تقدیر و تشکر مدیر عامل پست بانک ایران از مدیر عامل مخابرات استان یزد 1390/10/28
محمد حسن محبیان رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل پست بانک ایران در تقدیر نامه ای از مقوم مدیر عامل شرکت مخابرات استان یزد تقدیر و تشکر کرد.

محبیان این تقدیر نامه را به جهت زحمات و خدمات و همکاری ارزنده و موثر مقوم در پیشبرد اهداف پست بانک ارسال کرده و در آن اظهار امید واری نموده که وی با توکل به درگاه خداوند سبحان و با جدیت و پشتکار بیش از پیش در تمامی مراحل زندگی و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و موید باشد

 


    حضور شركت مخابرات استان در نخستين نمايشگاه تخصصي هوشمند سازي مدارس 1390/10/26
با برپايي نخستين نمايشگاه تخصصي هوشمند سازي مدارس، در محل دائمي نمايشگاههاي استان، شركت مخابرات استان يزد در اين نمايشگاه حضور يافت.

در اولين روز برپايي اين نمايشگاه، رحيمي نژاد مديركل آموزش و پرورش استان، رضايي مديركل منابع انساني استاندار، بابايي مدير برنامه ريزي استاندار و جمعي از مسئولان استان  از غرفه شركت مخابرات استان يزد بازديد كردند.

شايان ذكر اينكه، نخستين نمايشگاه در مسير هوشمند سازي مدارس با حضور 40 شركت در 90 غرفه به مدت 5 روز پذيراي بازديدكنندگان است.

فرهنگ سازي به منظور بهره گيري از فناوري اطلاعات در فرآيند ياددهي، يادگيري و شناساندن پتانسيل هاي توليد كنندگان و عرضه كنندگان داخلي در زمينه فناوري هاي نوين آموزش از مهمترين اهداف برپايي اين نمايشگاه است.

نمايشگاه در مسير هوشمند سازي مدارس از 25 تا 29 دي ماه در محل دائمي نمايشگاه ها واقع در صفاييه جنب بيمارستان شهيد صدوقی از ساعت 9 صبح تا  19 پذیرای عموم بازدید گنندگان است.

 


    دريافت دفترچه راهنماي شركت در پذيرش مقطع كارداني دوره هاي پودماني 1390/10/20
بهمن ماه سال 1390

دفترچه راهنماي شركت در پذيرش مقطع كارداني دوره هاي پودماني
 بهمن ماه سال 1390
دانشگاه جامع علمي كاربردي

 

براي دريافت دفترچه اينجا را كليك كنيد .

 


    آئین اهدای 2060 جایزه ویژه مشترکان خوش حساب تلفن همراه و ثابت استان یزد برگزار شد 1390/10/19
آئین اهدای 2060 جایزه ویژه مشترکان خوش حساب تلفن همراه و ثابت استان یزد در محل مجتمع مخابراتی امام حسین(ع) برگزار شد.

در این آیین، مقوم مدیر عامل شرکت مخابرات استان یزد ضمن تسلیت اربعین شهادت حضرت سید الشهداء(ع) و خیر مقدم به حاضران،شرکت مخابرات استان یزد را بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات مردمی در استان دانست و با اشاره به اهدای جوایز به مشترکان تلفن ثابت و همراه استان افزود:برگزاری چنین آیین هایی حفظ هرچه بیشتر مشترکان شرکت مخابرات استان را در پی دارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات استان یزد در ادامه نحوه شرکت مشترکان در مسابقات آتی این شرکت سخن به میان آورد و افزود:چنانچه هریک از مشترکان تلفن ثابت و همراه استان یزد قبوض خود را در اسرع وقت و از طریق سامانه های 1818 و 09990 پرداخت کنند در لیست قرعه کشی این شرکت قرار خواهند گرفت.

عاقبت خیری معاون نگهداری و بهره برداری شرکت مخابرات استان یزد نیز با اشاره به برندگان شرکت مخابرات استان یزد گفت:برندگان خوش شانس این دوره از قرعه کشی شرکت مخابرات استان یزد کسانی هستند که در طرح های میلاد(2) و مشترکان خوش حساب تلفن ثابت استان،ضمن پرداخت بموقع و الکترونیکی قبوض خود،اقدام به خرید شارژ الکترونیکی در طرح نوید(2) نموده اند.

