبت به پروژه های بین بخشی از کارآمدی ناچیزی برخوردار می باشد. تشکیل چنین کمیته ای می تواند تاحدودی جبران این نقیصه را بنماید. ریئس آن دبیرخانه کمیسیون تخصصی مدیریت فاوا است.
 
فرآیندهای بین سازمانی
همچنین، معاونت توسعه مدیریت وسرمایه انسانی کمیته فرآیندهای بین سازمانی را به منظور شناسایی، تحلیل و تدوین فرایندهای بین بخشی و مهندسی مجدد آنها، تهیهIS های مشترک با پنجره واحد را بر عهده دارد.
اعضای این کمیته وزارت اطلاعات، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بازرگانی، وزارت بهداشت و درمان، وزارت رفاه و تامین اجتماعی، وزارت کشور، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان ثبت احوال، سازمان نظام صنفی رایانه ای، شهرداری، گمرک ایران، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ریاست جمهوری هستند.

صنعت و توسعه صادرات فاوا
وزارت صنایع و معادن نیز حمایت از ایجاد و توسعه شرکت ها و صنعت فاوا را در کمیته صنعت و توسعه صادرات فاوا عهده دار شده است که اعضای آن را معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی، سازمان توسعه تجارت ایران، اتاق بازرگانی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان نظام صنفی رایانه ای، شرکت فناوری ارتباطات ایران تشکیل می دهند.
برنامه و بودجه
به اعتقاد کارشناسان، در حوزه فناوری اطلاعات هیچ واحد سازمانی عهده دار امر تهیه برنامه سالانه و بودجه مربوطه نیست و این دو امر به صورت پراکنده و عمدتاً توسط کارشناسان غیر مرتبط با این حوزه صورت می گیرد و پروژه های فناوری اطلاعات به ویژه در ابعاد فرابخشی و ملی دچار مشکلات پروژه های ملی و فرابخشی فناوری اطلاعات هستند.
کمیته برنامه و بودجه به ریاست معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ساماندهی این امور را بر عهده خواهد داشت و اعضای آن را وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بازرگانی، وزارت رفاه و تامین اجتماعی، ستاد کل نیروهای مسلح (سردار مجردی)، شرکت فناوری ارتباطات ایران، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ریاست جمهوری هستند.

سیاست گذاری منابع اطلاعات(ذیحسابی اطلاعات)
در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، سازمانی جهت مدیریت "اطلاعات" به عنوان یک منبع (در کنار سایر منابع مانند پول، نیروی انسانی، تجهیزات و ...) تأسیس می شود.
صاحبنظران بر این باورند که اطلاعات به مثابه یک منبع با ارزش که هزینه گزافی جهت تهیه و تولید آن می گردد می بایستی مانند منابع مالی، دارای ذیحسابی بوده و بر تولید، نگهداری و استفاده آن مدیریت شود.
در فقدان چنین سازمانی، کمیته مزبور عهده دار سیاستگذاری کلان در زمینه شناسائی، تحلیل و تصویب اقلام اطلاعاتی، به عنوان یکی از وظایف مهم مدیریتی خواهد بود. رئیس آن دبیرخانه کمیسیون تخصصی مدیریت فاوا است.
 
سیاست گذاری نیروی انسانی فاوا
حوزه فناوری اطلاعات حوزه های مبتنی بر نیروی انسانی است و پیش از آنکه سخت افزار و تکنولوژی در آن نقش داشته باشد، کیفیت نیروی انسانی حرف اول را می زند.
بر همین اساس و در صورت عدم مدیریت نیروی انسانی در ابعاد ملی، بدلیل سرعت تحولات تکنولوژیک و سیاست موضوعات و مسائل بحرانی، بخش فناوری اطلاعات دچار خلل و عقب ماندگی های جدی خواهد شد.
این کمیته متولی سیاست گذاری و هماهنگ سازی تصمیمات ملی در این حوزه به ریاست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی خواهد بود.

پشتیبانی و توسعه مدیران ارشد فاوا
آموزش، ارتقاء، طراحی مسیر شغلی، سمینارها و به طور خلاصه "مدیریت منابع انسانی" نقش به سزائی در ارتقاء و پیشرفت فناوری اطلاعات کشور خواهد داشتد و با توجه به اهمیت این موضوع، کمیته پشتیبانی و توسعه مدیران ارشد فاوا به ریاست دبیرخانه کمیسیون تخصصی مدیریت فاوا این مسوولیت را عهده دار است.

سامانه های کاربردی عمومی
بر اساس مصوبه کارگروه فاوا، حوزه سامانه های اداری، حوزه سامانه های مالی، حوزه سامانه های تدارکاتی در کمیته سامانه های کاربردی عمومی به ریاست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور سپرده شده و اعضای آن وزارت کشور، وزارت بازرگانی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بهداشت و درمان، وزارت رفاه و تأمین اجتماعی، سازمان نظام صنفی رایانه ای، شرکت فناوری اطلاعات ایران هستند.

