« تعداد مشتركين ADSL، در استان از مرز 20 هزار كاربرگذشت » 1391/05/23
مهدي مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد گفت: در راستاي توسعه اينترنت پرسرعت، شركت مخابرات استان از نيمه دوم سال 90 اقدام به نصب و دايري پورتهاي ADSL در سطح استان نمود و موفق شد تا مرداد ماه سال جاري، تعداد 20 هزار پورت ADSL به متقاضيان واگذار نمايد.

وي اظهار داشت: تعداد واگذاري خطوط اينترنت پرسرعت تا پايان سال گذشته 11 هزار و 200 پورت بوده است كه در 5 ماه اول امسال حدود دو برابر شده است.

لازم به ذكر است در حال حاضر شركت مخابرات استان يزد 482 هزار و 500مشترك تلفن ثابت دارد كه قرار است به فضل الهي تا پايان سال جاري، 29 هزار پورت اينترنت پرسرعت در سطح استان داير نمايد.

 


    «هجوم دارکوب ها به کابل های مخابراتی» 1391/05/09
دارکوب ها 180 کیلومتر از کابل‌های مخابراتی شهرهای تفت و مهریز را سوراخ کردند.

به دنبال خشکسالی های اخیر در کشور وكمبود آب در روستاهاي كوهستاني، دارکوب ها در جستجوی یافتن آب180 کیلومتر کابل مخابراتی را سوراخ کرده که این اقدام باعث اختلال در تلفن 6 هزار و 200 مشترک این شهرها شد.

مقوم مديرعامل شركت مخابرات استان يزد خسارت وارده از سوراخ شدن کابل های مخابراتی را 9میلیارد ریال عنوان کرد و افزود : حدود 100 کیلومتر ازکابل‌های خسارت دیده با هزینه پنج میلیارد ریال تعویض شده و کار تعمیر بقیه کابل ها هم در دست اجراست.
وی اظهار کرد: برای محفوظ ماندن کابل های مخابرات‌،نوع خاصی از کابل با روکش فولادی سفارش داده شده است تا از سوراخ شدن توسط دارکوب‌ها در امان باشد.

مديرعامل شركت مخابرات استان يزد همچنين گفت: روستاهاي سانيج و توابع ، طزرجان از شهرستان تفت و روستاهاي منشاد ، بنادك سادات، فخر آباد، هنزاء و تنگ چنار از شهرستان مهريز بيشترين خسارت را متحمل شده اند.

شايان ذكر است داركوب ها براي رفع تشنگي به كابلهاي مخابراتي كه شباهت زيادي به لوله هاي آبياري قطره اي دارد هجوم آورده و براي پيدا كردن آب كابلها را سوراخ مي كنند كه اين عمل باعث مي شود پس از باران آب داخل كابل نفوذ كرده وباعث اكسيد شدن و قطع ارتباط مشتركين گردد.

لازم به ذکر است هم اکنون 52 هزار مشترک در شهرستان های مهریز و تفت از خدمات تلفن ثابت شرکت مخابرات استان یزد بهره مندند.

 


    « شركت مخابرات استان يزد صدر نشين ديتاي كشور شد » 1391/05/08
پس از ارزيابي عملكرد بخش فناوري اطلاعات مخابرات استانها در سه ماهه اول سال 91، استان يزد رتبه اول كشور را به خود اختصاص داد.

در خصوص ارزيابي عملكرد شركتهاي مخابرات استان كه در سه ماهه اول سال 91 توسط مركز توسعه فناوري اطلاعات انجام شد، شركت مخابرات استان يزد با كسب امتياز 6/59 رتبه نخست بين 30 استان را به خود اختصاص داد.

شايان ذكر است شاخص هاي عملكردي كه در دو بخش (مشتركين تجاري و مشتركين خانگي) در رتبه بندي استانها حائز اهميت بوده است، عبارتند از:

در بخش مشتركين تجاري: درصد تحقق برنامه دايري پورتهاي .G، درصد رشد پورتهاي پرسرعت داير شده، متوسط زمان انتظار دريافت ارتباط پرسرعت، درصد تحقق درآمد و درصد لاوصوليها و در بخش مشتركين خانگي: درصد تحقق پورتهاي داير شده ADSL،درصد پورتهاي داير شده نسبت به سال قبل، سهم بازار و درصد تحقق درآمد است.

 


    « طرح واگذاري سيم كارت رايگان به دانش آموزان با حضور ولي دانش آموز آغاز شد » 1391/05/08
با فرارسيدن فصل تابستان شركت ارتباطات سيار به منظور ترويج فرهنگ برنامه ها و مسابقات متنوع فرهنگي و آموزشي براي دانش آموزان طرح واگذاري سيم كارت رايگان را اجرا مي كند.

در طرح واگذاري سيم كارت رايگان همراه اول به دانش آموزان، ايشان مي تواند به همراه ولي خود به دفاتر خدمات ارتباطي مراجعه و با ارائه شناسنامه دانش آموز و شناسنامه ولي دانش آموز سيم كارت را به صورت رايگان دريافت نمايد.

لازم به ذكر است كه در اين طرح 20 دقيقه مكالمه رايگان و ارسال 200 عدد پيامك رايگان براي هرسيم كارت منظور شده است.

شايان ذكر است كه شركت ارتباطات سيار با واگذاري اين سيم كارت رايگان و با هدف ترويج فرهنگ تلاوت و حفظ قرآن كريم، اقدام به برگزاري مسابقه پيامكي حفظ و قرائت قرآن كريم با نام جشنواره قرآني ايمان نموده است.

متقاضيان مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر از اين جشنواره به پايگاه اينترنتي همراه اول به نشاني 

http://mci.ir/web/guest/iman-festival مراجعه نمايند .

 


 
37333030 پاسخگويي روابط عمومي شركت مخابرات استان يزد


نظرسنجی
نظر شما در خصوص نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان یزد چیست؟