شایان ذکر اینکه،در این آیین به 8 نفر از برندگان 8 دستگاه خودرو شامل 6 دستگاه خودروی پراید و دو دستگاه خودروی سمند،کمک هزینه سفر به حج عمره و عتبات عالیات،لب تاپ ،سکه بهار آزادی،سیم کارت و گوشی تلفن همراه و بستانکاری 40 و 50 هزار ریالی اهدا شد.

گفتنی است مشترکان تلفن ثابت و همراه استان همچنان  می توانند با پرداخت به موقع قبوض خود و شرکت در طرح های آتی این شرکت،یکی از برندگان خوش شانس جوایز ارزنده مخابرات استان شوند.

 


    مدیر عامل مخابرات یزد:بخش مخابرات و همه اپراتورهابه تخصص‌ها و آموزش‌هاي علمي و كاربردي نياز دارند 1390/10/18
آموزش تخصص‌هاي علمي و كاربردي مخابراتي و فناوري‌هاي ارتباطي براي ما اهميت زيادي دارد و اين اهميت ناشي از نيازي است كه بخش مخابرات و همه ي اپراتورها به اين تخصص ها و آموزش ها دارد.

مهدي مقوم مديرعامل مخابرات در طي نشست و بازديد ديروز خود در مركز آموزش علمي كاربردي مخابرات يزد ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: وجود، فعاليت و خدمات آموزشي مركز آموزش علمي كاربردي مخابرات يزد باقيات الصالحات است و گرچه زحمات و دردسرهاي فراواني دارد، اما ما به دليل اين كه پاسخگوي نيازهاي روز جامعه و زمينه ساز براي ايجاد اشتغال و ارزشمند است، از آن حمايت مي كنيم و اميدواريم بتوانيم اين مركز را به خوبي حفظ كنيم.

به گزارش مركز آموزش علمي كاربردي مخابرات يزد رييس هيئت مديره مخابرات استان يزد در اين بازديد و نشست كه اعضاي هيئت مديره وي را همراهي مي كردند، ضمن بازديد از كلاس ها و بخش‌هاي مختلف سايت كامپيوتر و آزمايشگاه مركز، و گفتگو با مدرسان و دانشجويان و كاركنان مركز، بر ضرورت توسعه فضا و تجهيز اين مركز تاكيد كرد.

در اين نشست همچنين اعضاي هيئت مديره مخابرات استان يزد ضمن بررسي فعاليت ها و برنامه ها و نيازهاي مركز آموزش علمي كاربردي مخابرات يزد  آمادگي خود را براي حمايت و تامين نيازها اعلام كردند.

شايان ذكر است در ابتداي نشست مديرعامل و اعضاي هيئت مديره مخابرات با رييس و كاركنان مركز آموزش علمي كاربردي مخابرات يزد ، سيدمهدي حكمتي مقدم گزارشي از وضعيت و فعاليت هاي جاري و برنامه هاي آتي اين مركز را به حاضران ارائه كرد.

 


    ثبت نام بدون آزمون دانشجودوره ی کاردانی پودمانی رشته هاي ITو ICT مركز آموزش علمي كاربردي مخابرات یزد 1390/10/18
ثبت نام بدون آزمون دومين دوره‌ی كاردانی پودمانی بدون آزمون رشته هاي «فناوري اطلاعات» (IT) و «ارتباطات و فناوري اطلاعات» (ICT) مركز آموزش علمي كاربردي مخابرات يزد، از 20 دي ماه از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش كشور آغاز مي شود.

به گزارش مركز آموزش علمي كاربردي مخابرات استان يزد، سيد مهدي حكمتي مقدم سرپرست مركز علمي كاربردي مخابرات يزد ضمن اعلام اين مطلب اظهار داشت: بر اساس اعلام دانشگاه علمي كاربردي ، اين دوره از ثبت نام از 20 دي ماه آغاز مي شود و نتايج آن تا نيمه ي دوم بهمن ماه امسال اعلام مي‌گردد.

وي با اشاره به اين كه پذيرفته شدگان اين دو رشته مي توانند از اواخر بهمن ماه به ادامه ي تحصيلات بپردازند، افزود: مركز علمي كاربردي مخابرات در نوبت پيشين ثبت نام دوره ي كارداني پودماني بدون آزمون رشته هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات و فناوري اطلاعات با ثبت نام بيش از 100 دانشجو، موفق به كسب رتبه نخست ميزان ثبت نام ها گرديد.