تعاملات بین المللی
شناسایی و الگو برداری از بهترینها در سطح بین الملل، مشارکت در سازمانها و مجامع بین الملللی درحوزه فاوا، شناسایی منافع کشور و چگونگی حفظ آن در سازمان ها و مجامع بین المللی به ریاست معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی بررسی می شود.
 
و بالاخره اینکه ...
با توجه به اقدامات صورت گرفته، به نظر می رسد از آن جایی که مدیریت فناوری اطلاعات در کشور از بالاترین لایه های اجرایی هدایت می شود، این حرکت سریع تر و پربارتر به ثمر بنشیند.
همچنین همه دستگاه‌ها می بایست سهم خود را در توسعه این حوزه ایفا کنند و این نکته را نیز نباید از نظر دور داشت که پروژه‌های مرتبط در خود وزارتخانه و دستگاه مربوطه تعریف شده، خود دستگاه‌ها مسوولیت دنبال کردن پروژه‌ها را تا اجرا بر عهده دارند.
 
 


    چهارمین سمينار آشنایی با سیستم مدیریت امنیت اطلاعات برگزار شد 1389/04/07
 

 چهارمین سمينار آشنایی با سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ( ISMS) در محل سالن اجتماعات رسالت مخابرات استان یزد با حضور بیش از 50 نفر از مديران وکارشناسان مسئول اين شركت برگزار گرديد.

در اين سمينار يك روزه كه چهارمین دوره  سمينار آشنایی با سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS ) دراستان يزد مي باشد، ابتدا مهندس لسان حاضران را  با مباحثی چون آشنایی با مفاهیم  مرتبط با سیستم امنیت اطلاعات و الزامات استاندارد ISO 27001تعاریف پایه ، لزوم حفاظت از داراییها ، جایگاه اطلاعات در سازمان ، نقش و تاریخچه استاندارد27001  ، رئوس کنترلی و مراحلی استقرار ISMS  آشنا کرد.
 
همچنین در ادامه مهندس قاصد زاده مباحثی پیرامون تولید اطلاعات، امنیت اطلاعات،ماهیت و انواع حملات اینترنتی،انواع آسیب پذیری ها،فواید استقرار سیستم ISMSو... مطالبی را بیان نمود.

 
سپس مسعود مهدي پناه كارشناس مسئول حقوقي با تشريح قانون جرايم رايانه اي حاضران را با جرايم و مجازاتهاي مندرج در اين قانون از جمله جرائم عليه محرمانگي و داده ها و سيستم هاي رايانه اي و مخابراتي شامل دسترسي غيرمجاز ، جاسوسي رايانه اي و جرائم عليه صحت و تماميت داده ها و سيستم هاي رايانه اي شامل جعل رايانه اي، تخريب و اخلال در داده ها يا سيستم هاي رايانه اي و مخابراتي، همچنين سرقت و كلاهبرداري مرتبط با رايانه، جرايم عليه عفت و اخلاق عمومي، هتك حيثيت و نشر اكاذيب ، مسئوليت كيفري اشخاص و جمع آوري ادله الكترونيكي آشنا كرد.

شايان ذكر اينكه، اين دوره آموزشي پژوهشي به دنبال اجراي قرارداد پژوهشي امكان سنجي ISMS و به منظور آشنایی مدیران و کارکنان با سیستم مدیریت امنیت اطلاعات و مباحث مرتبط در مخابرات استان يزد اجرا گرديده است .

ضمنا در آتیه ای نزدیک دوره ویژه کارشناسان و سایر کارکنان شرکت برگزار میگردد.

 


    تقدير و تشكر شوراي بخش مركزي بافق از رئيس و كاركنان مخابرات اين شهرستان 1389/04/07
 

شوراي اسلامي بخش مركزي شهرستان بافق در نامه اي به مهندس مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد از تلاشهاي مجدانه سيدمحمد ميرهدائي رئيس و كاركنان مخابرات شهرستان بافق تقدير و تشكر كرد.

محمد دهقان رئيس شواري اسلامي بخش مركزي بافق در اين تقدير نامه با اشاره به اهميت و جايگاه رفيع زيرساختهاي ارتباطي اعم از تلفن ثابت، همراه، GSM و ICTروستايي و ديتا و ... در توسعه پايه دار مناطق محروم روستايي و ايجاد رفاه و آسايش براي ساكنين روستاها، مراتب سپاسگزاري خود، اهالي محل و شوراهاي اسلامي منطقه را ابراز نمود

شايان ذكر اينكه، تقريباً تمام روستاهاي داراي سكنه شهرستانهاي بافق و بهاباد وجاده هاي ارتباطي تحت پوشش تلفن ثابت، همراه و GSM روستايي هستند و 15 دفتر خدمات ارتباطي كليه خدمات تلفن هاي ثابت، همراه ، اينترنت ، پست، پست بانك و ديگر خدمات ادارات را به مردم روستاها ارايه مي نمايند.
 


1 2 صفحه:
 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