حكمتي مقدم خاطرنشان ساخت:  افزون بر اين دوره ي پودماني، مجوزهاي لازم براي برگزاري يك دوره ي ترمي نيز گرفته شده و زمان ثبت نام آن متعاقباً به اطلاع خواهد رسيد، ضمنا شماره تلفن هاي 03515247777 و 03515234000 آماده پاسخگويي و راهنمايي شهروندان و متقاضيان خواهد بود.

 


    ارائه دوره هاي كارداني ICTمجازي براي كارگزاران دفاتر ICT كشور در آینده ای نزدیک 1390/10/17
حسني صدر رئيس مركز آموزش و سرپرست دانشگاه علمي – كاربردي شركت مخابرات ايران با اعلام خبر فوق در همايش كارگزاران دفاتر ICT روستايي استان يزد گفت: با ارتقاي دانش و آگاهي كارگزاران دفاتر ICT در سطح كشور، گام موثر و ارزنده اي در گسترش خدمات دولت الكترونيك در روستاها برداشته خواهد شد.

وي با اشاره به لزوم واگذاری اينترنت مناسب و پرسرعت براي ارائه خدمات هرچه بيشتر به روستاييان، پيش بيني كرد كه در آينده اي نه چندان دور، (پهناي باند)، از ضرورياتي همچون آب، برق، گاز و ... براي زندگي بشر، ضروري تر خواهد بود .
در ابتداي اين همايش يك روزه كه با حضور رضايي معاون توسعه منابع انساني استانداري ، حسني صدر رئیس مركز آموزش وسرپرست دانشگاه علمي ، كاربردي شركت مخابرات ايران ، كشاورز عضو هيئت مديره شركت پست ايران ، نعمتي عضوهيئت مديره پست بانك ايران ، جمعي از مديران پست بانك ، مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان ، عطار زاده مديركل پست استان، رضايي عرب مديركل پست بانك استان ، مديران كل پست بانك استانهاي كرمان، اصفهان و مركزي ، اديب نيا مديركل فناوري اطلاعات استانداري يزد، امامي مديركل روستايي استانداري يزد، حق پرست مديركل تامين اجتماعي استان يزد وجمعي ديگر از مديران ومسئولان استاني در سالن غدير يزد برگزار شد.
رضايي معاون توسعه منابع انساني استانداري يزد، در سخناني با اشاره به سند چشم انداز بيست ساله كشور گفت: اسنادي كه در استان يزد نيز تنظيم مي شود مبتني بر سند چشم انداز بيست ساله و با مقتضيات بومي و منطقه اي استان مي باشد.

 وي در رابطه باسند شهر الكترونيك يزد كه در چهار حوزه استراتژيك و شش حوزه كاربردي و در چهار دوره ي چهارساله تنظيم شده است گفت: انتظار مي رود با محقق شدن برنامه هاي سند ياد شده در سال 1400 به حول وقوه الهي، ايران اسلامي در كل منطقه در جايگاه برتر الكترونيك قرار خواهد داشت، استان يزد نيز همچون هميشه در ايران جايگاه برتر و ممتاز خود را حفظ كرده باشد.

رضايي نقش دفاتر ICT روستايي را در تحقق اين برنامه بسيار مهم دانست و با اشاره به رهنمودهاي مقام معظم رهبري در رابطه با جنبش نرم افزاري و رويكرد توسعه اي كه دولت در اين رابطه دارد تاكيد كرد : بايد تغيير و تحولاتي  بنيادي و گامهاي اساسي در رابطه با گسترش خدمات دولت الكترونيك به خصوص در روستاها ، از طريق دفاتر ICT روستايي برداشته شود.

 معاون توسعه منابع انساني استانداري از همه دست اندركاران توسعه دفاتر ICT اعم از پست و پست بانك و مخابرات تشكر كرد و زحمات شركت مخابرات را به دليل تجهيز و راه اندازي اين دفاتر ستود.

رضايي در بخش ديگري از سخنانش گفت: با مسائل و مشكلات ICT ها آشنا بوده و به آنها واقف هستیم و سعي در رفع اين مشكلات خواهيم داشت.

 وي استقلال اقتصادي و ايستايي و خودكفايي دفاتر رااز ضرورتهاي بسيار مهم در گسترش خدمات الكترونيك در روستاها دانست.

در ادامه اين همايش كه با همكاري مخابرات،پست و پست بانك استان و به ميزباني پست بانك برگزارمي شد، كشاورز، عضو هيئت مديره شركت پست جمهوري اسلامي ايران ونعمتي عضو هيئت مديره پست بانك ايران نيز به ايراد سخن و بررسي مسائل  مربوط به شركتهاي متبوع خود در دفاترICT پرداختند.

پس از آن نماينده كارگزاران دفاتر ICT در سخناني به بيان مسائل و مشكلات كارگزاران و دفاتر ICT روستايي پرداخت و از مسئولان حاضر در نشست خواست تا با پيگيري جدي اين مشكلات، امكان ارائه خدمت هرچه بهتر در روستاها ومناطق محروم را افزايش دهند.

در پايان همايش و پس از معرفي و تقدير از 7 نفر از كارگزاران نمونه ICT استان از روساي ادارات مخابرات، پست و شعب پست بانك شهرستان تفت نيز بعنوان شهرستان نمونه در بحث ICTروستايي بعمل آمد.

پايان بخش اين آيين، برگزاري نشست پرسش و پاسخ مسئولان با گارگزاران دفاتر ICT روستايي بود كه در اين پرسش و پاسخ ، مديران استاني و كشوری شركت مخابرات ، پست و پست بانك به اضافه مديركل روستايي استانداري و مديركل تامين اجتماعي استان به سوالات کتبی و شفاهی كارگزاران پاسخ دادند.

 


    ضريب نفوذ تلفن ثابت روستاهاي استان از مرز 40 درصد عبور كرد 1390/10/17
رئيس اداره روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد در گفتگوئي با اعلام اين خبر افزود: با دايري بيش از 66 هزار شماره تلفن ثابت در روستاهاي استان، ضريب نفوذ آن از مرز 40 درصد عبور كرد.

عبدالمجيد معنوي با اشاره به آبادي هاي داراي ارتباط مخابراتي افزود: در حال حاضر 1389 آبادي استان داراي ارتباط مخابراتي است به طوري كه 100 درصد روستاهاي با جمعيت بالاي 100 نفر و 97 درصد آباديهاي با جمعيت زير 100 نفر داراي ارتباط شدند.

وي راه اندازي دفاتر ICT روستايي در روستاهاي استان را از خدمات ارزنده مخابرات استان به روستائيان عنوان كرد و گفت: در حال حاضر 156 دفتر ICT روستائي در استان راه اندازي و مشغول به ارائه خدمات پست و پست بانك و مخابراتي به روستائيان است.
 

 


    يزدي ها 76 درصد قبوض تلفن همراه خود را الكترونيكي پرداخت كردند 1390/10/13
اداره امور مشتركين ارتباطات سيار در گزارشي اعلام كرد: 76درصد يزدي ها چهارمين دوره قبوض تلفن همراه خود را به صورت الكترونيكي پرداخت كردند.

براساس اين گزارش از اين مجموع پرداخت کنندگان الکترونیکی، از طريق سامانه 09990 و 75 درصد از طريق ساير روش هاي پرداخت الكترونيكي نظير اينترنت،  تلفن بانك، پيامك، خودپرداز و.... قبوض تلفن همراه خود را پرداخت كردند.

شايان ذكر اينكه، مشتركان تلفن همراه استان یزد با پرداخت 76 درصدي الكترونيكي قبوض خود، این استان را در جايگاه برتر كشوري نشاندند.

گفتني است،در دوره آينده، قبوض تلفن همراه استان چاپ نمي شود و مشتركان مي توانند جهت آگاهي از آخرين مبلغ كاركرد تلفن همراه خود با سامانه 09990 تماس گرفته و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

 


    برون سپاری 13فعالیت شرکت مخابرات استان یزد به بخش خصوصی در آذر ماه سال جاری 1390/10/12
کمیسیون معاملات شرکت مخابرات استان یزد اعلام کرد:به منظور اشتغالزایی و برون سپاری بخشی از فعالیتهای شرکت مخابرات استان یزد به بخش خصوصی در آذر ماه سال جاری 13 فعالیت برون سپاری شد.

علی محمد صادقیان افزود:این فعالیتها در قالب 13 استعلام برون سپاری شد که شامل:امور مشترکین تلفن ثابت و سیار و آبونمان شهرستان خاتم،نصب آنتن و فیدر سامانه bts تلفن همراه خبرنگار،نگهداری شبکه WAN در سطح استان،پشتیبانی سامانه پرداخت قبوض 1818 در سطح استان،احداث ساختمان کافو نوری اله آباد زارچ و....می شود.
 

 


    با حضور مديركل ارتباطات سيارمنطقه مركزي:مسائل و مشكلات تلفن همراه استان بررسي شد 1390/10/12
با حضور يوسفيان مديركل ارتباطات سيار مركزي و هيئت همراه در شركت مخابرات استان يزد ، مسائل و مشكلات تلفن همراه استان بررسي شد

در ابتداي اين نشست مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد ضمن خيرمقدم به يوسفيان و هيئت همراه ، در گزارشي مديركل ارتباطات سيار منطقه مركزي را در جريان آخرين عملكرد استان در زمينه تلفن همراه قرارداد.

مشكلات اجراي سامانه هاي BTS تلفن همراه، پيشرفت پروژه ها، شاخصها ارزيابي استان در زمينه نگهداري و توسعه تلفن همراه از جمله مسائلي بود كه در اين نشست به آن پرداخته شد.

همچنين قرار است كه مديركل ارتباطات سيار منطقه مركزي از سامانه BTS در دست اقدام جاده چوپانان بازديد بعمل آورد.

گفتني است ، منطقه مركزي ارتباطات سيار شامل استانهاي يزد، قم، سمنان، اصفهان، زنجان، چهارمحال بختياري و قزوين مي شود.

 


    مديرمخابرات شهرستان يزد به عضويت كميته فناوري اطلاعات نهمين دوره انتخابات مجلس درآمد 1390/10/12
در ابلاغيه اي از سوي عزيزا.. سيفي فرماندار يزد، محمدجواد نظري مديرمخابرات شهرستان يزد به عضويت كميته فناوري اطلاعات نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي درآمد.

فرماندار يزد ، اين ابلاغيه را با توجه به تجارب و تخصص نظري و پيشنهاد مسئول كميته فناوري اطلاعات استان صادر كرده است و در آن ابراز اميدواري كرده كه مديرمخابرات شهرستان يزد ضمن هماهنگي با ساير اعضا و به كارگيري تمام توان خود به نحو احسن در انجام امور محوله موفق و مويد باشد.
 

 


    دومين مصوبه مخابراتي دور سوم سفر هيئت دولت به استان محقق شد 1390/10/12
به گزارش روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد : دايري 20 هزار شماره تلفن ثابت، دومين مصوبه مخابراتي دور سوم سفر هيئت دولت به استان يزد بود كه به طور كامل محقق شد.

به گزارش اين روابط عمومي: در سومين دور سفر هيئت دولت سه مصوبه مخابراتي دايري 20 هزار شماره تلفن ثابت، دايري 50 هزار شماره تلفن همراه و دايري 15 هزار پورت ADSL به تصويب رسيده بود كه پيش از اين مصوبه دايري 50 هزار شماره تلفن همراه به طور كامل محقق شده بود. ضمناً مصوبه دايري 15 هزار پورت ADSL تاكنون 31 درصد پيشرفت داشته است.

شايان ذكر اينكه، شركت مخابرات استان يزد در اجراي مصوبات سفرهاي هيئت دولت به استان يزد يكي دستگاههاي پيشتاز در اجراي آن بوده است.

 


    بازدید مدیرعامل مخابرات ایران از شرکت جهان الکترونیک 1390/10/10
در سفر مدیر عامل شرکت مخابرات ایران به استان یزد به جهت حضور در همایش بانکداری الکترونیکی،وی پس از پایان این همایش از شرکت جهان الکترونیک بازدید کرد.

در این بازدید که مقوم مدیر عامل شرکت مخابرات استان یزد و جمعی از مدیران عامل مخابرات استانهای کشور فیضی را همراهی می کردند،وی از قسمتهای مختلف شرکت جهان الکترونیک واقع در شهرک صنعتی یزد بازدید کرد.

گفتنی است،شرکت جهان الکترونیک یکی از پیشگامان تولید تجهزات صنایع برق،الکترونیک و مخابرات در کشور است.

 


    همایش ملی بانکداری الکترونیکی در یزد برگزار شد 1390/10/10
همایش ملی بانکداری الکترونیکی از طرف نمایندگی سازمان مدیدیت صنعتی در استان و همکاری شرکت مخابرات ایران و شرکت مخابرات استان یزد،گروه پیشگامان کویر،اتاق بازرگانی استان ،دانشگاه آزاد اسلامی و علوم تحقیقات در محل تالار شهید عباسپور شرکت برق منطقه ای یزد و با حضور دکتر بزرگيان معاون نوسازي و تحول اداري معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور ، مهندس فيضي مديرعامل شركت مخابرات ايران و جمعي از اساتيد دانشگاههاي سراسر كشور برگزارشد.

در ابتدای این همایش مديرعامل شركت مخابرات ايران با اشاره به رشد ساز و كارهاي الكترونيكي در حوزه‌هاي آموزش، زير ساخت‌هاي ارتباطي و قوانين و مقررات مربوط به آن گفت : در حوزه آيين نامه‌هاي اجرايي و اجراي قوانين و نيز ايجاد محتوا در اين حوزه بسيار عقب هستيم.

صابرفيضي اظهار داشت : به دليل عدم وجود محتوا به فرهنگ الكترونيكي نرسيده و دچار بحران شديم و تازماني كه فرهنگ استفاده از محتوا رقابتي نشود به پيشرفت دست نمي‌يابيم.

وي ادامه داد : شواهد حاکی از آن است که خصوصي سازي در حوزه مخابرات در سالهاي اخير تأثير مناسب خود را در كيفيت و سرعت ارائه خدمات و عدم رشد قيمت‌ها نشان داده است.

همينطور که وجود دو اپراتور تلفن همراه در كشور تأثير مناسبي در ارتقاي سطح ارائه خدمات داشت، پس در حوزه محتوا در عرصه بانكداري الكترونيك نيز بايد يك فضاي رقابتي ايجاد كرده و حاكميت يا دولت تنها به نظارت و رگولاتوري بپردازد.

فيضي با اشاره به شبكه اختصاصي بانكها كه از سوي شركت مخابرات ايران طراحي شده است، ايجاد امنيت در شبكه بانكي، افزايش رونق كسب و كار صنعت بانكداري و در نتيجه توسعه اقتصادي كشور، توسعه زيرساختهاي ارتباطي سامانه هاي بانكداري، اخذ رويكرد يكنواخت و متحد در مقابل حملات سايبري و رضايتمندي بيشتر مردم از خدمات بانكداري در كشور را اهداف شركت مخابرات ايران در طراحي و اجراي اين سيستم دانست.

مديرعامل شركت مخابرات ايران با تاكيد بر تضمين عدم قطعي سيستم اين شبكه بيش از 5 دقيقه از سوي اين شركت گفت : سطح بالاي امنيت، برقراري ارتباط هر ايستگاه بانكي در كشور در كمترين زمان و بالاترين كيفيت، ايجاد تنوع در لايه دسترسي شبكه بانكي و ايجاد كلاس‌هاي مختلف سرويس و خدمات ويژگي‌هاي اين شبكه جديد اختصاصي براي بانك‌هاست.

این مقام مسئول کشور  با اشاره به سرويس‌هاي قابل ارائه اين شبكه جديد، سرويس‌هاي ارتباطي، امنيت و كارايي بالا، مديريت پيكربندي و نگهداري تجهيزات سمت مشتركين، كنترل و مانيتورينگ امنيت، بازيابي اطلاعات مشتركين در مواقع بروز بحران، ارائه اطلاعات مشتركين در مواقع بروز بحران و ارائه اطلاعات مورد نياز مشتركين جهت پيگرد قانوني حملات سايبري را از جمله خدمات و سرويس‌هاي اين شبكه جامع برشمرد.

وي تاكيد كرد : شبكه جامع احتصاصي بانكها پروژه‌اي مشترك ميان شركت مخابرات ايران و بانك مركزي است و اميدواريم اين محتواي توليد شده كه بسيار مورد نياز كشور است به همين ميزان پاسخگو باشد.

فيضي با انتقاد از مركزيت بخش عمده ارتباطات اينترنتي داخل كشور در سرورهاي خارج از كشور ادامه داد : يكي از دلايل عمده كندي و ريسك بالاي فعاليتهاي اينترنتي در كشور به دليل مديريت محتواي داخل كشور در خارج از كشور است در صورتي كه ارتباطات داخل كشور كه 80% كل اين حجم را شامل مي‌شود مي‌تواند در داخل كشور با سرعت و كيفيت بالا مديريت شود.

همچنين معاون نوسازي و تحول اداري معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري در اين كنفرانس با اشاره به لزوم تحول اساسي در نظام اداري كشور گفت : از سال گذشته 10 برنامه تحول براساس آسيب شناسي صورت گرفته در نظام اداري كشور كليد خورده است كه اولين و يكي از مهمترين آن دولت الكترونيك است.

احمد بزرگيان افزود : سلامت اداري، رضايت عمومي، سرعت در انجام خدمات، كاهش قيمت تمام شده خدمات و فرايندها، اصلاح فرايندها و شفافيت امور انجام شده و خدمات مرتبط همگي آثار توسعه دولت الكترونيك خواهد بود.
 

وي با تاكيد بر ضرورت دوري از حركت‌هاي جزيره‌اي در حوزه توسعه فعاليتهاي الكترونيك خبر داد و افزود: بزودي نقشه راه دولت الكترونيكي رونمايي ،و با اجراي 260 پروژه و صدها زير پروژه ادامه خواهد يافت.

 بزرگيان با اشاره به تخلفات مالي بزرگ اخير اظهار داشت؛ اين اتفاق نشاندهنده ضعف سيستم بانكي كشور بوده كه طي جلساتي به اين جمع‌بندي رسيديم كه اصلاح قوانين، فرايندها، فعاليتهاي الكترونيكي، ايجاد يكپارچگي فعاليتها و فرايندهاي الكترونيكي بانكي، كاهش اثرگذاري فعاليتهاي غيربانكي بر فعاليتهاي بانكي و اصلاح فرايند انتصاب رؤساي بانكها، شش اقدام مؤثري است كه بايد محقق شود تا ديگر شاهد بروز چنين وقايع تاسف باري نباشيم.

گفتني است بيش از 150 مقاله تخصصي مرتبط به دبيرخانه اين كنفرانس ارسال شده و در فرايند داوري قرار گرفت كه ارائه چند مقاله برتر بخشي از اين كنفرانس را به خود اختصاص داد.

 


    همايش ملي بانكداري الكترونيكي در يزد برگزار مي شود 1390/10/05
به گزارش روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد : استان يزد در روز چهارشنبه مورخ 7 ديماه سال جاري ميزبان برگزاري همايش ملي بانكداري الكترونيكي است.

براساس اين گزارش : همايش مذکور از طرف نمايندگي سازمان مديريت صنعتي در استان وبا همکاری شرکت مخابرات ایران و استان یزد، گروه تعاوني پيشگامان كوير يزد ، اتاق بازرگاني استان و دانشگاه آزاد و علوم تحقيقات در محل تالار شهيد عباسپور شركت برق منطقه اي يزد برگزار مي شود .

همچنين قرار است كه اين همايش با حضور دكتر بزرگيان معاون نوسازي و تحول اداري معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور ، مهندس فيضي مديرعامل شركت مخابرات ايران و جمعي از اساتيد دانشگاههاي سراسر كشور برگزار شود.

دستاوردهاي اجراي بانكداري الكترونيك ،سياست گذاري بانكداري الكترونيك در برنامه توسعه كشور ، نقش بانكداري الكترونيك در نظام اداري كشور الگوهاي اقتصاد نوين در عصر جهاني شدن ، بانكداري الكترونيك و هدفمندي يارانه ها، مديريت ارتباط با مشتري در بانكداري الكترونيك ، امنيت شبكه هاي ارتباطي در بانكداري الكترونيك و... از جمله محورهاي مورد بحث در اين همايش است .

ضمناً همايش مذكور از ساعت 8 صبح الي 12 بعد از ظهر و 30/13 الي 18 برگزار مي گردد.


 

 


    مانور تخليه اضطراري امن در مخابرات طبس برگزار شد 1390/10/05
به منظور بالا بردن آمادگي و توان كاركنان مخابرات شهرستان طبس، مانور تخليه اضطراري امن در مخابرات اين شهرستان برگزار شد.

مانور مذكور كه با حضور فخاري رئيس جمعيت هلال احمر و كاركنان مخابرات شهرستان مذكور و در دو مرحله پناه گيري و خروج اضطراري برگزار شد.

فخاري ضرورت برگزاري اين مانور را واقع شدن شهرستان طبس بر روي گسل زلزله و آمادگي ادارات و سازمانهاي دولتي در برابر زلزله دانست و افزود: در تاريخ شهرستان طبس  وقوع دو زلزله مهيب به ثبت رسيده كه منجر به تلفات و خسارات جاني و مالي زيادي گرديده است و از همين روي آموزش و آگاه كردن شهروندان طبس مي تواند تا حد بسيار زيادي  آثار مخرب زلزله احتمالي در اين شهرستان را بكاهد.

 


    كد تلفن شهرستانهاي استان يكسان مي شود 1390/10/04
روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد اعلام كرد: به منظور رفاه حال همشهريان و دسترسي آسان به شبكه تلفن ثابت استان، در آينده اي نزديك كد تلفن شهرستانهاي استان يكسان مي شود.

عبدالمجيد معنوي افزود: با اجرايي شدن اين طرح كد شهرستانهاي استان به 035 تغيير و شماره تلفن هاي استان 8 رقمي مي شود.

وي خاطرنشان كرد: پس از اجراي اين عمليات، عدد 3 به ابتداي شماره تلفن هاي استان اضافه و شماره تلفن هاي استان از 7 رقمي به 8 رقمي تبديل خواهد شد.

شايان ذكر اينكه،در حال حاضر بيش از 472 هزار شماره تلفن ثابت به ضريب نفوذ 3/43 درصد در سطح استان مشغول بكار است.

 


    واگذاري 2 ساعته ي اينترنت پرسرعت شركت مخابرات استان يزد 1390/10/04
دائمي عضو هيئت مديره و مجري طرح واگذاري اينترنت پرسرعت شركت مخابرات استان يزد در گفتگويي با اعلام اين خبر افزود: تمامي متقاضيان اينترنت پرسرعت شركت مخابرات استان يزد كه از طريق امورمشتركين مراكز مخابراتي سطح استان نسبت به درخواست اين سرويس اقدام نمايند، ظرف مدت 2 ساعت از اينترنت پرسرعت مخابرات استان بهره مند خواهند شد.

اين مقام مسئول استان با اشاره به درخواست اينترنتي ADSL مخابرات استان افزود: متقاضياني كه خواهان درخواست اينترنتي ADSL شركت مخابرات استان هستند مي توانند به پايگاه اينترنتي اين شركت به نشاني  WWW.YAZDTELECOM.IR قسمت درخواست و ثبت نام ADSL مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمايند. ضمنا متقاضياني كه به صورت اينترنتي درخواست نموده اند، ظرف مدت حداكثر 24 ساعت نسبت به تقاضاي آنان رسيدگي مي شود.

وي در ادامه از تعرفه هاي اينترنت پرسرعت سخن به ميان آورد و گفت: در حال حاضر تعرفه هاي ADSL شركت مخابرات استان يزد در پايگاه اينترنتي و امورمشتركين اين شركت موجود است كه متقاضيان مي توانند نسبت به اين تعرفه ها تقاضاي خود را اعلام نمايند.
 

 


    تشکیل حلقه شجره طیبه صالحین مخابرات تفت 1390/10/03
به گزارش روابط عمومی مخابرات تفت حلقه صالحین بسیجیان پایگاه مقاومت امام حسین (ع ) این اداره با نام ساجدین با حضور حجت الاسلام والمسلمین ملوکی مسئول تربیت و آموزش ناحیه مقاومت بسیج سپاه تفت و نیز رئیس و کارکنان مخابرات تفت در محل نمازخانه مرکز اداری تشکیل شد.

در این جلسه حجه الاسلام ملوکی با معرفی محمدعلی ایراندوست به عنوان سرگروه این حلقه به تشریح و ضرورت تشکیل حلقه صالحین اشاره نموده و اظهار داشت رویکرد این حلقه تربیتی است و برای مقابله با جنگ نرم دشمن ونیز حفظ ارزش ها و آرمان های انقلاب ضرورت تشکیل حلقه صالحین می باشد.

وی افزود، حلقه شجره طیبه صالحین به معنای خاص آن یعنی ولایت مطلقه فقیه که همان هموار نمودن سیر ظهور امام زمان (عج) و صالح پروری و منتظر بودن صالح کل است .
 لازم به ذکر است قبل از این جلسه مراسم پر فیض زیارت عاشورا برگزار شد.

 


 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